26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

mortak

Pro to, aby si člověk uvědomil ty nejzákladnější věci a učinil rozhodnutí, potřebuje na chvíli zastavit. Aron se životem pohyboval rychle a bez hlubších vztahů, až byl zastaven jedním kamenem. Klobouk dolů před Boylem, který dokázal tuto "banální" pravdu převést prostředky právě té uspěchané generace. ()

KajusaK

Jedno z nejlepších dramat jaké jsem za poslední týdny,měsíce viděla. !! Perfektní, dokolané!! Obdivuhodný výkon Jamese Franca. Perfektně zpracovaný příběh o týpkovi, který lozí po skalách v Utahu, ale stane se mu nehoda - spadne mu kámen na ruku, přiskřipne mu ji a nedá se s ním hnout. S 400ml vody, trochou jídla,baterkou,kapesním šuntským nožíčkem,lany a pár dalšíma "nepotřebnýma věcma" začíná pravý boj o přežití. Obdivuhodné, jak to vůbec dopadlo. 127 hodin je šíleně dlouhá doba na tyhle podmínky.Perfect!! ()

WolfR

Silný film podle skutečné události, který natočil pan režisér s velkým P, Danny Boyle a kterému v hlavní roli a své One Man Show vládne James Franco. Kameraman by zasloužil Oscara. Jediné co mi vadilo bylo trochu moc scénáristické omáčky před vyvrcholením filmu, 4 hvězdy. ()

filmharmony

...monodrama skvělé kvality... komorní přerod člověka, který v zoufalé situaci volí možnost přežít... film o síle lidského ducha, nezdolnosti... výborný James Franco a opět nastavené zrcadlo... jaká je moje vlastní síla v boji o život, který chci a toužím žít... dělám něco proto, aby má touha po naplněném životě rostla? ...zkusím si odpovědět... ()

TomPrusik1

Ne vždy se člověku daří. O tom skvěle svědčí tento film. Tentokrát to ovšem nejsou autoři tohoto filmu, nýbrž hlavní hrdina Aron Ralston. Na první pohled vypadá docela normálně. Ovšem když je ve svém revíru, je to starý trapper, který jezdí na kole jako drak, skáče do vody a leze všude, kde se dá. No a to se mu nevyplatí. Spadne dolů a ,,kamínek" mu přirazí ručičku ke skále (au). O Kurva ( https://www.youtube.com/watch?v=a-BgREkkjcg ) řekne si. Škodolibí diváci se smějí a říkají ,,To je vůl", já však zůstávám chladným. Dobře, kdyby tam nelez ,tak... Ale kdyby, kdyby, to se stane hned a ani to nečekáte. Nejsem tak krutý a sleduji jeho dobrodružné počínání. Dobrodružnější a krutější, než zažila paní Zdena https://www.youtube.com/watch?v=r661Tt5mItU silná a odhodlaná to žena. A začíná 127 těžkých hodin. A pro diváka také těžká hodina. Prakticky celou dobu sledujeme jak Aron, má žízeň, hlad, něco neúspěšně zkouší a dostává halucinace. A to je opravdu jednotvárné a zbytečně zdlouhavé. Je pravda, že ke konci má film grády, ale jsou tam nudnější pasáže. Nebál bych se dát 5 hvězd, kdyby film byl o něco kratší. Ale jinak skvěle odvedená práce. Po všech stránkách. 80% ()

animaxis

(!!!Možné SPOILERY!!!) K tomuto filmu jsem hodně dlouho hledal slova, kterými bych ho mohl okomentovat. Začíná úplně normálně, ale už od scény, kdy se Aron zaklíní, máte pocit, že jste skutečně s ním. Je tedy opravdu místy složité sledovat jeho zoufalé počínání, protože ve filmu to častokrát vypadá, že je v bezvýchodné situaci, ale nakonec udělá pro svoje přežití cokoliv a i když to znamenalo, že si musel velice bolestivým způsobem uříznout vlastní ruku, on to byl stejně ochotný udělat, aby se zachránil. Jeho láska k životu je tím pádem opravdu obrovská a to jak se svým životem naložil po takovéto události moje přesvědčení jen posiluje. Film i knížka jsou samozřejmě jen maličkým útržkem pocitů jaké musel Aron mít, ale upřímně, to co zažil on, bych nechtěl zažít nikdy. Film hodnotím čtyřmi hvězdičkami, ale se samotným Aronovým přežíváním nemá moje hodnocení nic společného. To se hodnotit ani nedá :) ()

