26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

Tominni

Aron se vydá do Utahu, aby strávil víkend v národním parku. Začátek filmu šlape jako dobře namazaný stroj, kamera, střih, hudba - celkově svižné tempo, které uchvátí. Pak spadne Aron do díry, kámen uvězní ruku a film se logicky velmi zpomalí a divák, čeká, jak to vlastně s tím Aronem dopadne. Není to sice nuda, ale i tak je to zkrátka čekání na očekávané řešení, které nakonec přijde. Jen tak mimochodem, nemohl jsem si pomoc, ale při přeříznutí nervu mě snad ruka bolela taky. ()

Gamekeeper77

Drama o touze přežít tak silné, že uděláte cokoliv, aby se Vám to povedlo. No, já bych to asi nedokázal a doufám, že nikdy nebudu mít příležitost to zjistit. Ten konec mě ale vážné dostal (emocionálně). 78%. ()

Micoldee

Jako film ne zase tolik zajímavá situace. Když Vám ale dojde, že je to vlastně based on true story, zděsí Vás to trochu víc. Takzvaný ,,Můj šálek kávy” :) ()

Ivoman

Jak z takového tématu vytvořit 90 minut filmu ? Ano, dáme tam 85 minut přípravy plus vzpomínek plus vidin a pak 5 minut akce.Z 90 minut jsem udělal cca 40 a šlo na to koukat. I když je Franco borec, tak todle se nedá prostě natočit jen tak bez nudy a šedi. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 93%, Audience Score - 85% | FDb.cz - 76.2% | Tak tohle bylo něco! Síla! U nás rozporuplný režisér Danny Boyle se opět postavil na nohy, vybral si inspirující příběh dobrodruha Arona Ralstona, kupodivu Jamese Franca do hlavní role a šel točit. A to udělal dobře. Protože se jedná o výborně zfilmované Survival-Drama podle skutečných událostí se skvělým Francem v hlavní roli (i hrozní "komici" mají právo na jednu skvělou roli) a s fenomenální kamerou, scénami (amputace - síla) a vůbec vším. Akorát nám v druhé polovině poměrmě vadili ty flashbacky a "představy", které se mu chudákovi honily hlavou. Jinak stylově natočené a naštěstí krátké dobrodružné Drama, které si Oscara (min. za kameru zasloužilo). A ta autentičnost, chvílemi až hrůzyplné......, děsivé! 80% ()

OJan

Opravdu dobrý film, který má jednoduchý, ale dobrý děj a dostatečnou délku a amputace ruky na konci je fakt síla. |80%| ()

hrumsrt

Slyšte, slyšte, Danny Boyle je naprostý král! Převést na filmové plátno událost, která je sice naprosto zdrcující, ale bohužel na poctivou stopáž spíše nezáživná. Avšak pak je tu Boyleových 127 hodin (tedy 5 dní a 7 hodin), které jsou ukázkou jak natočit v malinkatém prostoru příběh jednoho smolaře. Pro někoho životní výkon Franca, pod což se asi podepíší, ale jen z hlediska hereckých schopností, celkově ho mám radši jinde... Taky znáte ten pocit, když se někam zašprajcnete (často právě s rukou) a najednou jste v obavě, zda ji vůbec vytáhnete ven? Já myslím, že to v nějakém rozsahu zažil každý. Ale právě příběh Aarona Ralstona dodal téhle prkotině úplně jiný rozsah. Začíná to v podstatě nevinně, když Aaron skotačí po poušti, s lehkostí si skáče v kaňonech, že dokáže ještě oslňovat dvojičku teenek. Když se jakoby nic všechno pokazí a Aaron padá do fakt velké propasti. Každý by si říkal prosím zachyť se o něco, když asi tuší, že přímý pád na zem je konečná (asi nezemřete, ale dost možná si zlomíte nohy). Každopádně Aaronovo "přání" je vyslyšeno a pár desítek centimetrů nad zemí mu ruku chytne balvan. Jenže má to svoji cenu, ten velkej šutrák mu tu ruku už nechce pustit. A tak je Aaron kdesi v prasklině několik desítek metrů pod horizontem zoufale volajíce o pomoc. Odsouzen trávit čas v bolestech, prahem slunce na zátylku a jen s pár deci vody. Chytrý scénář nezapomněl zodpovědět řadu otázek, jako jak s zimou v noci, co déšť atd. Aaron střídá rozpoložení, zda se že situace může sám dostat nebo jeho nadějí volat z pukliny ve snaze, že ho uslyší. Samozřejmě kreativnější jsou řešení "udělej si sám". Aaron použije všechno, co má u sebe, a že je docela dobře vybaven - od sluchátek po nůž. Když už jde do tuhého a hladina vody v láhvi klesne na minimum, je rozhodnutí jasné, musí se vymanit se sevření za každou cenu. Tedy i za cenu si uříznout končetinu pomocí malého kapesního nožíku, nicméně i jeho tupost stačí na přepižlání všech vrstev v ruce. Celý příběh vstupuje do oné nejkritičtější fáze, tedy pokusu o amputaci. Schválně si zkuste říznout párkrát do ruky tím malinkým švýcarákem, no jak půjdete k vnitřním vrstvám moc to nepůjde, navíc Aaron si ho již dříve otupil o skálu, takže jakékoli řezání by mělo být mimo. I přes to všechno mu to jde poměrně dobře... Výsledkem je uříznutí zaklíněné paže a následně osvobození se útěkem zpět do pouště. Situace se zdá být vyřešená, ale otevřená rána vs. cesta za pomocí to teprve může být oříšek. Tady následuje masivní střih oproti realitě a Aarona už najde nějaká rodinka na výletě. Konec dobrý, všechno dobré a Aaron Ralston bez ruky žije dodnes.. Výborně odhadnutá stopáž, která je několikrát chytře osvěžena flashbacky. Ve výsledku velmi kvalitní film s opravdu šikovnou režií.. Jen z toho všeho mám děsnou žízeň! 80% ()

