Caprica

Kanada / USA, (2009–2010), 13 h 57 min (Minutáž: 43–92 min)

Hudba:

Bear McCreary

Eric Stoltz, Esai Morales, Paula Malcomson, Alessandra Torresani, Magda Apanowicz, Brian Markinson, Genevieve Buechner, Polly Walker, Panou, Scott Porter (viac)

Děj se točí kolem rodiny Graystonových a Adamsových, kteří žijí na mírumilovné planetě zvané Caprica. Brzy dojde k průlomu ve vědeckém vývoji a světlo světa spatří první robot s umělou inteligencí - Cylon. Nikdo nemá ani tušení, že by vše mohlo vyústit v nepředvídatelné následky, které mohou ohrozit celé lidstvo. Caprica je spin-offem seriálu Battlestar Galactica a představuje nám dění před 58 lety, než nastal "Pád dvanácti kolonií". (Fallen_One)

Trinculo

Velká škoda, že seriál skončil dříve než začal. Ale aspoň se podařilo udělat konec, který řekl hodně. Myslím, že si celou dobu držel relativně slušnou úroveň. Soustředění na vztahy a vývoj postav bylo mimořádné. Možná je to trochu více než se od scifi seriálu běžně čeká, ale právě to je to kde může být jejich budoucnost. Myslím že se také podařilo vylíčit to, o co se pokoušela nová série BG na svém konci a to mnohem lépe. Tam, kde to v BG vypadalo jako až přílíš natahované a překombinované, tady zůstalo konzistentně čisté ()

Allein4

Stejně jako BSG se to docela nudně táhne, ale přecejen mi tohle připadá o něco málo zajímavější. I tak je to ale dost slabé a nevím, zda vydržím u tohoto seriálu ještě dlouho... Pravda je, že většinou to pustím do malého okna a dělám u toho něco jiného... ()

Fazulina

Ačkoliv Battelstar Galacticu miluju a považuju ji za jeden z nejtemnějších a nejkomplikovanějších sci-fi seriálů, Caprica mě zklamala a téměř unudila. Jediné, co zůstalo, je výborná hudba. Postavy jsou nezajímavé (až nesympatické), děj je zbytečně roztahaný. Pro mě je ale nejvíc nezkousnutelný náboženský aspekt, který byl v BSG jen naznačen, zatímco v Caprice je ústředním motivem. Virtuální ráj, roboti vzniknuvší jako výsledek náboženského naplnění, to je pro mě už moc duchovna:-). Zatímco u BSG jsem ronila slzy nad dechberoucím dějem a famózním závěrem, nad Capricou můžu akorát tak plakat, že to je taková nuda. Pokaždé, když slyším slovní spojení "one true god", otravuje mě to víc a víc. ()

Wildchild8

Tenhle seriál se nesnaží kopírovat BattleStar, tohle je zkrátka úplně něco jiného. Lidem, kterým tenhle styl (scifi,drama) sedne se Caprica bude líbit strašně moc, ostatní ji zkritizují :) Mě si tenhle seriál získal a netrpělive čekám na další díly. ()

jarmil8

Neviděl jsem, kromě prvního dílu, BSG,ale seriál mě dobře bavil. Pravda, asi jsem nemohl pochopit všechny souvislosti a v jakém světě se to vlastně nacházíme, ale dějová linie a charaktery byly poutavé (mám slabost pro Polly Walker). Bohužel i poměrně krátkou Capricu stihly nešvary dějově rozsáhlejších seriálů, kdy se snaží zaujmout různými překvapivými zvraty (asi komerční záležitost) a závěr už je přece jen větší zkratka, než bych čekal (s ohledem na občasnou vatu, která předcházela). ()

veere

Nesledovatelné, po pilotu jsem si nedávno pustil 2 díl a tím pro mě hasne. Tento seriál není pro každého, mě připadá jak "only chick show" ()

BaseDallas

Ďaľší nedokončený seriál s veľkým potenciálom. Na Capricu som sa po Battlestar veľmi tešil, konečne bol dopodrobna vysvetlený vznik cylonov a kto za ním stál. Vcelku to ušlo, ale ku koncu seriálu začali byť epizódy čoraz zdĺhavejšie a nudnejšie, sympatických postáv v podstate nebolo a nekonečné vŕtanie sa v niektorých z nich, ma fakt ubíjalo. Posledná časť ale stála zato a bolo vidno, že tvorcovia chceli aspoň dokončiť myšlienku. Škoda, že sa Caprica (podobne ako SGU), nerozohrala svižnejšie, možno by k rýchlemu ukončeniu vôbec nedošlo. ()

Naby

K BSG mi tohle moc nesedlo. Efekty laciné, někdy až hnusné. Děj celkem mimo BSG. Nekolik dílů se takřka nic neděje, naopak v posledních 2 dílech je toho až nesmyslně moc a ještě, odfláknuté a ořezané úplně na kost. Škoda, potenciál byl rozhodně mnohem větší, takhle je to spíš škoda času. Doporučení teda jen skalním fanouškům BSG, kteří se nudí a nemají na co jiného koukat. Celkem 2,3* ()