Larushka

Úžasný soundtrack a úžasný Franco! Hned od úvodních titulků jsem byla pohlcena skvělou režií Dannyho Boyla. Bohužel jsem věděla, jak film dopadne, ale zážitku to neuškodilo. Za mě plná palba. ()

FrankSusta

Fakt velký psycho... jedno z nějvětších, co jsem zatím viděl - minimálně jsem to tak cítil. Největším bodem toho nepříjemného pocitu není nastupující klaustrofobie, ale vědomí, jak se to celé ve skutečnosti celé událo. A to, že jste takový blbci, že to i tak chcete vidět. Protože když víte, že Aron Ralston o ruku na tomto místě přišel, ke všemu, že si ji uříznul, že tam strávil pět dní a sedm hodin... najednou Vám i těch pouhých 94 minut přijde strašně dlouhých a nepříjemných, protože víte, co se stane a co jste tak viděli do té doby ve filmu, tak i tušíte, že to opravdu nebude příjemné na pohled. A taky že není, a to na to ten film celou dobu varuje skrze natáčecí rukopis Dannyho Boyela s jeho vší realističností a prostřihy a efekty, zrychlovačkami, (detailními) záběry, odvahou... a scénářem, co ukáže všechno. Pomalu se hromadící atmosféra mě ani na chvilku nezanechala chladným a já se reálně bál (i přes znalost skutečného příběhu) o hlavní postavu. Taky se mi líbí, jak vlastně Danny Boyle zanechvá svůj občas až ''vtipný'' vizuál a zvuk zkrátka svůj, ale dokáže to s jakousi těžkou lehkostí předat tak, že to vůbec nedělá ostudu či že by situaci polehčovalo. To vůbec. Ke všemu tedy ještě pořádná onemanshow v podání Jamese Franca... prostě absolutní dokonalost. Divím se, že toho Oscara nezískal... no, co víc říct? Natočené to je pěkně, má o patřičnou atmosféru a dostává to své pověsti. A to mi absolutně stačí. ()

moviefilm

Veľmi čerstvo si pamätám, keď sa príbeh skutočného Arona Ralstona riešil vo večernom spravodajstve a jeho príbeh je skutočne natočený najlepšie, ako mohol byť. No ako skúseného diváka, ktorý už vie, aké páky naňho chce režisér použiť, namňa isté veci (ako napr. záver, ktorý ma nedojal) nefungovali. Z úcty k Aronovi Ralstonovi a kvôli neuveriteľne pôsobivej a sugestívnej scéne "úniku" (ktorý je len pre silné povahy), nakoniec zaokrúhľujem hore... ()

Pája=)

Tak nebylo to tak zlý. Trochu jsem si zabrečel, trochu pokousal svou ruku, trochu se hystericky smál a nakonec jsme to všichni zvládli! Film má obrovskou sílu díky pravdivému příběhu a dokázal nám, že jsou důležitější věci než je pravá ruka! :) ()

gambit

Největším problémem filmu je paradoxně celý námět. Zaprvé sám o sobě je pro zfilmování poměrně nevhodný, zadruhé se jedná o historku velmi profláklou, což bylo u mě největším negativem. I kdyby divák příběh Aarona Ralstona předtím neznal, prozrazení její pointy se před zkouknutím těžko ubrání. Tudíž po perfektním dynamickém začátku následuje střed filmu, který bych charakterizoval jako "čekání až si tu ruku konečně upižlá", protože kvůli tomu okamžiku koneckonců byl film natočen a kvůli tomu na něj chodí lidi do kina. Tato část je naplněna perfektními okamžiky, bohužel jich není dost. Naproti tomu scéna uřezávání ruky je natočena jak jinak než geniálně (byl jsem velmi zvědavý jak se režisér popere například s přeřezáváním nervu, z plátna přímo čiší bolest na hranici omdlení, Danny Boyla nezklmal) a závěrečná scéna záchrany za doprovodu Sigur Rós je pro mě nejintenzivnější filmová katarze za hodně dlouhou dobu. Když si k tomu přičtu skvělého a sympatického Jamese Franca, skvělý hudební doprovod.. Až na slabší "čekací" část jsem byl spokojen, ba dokonce překvapen, že podle tohoto šťastně-tragického lidského osudu byl natočen výborný film. ()

