Planéta bez ľudí

• Slovensko Život po ľuďoch (viac)
všetky plagáty
TV spot 2

Napadlo vás někdy, co by se stalo, kdyby se všichni lidé najednou vypařili? Kolik by toho po nás vlastně zůstalo a jestli vůbec něco? Jak by se chovala vypuštěná zvířata, smrtící viry a rostliny? Kolika let by se dožily ty nejznámější stavby a s jakou silou by na opuštěná města zaútočily přírodní živly? A kdo by převzal po lidech vládu na Zemi? Dokumentární série Život po lidech právě takový pohled nabízí. Od prvního dne až po milion let po zmizení člověka. Pomocí animací a pohledu vědců vás přenese do světa, kde se lidská populace rovná nule. A na základě faktů i teorií vám představí možné scénáře, které Zemi po lidech čekají. Některé ve vás vyvolají údiv, z dalších vás bude mrazit a s jinými možná budete polemizovat. Všechny vás ale přesvědčí o tom, že život tu byl před námi a bude i po nás. (oficiálny text distribútora)

Paity

Vše zajímavé jen má ten seriál jednu velikou trhlinu, nepočítá vůbec s povětrnostními vlivy. Například takové záplavy by města srovnala rychle se zemí, kdyby nebyly postaveny mobilní hráze, nebo se neupouštělo z přehrad průběžně. Stačilo by, aby se rozpadla Vltavská kaskáda a půl Prahy může jezdit na loďkách. ()

rossi001

hodne povedeny dokument se zajmavymi teoriemi a pekne podany.Efekty nehodnotim, neni to blockbuster :-Dikdyz kdyby byly task dobre jak v Emenrichove 2012 byla by to prada:-) videno v HD. 80% ()

Kolssteyn

Lehce stravitelný dokument ve stylu, "co by bylo kdyby"...? Vědci dostali software na pc animace a s tím se dostavila i chuť natočit si pár katastrofických scénářů... ()

boul

konspirační teorie, i na to musí někdo myslet.. pro někoho úplně blbý dokument a pro jiné celkem zajímavá myšlenka :) zas tak špatné mi to nepřišlo a při dlouhých zimních večerech dobrá od dechovka k zamyšlení. ()

BeranSon

Úžasný nápad a dech beroucí zpracování, tak bych popsal vnitřní stavbu vydařeného amerického seriálu. Stačí se pouze zažrat do problematiky a pak to jde samo. Člověk má při sledování nutkání, že planeta je jím již tak pohlcena a znesvěcena, že tomu je až příliš a přesně to jest hlavní efekt a především hlavní důvod vzniku seriálu. Do pěti hvězd toho tolik nechybí, ale i tak zůstávám na stabilní čtyřhvězdičkové příčce, jelikož si tvůrci mohli více pohrát s efekty a místy i dramaturgií. - 8/10 - ()

AxelWers

Vízie, ktoré predpokladajú, čo by sa mohlo stať a ako by sa mohol svet zmeniť, ak by ľudia náhle zmizli (odišli preč zo Zeme). Sú to len predpoklady, ktoré čerpajú najmä zo skutočných skúseností (Pripjať, Varosha), dal by som 5*, ale niečo mi k tomu chýba a neviem čo, tak 4*. ()

Ficik

Bohužel jsem se z toho necítil nijak valně obohacen, to že za 200 let selže železo-betonová konstrukce mrakodrapu bez údržby mi bylo jasný už před prvním dílem ... zjevně cíleno jen americkému divákovi ... škoda. Můj verdikt: Zbytečné ()

gemi

O těchto věcech jsem přemýšlel už jako dítě a hle - očividně nejsem sám. První série vynikající. Existuje ještě druhá, ale to už je druhý šálek čaje z téhož pytlíku... H1/2023, druhé zhlédnutí. Tak napodruhé se mi to moc nelíbilo. A nebylo to tím, že bych si to pamatoval, kdepak. Je tam mrak konkrétních "co by, kdyby". Prostě už mě to nebavilo, a nepomohlo tomu na dnešní dobu už fakt těžko stravitelný CGI a taky český dabing pro History, který zní většinou profi, ale občas je cítit únava dabéra, takže tam padají neexistující slova typu "městmi", ale nikomu to kupodivu nevadilo. Snižuji na tři. ()

Hellknight12

Dokumentárny sci-fi seriál, ktorý má 2 série a je to vážne zaujímavé. Dôvod? Pretože teda aspoň mňa baví sledovať, čoby sa dialo s vecami na planéte, ktoré sme zanechali ak by sme proste zmizli. Seriál rozhodne môžem odporučiť každému, koho zaujímajú takéto témy. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

beso74

Keď som to videl po prvý krát, myslel som si, že je to najzaujímavejší dokument, aký som kedy videl. A bola by to aj pravda, ale následne som zistil, že v tomto prípade ide o seriál, seriál, ktorého štruktúra sa v každej časti opakuje a opakuje a opakuje.. do omrzenia. Už viem, kedy to ľudstvo môže vyhynúť, keď príde o tvorivosť a namiesto toho nahodí jednu šablónu a poďho kopírovať... ()

Numerobis

Dokumenty dělím na ty "od BBC" a zbytek světa. Toto je jeden z mála "fakt hustý" dokumentů, které jsem schopen akceptovat a někdy jej i sám vyhledám. Mile mě potěšila i snaha o co největší prokazatelnost - fakt si dali práci a navštívili i místa přes půl světa daleko. Už aby to bylo! ()

eredin

Mizerná animace, mizerný scénář přeskakující chaoticky v čase i z místa na místo, mizerný komentář, často přerušovaný otravnou znělkou. Nuda a vyhozené peníze. ()

Pochtli

Nápad dobrý, ale po 3-4. dílu už ale máte pocit, že jste viděli všechno. Pro amíky samozřejmě srdeční záležitost, neb se tam proberu snad všechny jejich památky a významná místa. ()

Dave_ff

Jsem poměrně zklamán. Seriál je většinou hodně natahován a ve finále příliš nudný. Nápad to byl sice zajímavý, ale dopadlo to špatně... ()

B.C.B.P.

Myšlienka podávať obraz o živote na planéte po náhlom zmiznutí ľudí, už po miernom zamyslení sa začne zaváňať prostoduchou infantilnosťou. Keď sa k tomu pridá neustriehnutá dávka dramatizácie, dôvera v kvalitné dokumentárne podanie sa môže ísť pásť. Samoúčelné a už v princípe hlúpe. Človek s priemernou dávkou imaginácie a bežnou schopnosťou myslieť, si „life after people“ predstaví sám, bez toho, aby sa bez uzretia tohto dokumentu o čosi esenciálne ochudobnil. A tých niekoľko science poučení a temporálnych faktov, na ktoré bežný vedomostný rozhľad nestačí, dokument na úrovni znesiteľnosti, pre mňa, neudrží. Ale o tom vizuálne médiá nie sú, predsa len, chceme vidieť. Tak kukajte! Naivné, ale ako sa zdá, pôsobivé. ()

Odpocivadlo

Tento seriál mi skôr pripadá takto že opisuje to čo by sa dialo keby všetci údržbári prestali chodiť do práce :D Vôbec mi to neprišlo objektívne a odborné čo u takéhoto typu programu očakávam. ()