Planéta bez ľudí

(TV film)
  • Slovensko Život po ľuďoch (viac)
všetky plagáty
Ukážka z filmu

Zišlo vám niekedy na um, čo by sa stalo, keby celé ľudstvo náhle zmizlo? Čo by po nás vlastne zostalo, respektíve, zostalo by niečo? Ako by sa správali vypustené zvieratá, smrtiace vírusy a rastliny? Ako dlho by existovali najznámejšie stavby planéty a s akou silou by na opustené mestá zaútočili prírodné živly? A kto by prevzal po ľuďoch vládu na Zemi? Dokumentárny seriál Život po ľuďoch práve taký pohľad ponúka. Od prvého dňa až po milión rokov po zmiznutí človeka. Pomocou animácie a pohľadov vedcov divákov prenesie do sveta, kde sa ľudská populácia rovná nule. A na základe faktov a teórií seriál predstaví možné scenáre, ktoré Zem po ľuďoch čakajú. Niektoré z nich vyvolajú údiv, s inými sa dá polemizovať. Všetky však presvedčia o to, že život tu bol pred nami a bude aj po nás... (TV JOJ)

Ukážka z filmu

3DD!3

Inu inu, je to JSEM LEGENDA bez Willa Smithe a bez těch zmutovaných podivností co se snažil vyléčit. Tak aspoň začíná tenhle pozoruhodný dokument. Je moc pěkné, že místo toho, aby se donekonečna zabývali tím PROČ tady nebudeme, se soustředí na to co se bude dít AŽ tady nebudeme. Vše je navíc podáno tak bezelstně a samozřejmě, až mi to trochu sebralo chuť snažit se čehokoliv dosáhnout. Když vidíte jak strašně nicotná je naše snaha po sobě cokoliv zanechat, zmrazí vám to úsměv na rtech. Opravdu. S chirurgickou pečlivostí nám inženýři, biologové a další odborníci přednaší fakta o budoucnosti i o minulosti. Samozřejmě převážně té americké, takže vidíme zkázu New Yorku, San Franciska, Chicaga, ale do Nového Jičína se nepodíváme ;-). No dobře dobře, je tam Paříž, Řím a pár dalších měst mimo USA. Zajímavé je (člověk by řekl, že se protrhne mnohem dříve), že z moderních lidských výtvorů by asi nejdéle vydržela Hooverova přehrada (jo ta, kde je ukryta Prajiskra) a její zmizení vidíme jako jedno z posledních. Škoda, že si tenhle dokument nevzal do ruky nějáký pracháč a nezainvestoval do efektů, protože s trikama od ILM by tohle byl dokument století (možná... jak jsme se dozvěděli, nemusel by to tak dlouho vydržet). P.S: Ani alieni nás ve vesmíru neslyší. Fňuk. ()

AllShallFall

Člověk byl stvořen k sebezáhubě. Ze všech organismů na vsětě zaujímá člověk nejkratší epochu na planetě. Od té doby co se odvrátil od zákonů přírody, by měl přestat existoval. To je můj osobní názor. Člověk na planetě napáich už tolik špatných a zlých věcí.Dokument je krásně udělaný. Má výborný apokalyptický nádech. Takže si mě získal. ()

Autogram

Oproti seriálu je to podstatne lepšie, bez opakovania scén, dĺžka je tak akurát. Pri seriáli sa predpokladá, že divák mnohé diely vynechá, vo filme je všetko pekne zhutnené. Na pútavé scény sa dáva dôraz, veď čo už môže byť zaujímavejšie ako rúcanie mostov, priehrad alebo Eiffelovky? Ekologické posolstvo je plusom filmu. –––– Mořstí živočichové zmizení lidstva uvítali. ()

PauloZ

Svět bez lidí, zajímavá a přesto neuvěřitelná představa. Velmi zajímavý dokument o této zkutečnosti, který nahlíží až 10 000 let po vymření lidstva. Nevětším paradoxem je, že i přes náš obrovský technologický pokrok by po nás už za pouhých 1000 let nezůstalo téměř nic... Prvních 30 minut dokumentu je celkem nezáživných, ale s postupem času a posdějším datem po lidstvu nabírá dokument na zajímavosti. I tak je ale dokument jen velmi obecnou představou, zabývá se jen určitými aspekty a něco je jen velmi rychle nastíněno. K zamyšlení a pro nástin budoucnosti bez nás to ale velmi stačí. Přeci jenom je zřejmé, že nikdo nemůže z jistotou vědět, jak by to po nás vypadalo za 500 a více let. ()

heyda

Výborný a hlavně nesmírně zajímavý námět zabývající se tím, co by se na naší planetě stalo, kdyby lidé vyhynuli. Samotný námět se mi strašně líbil a nabídl mi dost zajímavých informací, bohužel jsem byl zklamaný zpracováním. Skoro půlka filmu je poskládána z digitálních animací, které mi přišly hodně laciné a někdy i trochu zbytečné. Takže za obsah filmu palec nahoru, za jeho zpracování spíš palec dolů, celkově za 3 hvězdy! Mimochodem: když se beton rozpadne a kov zkoroduje, co se stane třeba s plasty nebo se sklem? ()