Zeker

Tak toto bolo čo?! Najlepší „survival“ film aký kedy bol! Dokonca som mu dal aj miesto v top 10, hneď potom, ako som to videl. James Franco je výborný herec a nehovorím to preto, že ho mám v top 10, ale preto, ako to zahral. Lebo tak ako to James Franco zahral, tak by to už nikto nezahral. Normálne som mu uveril. Film je výborný a veľmi reálny. ()

G.o.g.o

Film o tom ako si človek začne vážit život až ked umiera.Ked som videl že to režíruje Danny Boyle povedal som si "super dúfam že to bude aspon také dobré ako Milionár s chatrče " ale nebolo....chlap spadne do diery a zasekne sa o kamen a potom takmer umrie a to len preto že je blbec a nikomu nepovedal kam ide.James Franco to zahral naozaj výborne,kamera a strih je super ale príbeh je pomerne slabý, trailer k filmu ma neskutočne uchvátil ale film nebol až taký úžasný ako som si myslel takze 4* ()

Starda91

Jak už tady zaznělo, když se člověk zamyslí, tak je ten film opravdu uplně o ničem po dějové stránce, ale co by jste taky chtěli, když pojednava pravdivy přiběh... Snímek mě zasáhl hlavně tim pocitem bezmoci, strachem... Když se člověk dostane do svizelné situace, tak mu taky běží hlavou všelijaké myšlenky, sny, kalkuluje.... a přesně ten film na mě tímto dýchá, několikrat jsem se během filmu jakoby probral a řekl jsem si, jak jsem vlastně rád že sedím doma a je mi fajn. I když je tady tolikrát omýlané klišé: mladík padne do průseru, odpustí rodině, utříbí si myšlenky a pak happy end, mě to absolutně nevadilo. I když má film spoustu chyb a mnozí se přes ně nepřenesou, ja musím dát plný počet, jsem spokojen! ()

x_ander

Danny Boyle opět zkusil něco nového a opět mu to vyšlo na 100%. James Franco neuvěřitelným stylem táhne one-man show a uvěříte mu každý pocit. Jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem kdy ve filmu viděl. ()

Jamie47

Fakt parádní podívaná. Určitě lepší než Buried, ale to se mi taky dost líbilo. Franco to zahrál na jedničku. Konec docela chuťovka, ale jinak to asi prostě nešlo. Ten chlápek co se mu to ve skutečnosti stalo si musel prožít pěkný muka. Mrkněte na to stojí to za to. ()

Vegavinc

Dostal jsem přesně to co jsem čekal a jsem spokojen jak blecha. Momentálně (hned po shlédnutí) nemam k 94minutovému filmu 127 hodin víc co dodat než jen "dokonalost a boží James". ()

Erichy

Bylo to přesně takový, jaký jsem čekal. Vyzdvyhl bych parádní závěr a herecký výkon Jamese Franca. Za normálních okolností bych dal plný počet hvězdiček, ale nemohl jsem překousnout místy podle mého názoru nevhodně vloženou hudbu. ()

GoldenGecko

Je vidět, že Danny Boyle si může dovolit už úplně všechno. Kdo by řekl, že příběh o prakticky jediné postavě, která navíc ztráví 5 dní na jediném místě, může být zábavný? Po pravdě jsem čekala, že se budu nudit. Ale scénář a režie převedly veškerou psychologii na plátno tak dokonale, že jsem si připadala, jako bych sama stála v kaňonu s rukou pod balvanem.... :D jo a James Franco se na tom také víc než významně podílel, patří mu můj věčný odbdiv! ()

FosaCZ

Za běžných okolností by námět vystačil na 10 minutový film. Boyle ovšem za běžných okolností netvoří. S autorsky sebevraždeným námětem se popral se ctí, i když výsledek připomíná jen formálně nápaditý videoklip. ()

benny159

Veľmi pôsobivá dráma, jednoduché, ale účinné spracovanie. S Aronom som bol zžitý od začiatku do konca a to spracovanie jeho myšlienok, pocitov a spomienok, ktoré prežíval. Super. Ku koncu mi behal mráz po chrbte. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)