Safenat

Podle mě asi nejlepší z filmů z letošní oskarové nabídky. Danny Boyle se opět projevil jako mistr svého řemesla a natočil skutečně adrenalinový film, který "jede". Sice jsem trochu nevěřícně přistupoval k tomu, že se budu dívat na jednoho herce, jak trčí 127 hodin někde ve skalách, ale nakonec jsem se ani na chvíli nenudil. Boyle se tak trochu drží onoho aristotelského vyčpělého principu jednoty místa, času a děje a skutečně se mu daří následně navodit katarzi u diváka (alespoň u mě ano), které byla ostatně cílem všech antických tragédií, což je velmi vzácný prvek u naprosté většiny moderních filmů, které jsou nakonec točeny jen pro chvilkové pobavení a rozptýlení diváctva (jako třeba Počátek či Avatar). ()

tomeek

Obrovský respekt Aronu Ralstonovi. Netuším, jestli bych byl něčeho podobného schopný. Závěrečné minuty byly opravdu HODNĚ silné. Sigur Rós umí dělat hudbu srdcem a to tak, že mě to málem zlomilo. Franco hraje parádně. ()

reky

Vzhledem k tomu, že divák od začátku v podstatě ví, či alespoň odhaduje, jak se film bude vyvíjet, jak dopadne, není snadné jej natočit tak, aby se neproměnil jen v čekání na rozuzlení, což se... ale ano, celkem podařilo. Je to díky Boylově dynamické režii a různým vychytávkám (rozhovor Arona se sebou samým) a samozřejmě díky Francovu hereckému výkonu, kterému nelze nic vytknout. Dá se říct, že jsem při sledování snímku (hodně přeneseně, samozřejmě) z hlediska řekněme psychického rozpoložení kopíroval hlavního hrdinu; uvolněný, optimistický začátek a podupávání do rytmu u povedeného soundtracku, napětí, postupně však až otupění a úpadek, kdy jsem si říkal, že už je to možná až moc dlouhé a repetitivní, a pak samozřejmě konec doprovázený úsměvem na rtech, spokojeností a lehkým dojetím. ()

sator

Prošustrovaný námět, viděl jsem dokument na tohle téma a byl lepší a silnější.. ************************************************************************************************************************************************ Místo radosti ze záchrany ho ovládla beznaděj Ihned po záchraně byl podroben několika operacím. Aron sám však propadl hlubokým depresím, chtěl dokonce spáchat sebevraždu. Nakonec však vše překonal a po několika operacích byl opět tam, kde si byl nejvíce jistý – mezi skalami. Místo ruky si sestrojil speciální protézu, která mu umožnila opět zdolávat své milované hory. Původní zbytek ruky byl policií vyproštěn, spálen a Ralston popel rozsypal na místě nehody. ()

Radiq

No tak že to bude zajímavej příběh, to mi bylo jasný, ale taky mi bylo jasný, že čistě s tím, jak někam spadne a pak si uřízne ruku (to neni spoiler, to každej ví), že s tím si nevystačijou. Proto jsem čekal otravné vsuvky z minulosti atd. Ano, byly opravdu otravné. V podstatě to bylo akorát zdelšování snímku, aby mohl být celovečerní. Kamera byla vychytaná, to se musí uznat. Franco taky celkem válel (a teď nemyslim sudy). Ale neni to film, kterej by mě dostal do kolen. ()

bartias

Inovativně natočený videoklip mohl snadno sklouznout k nekoukatelnému klišé. Danny Boyle je ale na vrcholu sil. Ubral sladkobolného melodramatu z Milionáře z chatrče, znovu přibral A. R. Rahmana, který se postaral o tentokrát ještě zajímavější soundtrack, a výsledkem je povedená one man show v podání talentovaného Jamese Franca a zároveň jeden z nejlepších filmů roku 2010. ()

sir-dave

Jsem psychopat jen o víkendu.. a dneska je sobota :) 127 hodin se bude pravděpodobně daleko lépe číst než sledovat. Největší obavy panovaly z pocitu, že znám osudnou část života Arona Ralstona a nemůže mě příliš překvapit. Částečně se u mě naneštěstí vyplnili. Po nějakých 20ti minutách vyhlížite závěrečné vyvrcholení a sledujete typické situace, které nastávají (volání o pomoc, pomoct si sám, vzpomínat,..). Divák by byl v obraze i kdyby jedním okem luštil křížovku a druhým sledoval. Zato finálová "3 minutovka" měla grády a zakončení dojemné. Boyle to lépe asi zpracovat nemohl. Co z toho, podruhé bych si to už asi nepustil. 75% ()

mr.filo

Tak jsem rád, že to netrvalo 127 hodin. Upřímně mi bylo chlápka líto, už když jsem to před lety četl v novinách. Ale teprve silný vizuální zážitek tomu dodal šťávu. Je překvapivé, co se dá s kamerou v tak úzké propasti vymyslet za fígly a od začátku vysoce nasazenou laťku neshodit až do konce. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)