Filmová séria založená tvorcami Joshom Lowellom a Petrom Mortimerom z produkcie Sender Films a Big UP Productions predstavuje od roku 2006 každoročnú dávku adrenalínu, akcie, dobrodružstva, motivácie a tých najlepších športových výkonov v podaní svetových lezcov.  V jednotlivých rokoch môžeme zhliadnuť viacero lezeckých filmov od rôznych tvorcov s tými najzvučnejšími menami v tomto športe, napríklad Chrisa Sharmu a jeho King Lines (2007), Adama Ondru, Tommyho Caldwella a Alexa Honnolda v Progression (2009), ďalej snímky ako Dosage vol. 4 (2006), First Ascent (2006) či The Sharp End (2007). Nechýbajú krátke filmy Fly or Die s Deanom Potterom, Origins: The Hulk s Lisou Rands, The Swiss Machine (2010) s Ueli Steckom, Cold (2011), The Shark's Fin (2012), Honnold 3.0 (2012) a mnoho ďalších. Natáčanie prebiehalo po celom svete od Austrálie cez Áziu, Európu až po Ameriku. Reel Rock putuje po celom svete a prináša divákom tieto vzrušujúce outdoorové dobrodružné filmy. Jedná sa o inšpirujúcu medzinárodnú udalosť, ktorá združuje nadšencov tohto športu. (ito7)

neneka

Když si vzpomenu, jak jsme před lety "hltali" výkony Chrise Sharmy, který se jako nesmírně talentovaný kluk objevil .. a teď je to vyzrálý lezec, který stále zdolává těžké cesty, ale přitom se dokáže s nadhledem i bavit a často "povolit", nebrat se tak vážně. A "náš" současný velký talent Adam Ondra .. je to z pohledu odstupu těch X let místy až úsměvné .. ale možná se v něm Chris S. retrospektivně trochu poznává :) Skály a lezení byly vždy mou srdeční záležitostí, po určitou - a dlouhou - část života nejen víkendové trávení volného času, a proto vždy zajásám, když vidím zdařilý dokument z této mně blízké oblasti. Venga! Venga! :) ()

DannyVlk

Každý rok přijde s výběrem těch nejlepších lezeckých snímků ze všech krajů světa. Pro milovníky lezení jasná volba. ()

• Reel Rock Film Tour získalo športové Emmy Award a desiatky ocenení na medzinárodných filmových festivaloch. (ito7)
  • Reel Rock Film Tour začalo v roku 2006, v roku 2007 sa už rozrástlo na jednu z najväčších lezeckých udalostí na svete s premietaním na viac ako 75-tich miestach a cca. 15 tísic návštevníkmi. V roku 2008 sa ho zúčastnilo už viac ako 20 tisíc divákov. (ito7)