P/\/EL

po 6ti epizodách....docela promakanej svět...jasně...ty digitální výbuchy nic moc......ale jinak...mě to docela baví....je to sice mišmaš...kombinace retra...a všeho možnýho dalšího.....futuristickejch věcí...sekty...virtuální realita....neustálý střídání CG robota a tý holky.....rodiče Zoe hrajou velice slušně (jsou mi asi nejvíc ze všech sympatické...pak ještě Adams starej)...některé charektery jsou slabší a snad jim daj víc prostoru, aby se líp ukázali.........tv šou je ale dobrá.......PS: .............ta depkoidnost se mi tam líbí.........................určitě se tam najde řada klišé a různejch sice originálních, ale ne uplně fajn dotaženejch nápadů....viz.sekta a ňáký to společný soužití...2 ženský, 3 chlapy - rodina..............poslední myslím 8. epizoda fakt nářez.....uplně všecko se poto.................já bych řek: dokonalé....teda skoro......................................tenhle seriál je lepší než ňáký V a......no....nějak málo novejch sci-fi seriálů...co.....stojej prachy...no......achich...ta krize...zpit*ná....a taky asi net....no......................................................doplněk: já nevim, ale.....když si vezmu ty 2 nový Stargaty-------tak Caprica jednoznačně nej scifi seriál současnosti.....Caprica má fakt dobrý postavy, výborně hraný................fakt oproti naprosto plochejm tupovojáčkům ze Stargate: Atlantis, Uiverse....4x fuj.............jako jasně..Caprica je spší tak na 4 hvězdy....ale konkurence je na tom teď vážně bledě....a...teda...jako.....po velký prázdninov pauze.....10. díl nic moc........nic moc.... ()

fR4Nk13

Po pomalšom začiatku ma dokázal seriál úplne pohltiť. Posledných 5 dielov som doslova zhltol za jeden večer. Z seriálu je cítiť ten novátorský prístup k žánru sci-fi, ako u BG. Myslím tým uveriteľné reálie, snaha držať sa čo najviac reality, efektnú kameru a samozrejme uveriteľné a skvelé zahrané postavy /skvelý casting/. Skrátka tvorci zas namiešali tú správnu, omamnú eseciu hútneho uveriteľného sveta. Najväčšiu námietku mám k špeciálnym efektom. Je to bieda, ale podobne ako u BG mi to vôbec neprekáža. Caprica utočí na diváka presne z opačnej strany mainstreamovej sci-fi kultúry. Takže jej to kľudne odpostím: “Caprica dovoľ nám slaviť a pozdvihnúť hlavy, napriek našim starostiam a dovoľ nám sa radovať“ ()

chevronman

Hodnocení po první polovině seriálu: Viděl jsem první půlku seriálu a zatím hodnotím pouze třemi hvězdičkami, což pravděpodobně není definitivní výsledek mého hodnocení. Ale teď k seriálu: Zatímco BSG se soustřeďovala na kolektivní osud vyhlazeného lidstva, Caprica, ačkoli se také snaží věnovat se kolektivnímu osudu lidí, kteří ztratili své blízké při výbuchu vlaku, se spíše věnuje individuálním těchto osudům lidí. Vpravdě Caprica není nijak zvláštní seriál kromě toho, že zapadá do vesmíru BSG. Ani hudba zde není stejně úchvatná jako v BSG a zdá se mi, že se během té první poloviny seriálu samotný děj nikam moc neposunul. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, třeba se to zlepší. Zatím si to u mě vysloužilo tři hvězdičky. Hodnocení po druhé polovině seriálu: Musím říct, že oproti první půlce je ta druhá svižnější, dynamičtější, napínavější, akčnější, nadupanější digitálními efekty. To ale ještě neznamená, že je kvalitativně na vyšší úrovni. Jen už není tak nudná. Pořád se mi tam ale pár věcí nepozdává. Nějak mi v celé příběhové linii nesedí virtuální hra ve v-worldu, ani Zoe, coby "bůh" virtuálního světa. Zůstávám stále na třech hvězdičkách a možná bych k nim přidal ještě zhruba tak další půlku hvězdičky. Víc ne. ()

TONYNKO

Prvých 8 epizod by som nazval jednou z najväčších serialových nud akú som kedy zažil. Ničím zaujímavé, preplnené vatou. Jedniné čo je aspon trochu zaujímavé je New Cap City. Ked už sa zdá že je všetko stratené Daniel odhalí koho to má vlastne v pracovni. Od toho momentu sú epizody len lepšie a lepši a ku koncu už som pozeral s otvorenými ústami. Každá postava začne byť zaujímavá a najviac ma bavila tá odlišonsť medzi Tauroncami a Capricanmi. Najzaujímavejšiou postavou je Daniel Graystone a tesne za ním prvý cylon Zoe. Finálový diel je učebnicovým príkladom toho ako má vyzerať koniec seriálu ktorý skončil predčasne. Celkovo seriál mi ostal v pamäti ako výborný ale tie prvé epizody to kazia. 8/10. PS: Nakoniec aj ten predčasný koniec zamrzel. Dosť som očakával začiatok 1.cylonskej vojny. ()

Pcermis

No úplně mi to k BSG nesedí. Taková ta snaha uděláme spin-off dokud z toho můžeme ještě něco vytřískat. Celkově jsem od BSG fenoménu čekal víc jako velký sci-fi fanda jsem dal na doporučení ostatních že si BSG svět zamiluji bohužel se tak nestalo. ()

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

Reboot Battlestar Galacticy má scenáristu

11.04.2014

Seriálová válka lidí a Cylonů začala už v Battlestar Galactice z roku 1978, její nejpamátnější okamžiky však přišly až po roce 2003. Stejnojmenná televizní minisérie totiž nastartovala temnou… (viac)