Švajčiarsky lezec Didier Berthod sa chce stať prvým človekom, ktorý prelezie cestu Cobra Crack v Squamishe v Britskej Kolumbii, ktorá sa považuje za jednu z najnáročnejších lezeckých ciest na svete. Bude úspešný?
Súčasťou filmu sú aj prvovýstupy v Colorade, v púšti v Utahu, Yosemitskom údolí, uliciach Los Angeles, vo švajčiarskych Alpách, na pobreží Thajska, ba aj v Himalájach. First Ascent vytvára mierku kvality a vzrušenia vo filmoch s tematikou extrémnych športov. (ito7)

Dragoni

Od historie lezení a jeho odnoží, po ukázku lezeckých technik, až k samotným lezeckým scénám z různých míst naší planety - to je parádní video film First Ascent, které toho v 90 minutách nabídne opravdu hodně. Výborná hudba. 80 % ()

zipper111

Luxusní lezeckej film, s nezapomenutelnými scénami a skvělými lezci. "This will be the most amazing climbing scene in your movie!" :D... ()

Ragdoll

Možnost pohledu na nejlepší lezce v akci a nejatraktivnější místa na zeměkouli, která by si každý z nás fanoušků jistojistě přál navštívit, je vždy dechberoucí. Trochu mne ale zklamalo čistě filmové zpracování, kde bylo nemožné nepostřehnout lehký nádech amatérismu, navíc se mnohem více tlachá, než leze a například městská část v Los Angeles nebyla zábavná ani poučná a místo téhle zbytečnosti už bych si vybral samotný parkour. Většina účinkujících byla sympatická a jednoznačně nám ukázali, proč patří do úplné elity. Stejně však mým hlavním favoritem navždy zůstane Chris Sharma. 70%. ()

Milodar

Několik úchvatných scén. Jiné se už tolik nepovedly, např. ty ve městě. Je zajímavé porovnat toto normální lezení s extrémy, které se lezou dnes (2013). Jsem zvědav, co se poleze za deset let. Co bych pochválil nejvíc jsou pohledy do historie, protože u lezení je ta provázanost klíčová. Lezci totiž nejsou hloupé opice. ()

burg

Nebýt toho blbýho tlachání na konci "Angel push me down", což nesnáším vždycky a všude, bylo by to čistokrevných 5*. Jinak tihle chlápci si zaslouží plný obdiv. ()