The Lady and the Reaper

• Španielsko La dama y la Muerte
Animovaný / Krátkometrážny
Španielsko, 2009, 8 min

Kto môže priviesť smrť k smrteľnému amoku? No predsa doktori! Kto jediný môže nad smrťou vyhrať? Opäť doktori!
Avšak nad ľudskou tvrdohlavosťou a odhodlanosťou nevyhrá už nič... (samuelsson)

Big Bear

Ano, nejlepší jsou první minuty tohoto kraťounkého filmečku. Do doby kdy babička po resuscitaci defibrilátorem je vtažena zpět do rukou švarného lékaře... Bod dávám i za Veru Lynn v úvodní písni. Celkově povedená hříčka, se zvládnutou animací, které to krapet pokazil konec. * * * ()

Vančura

Ech, tohle mi opravdu moc nesedlo. Až na pár obstojných fórků je to jednak nuda, a jednak mám z toho takový nepříjemný pocit jisté pokleslosti, která mě čímsi nesmírně irituje. ()

Omnibus

Smrtka z toho málem chytla psotník a babku z toho tvrdošíjného oživování málem trefil šlak (jak ráda by, aby jo). Smrtka nervák a doktor kazišuk společně v ringu, až do hořkého konce. Kraťas na 8 minut plus půl hodiny rozjímání. ()

PetrPan

Smrt ! Co je smrt ? Muška jenom zlatá, která za večera kol tvé hlavy chvátá. Adolf Heyduk měl samozřejmě na mysli štěstí, ale právě tím může pro někoho býti smrt, která konečně přichází, aby nás odvedla za našimi milovanými. Romantické, do té chvíle než Vám na hrudi přistanou elektrody defibrilátoru a životem cizích lidí posedlý lékař Vás nevytrhne zpět do bezútěšné reality. Málokdo ví, že Dama y la muerte je inspirován skutečným příběhem Američanky P.D. Jamesonové (1870 - 1947), která byla v roce 1947 38 x defibrilována chirurgem Claudem Beckem (1894 - 1971) v rozmezí jedné jediné hodiny, vše nakonec dobře dopadlo, pacientka zemřela v utajení a Claude Beck ještě téhož roku na první pokus resuscitoval pomocí defibrilátoru čtrnáctiletého chlapce a díky tomu defibrilujeme až do dnešních dnů. Nadmíru zábavný kraťas potěšil a za titulkovou scénu razím pátou hvězdu. ()

Jirka_Šč

Zpracovat resuscitaci stařenky v nemocnici jako grotesku, ve které se sexi doktor se sexi týmem sestřiček přetahuje se smrťákem, je značně originální! ()

Stanislaus

Vtipné s chytlavým námětem a hudbou. Bavil jsem se téměř celou dobu až na pár začátečních okamžiků. Animace je nevýrazná, ale zajímavá. Kerberos ala pudl či boj smrtka vs. doktor ... funny! ()

maseer2

už dlouho se mi nestalo (jestli vůbec), abych v otázce života a smrti fandil smrtce :) podle mě z toho ale šlo vytřískat ještě o něco víc.. silné 3* ()

mysiak

Produkcia Antonio Banderas..a ďalší animák na Oscara...fenomenálny boj smrťky s doktorom života o boj jednej starenky, ktorá sa chce dostať na druhý svet za svojim manželom...neskutočne vtipná a hlavne čierne natočená rozprávka...a ten úžasný koniec nemá chybu ()

easaque

zajímavý námět přetahováním mezi lékařem a smrťákem je humorně pojat a dokonce podněcuje k zásadní otázce k rozhodnutí o vlastní smrti, proto dávám spíš 4hvězdičky. Možná moc okecávám, ale měli byste se bavit a o to přece tu jde. Odkazů je tu dostatek, tak nebudu přidávat. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky