26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

MedullaO.

Dokud ho nezavalil ten kámen, bylo to dobré...aha vlastně, o tom byl skoro celý film - klaustrofobní nuda. Lépe by udělali, kdyby ho nechali ještě chvilku pobíhat po kaňonu a pak zaskočit na Scooby Doo party. To by rozhodně byla větší sranda. Ale hodinu koukat na nezodpovědného debila, který si nebere mobil (a věřte, že takových je spousty) mě opravdu nebaví. ()

Pawlisman

Bohužel. :( Film toho nemá příliš moc co nabídnout. Krátká zápletka a pak kalustrofobní jednotvárné prostředí s jasným koncem. Proč 5 hvězd? Oživení sny a představami film drží nad vodou. Závěr kvalitní a skvěle na hranici slaďáku. 8,5/10 ()

Gore

Já prostě one man show v oblibě nemám, i když tento patřil k těm lepším, jak díky Francovi, tak zejména režii Boylea, který se z minima snažil vytřískat maximum. Ale pokud je příběh plytký a na plátně jen jeden herec, vždycky to (alespoň v mém případě) vede k nudným a zdlouhavě nesnesitelným pasážím. ()

Yokolobuna

Vůbec jsem nečekal, že mě může něco tak nadchnout. Před tímto snímkem byl pro mě Franco jen "ten ze Spidermana". Při spuštění filmu jsem přesně věděl co přijde a přesto jsem film sledoval takřka bez mrkání. Takový koncert jednoho herce jsem zažil jen párkrát, naposledy asi ve filmu Moon. Jednoduše mě nadchla ta beznaděj a Francovi jsem to prostě věřil. Když se ještě přidá geniální režie a krásná hudba, film roku je na světě. Co film roku pro mě jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. Kratší stopáž filmu také jen prospěla. Po tomto zážitku se dychtíte zjistit o skutečném příběhu víc a to je něco, co se mi jen tak nestává. Vřele doporučuji! 10/10 ()

majo_svk

Filmy Dannyho Boyla som mal vždy rád (medzi moje najobľúbenejšie patria Trainspoting, 28 Days Later a Sunshine). Preto niet divu, že som nevynechal ani ďalší jeho výtvor s názvom 127 Hours. Je to film založený na skutočnej udalosti, v ktorej horolezec uviazne iba s trochou jedla a vody v kaňone. Musí čeliť extrémnym vplyvom počasia i vlastnej psychiky. Máloktorí človek by niečo také dokázal. On áno a tým si zachránil život. Všetci, ktorí majú adrenalín v krvi, budú film milovať. A milovať ho budú aj všetci ostatní, už len preto, že je pravdivo ohromujúci. Jedine Boyl dokáže film s jedným hercom urobiť tak pútavým. Použité filmárske techniky však nemusia vyhovovať každému. Je to film, ktorý nepochybne stojí za pozretie, no viackrát sa k nemu zrejme nevrátite. ()

punk_zero

Tento týpek má podobné hobby ako mám ja. No má aj niečo naviac: neuveriteľné nešťastie :-) Niektoré scény mohli vynechať, ale už mi je to jedno. V HD pozerať niečo takéto. Príjemné prostredie, príjemní ľudia (dievčatá čo spoznal), príjemný koniec ()

RomeroIsGod

Tak můj oblíbenec Boyle zabrousil do komorní látky a opět zadal jako pán! Na to, že se ten film odehrává v díře a mimo se dostaneme jenom flashbackama, tak to má neskutečnou atmosféru. Na Franca se dobře kouká, hudební podmaz taky nemá chybu (tak to je u Dannyho klasika) a ta příroda (jezero) je prostě bomba! Zážitek jsem si dost zkazil tím, že jsem věděl, jak to dopadne. Takže "jenom" 80% ()

kujon

Dobré, leč místy nudné až divné. Scény s nožíkem také nebyly mými oblíbenými stejně jako sebestředný horal. Za 3*. ()

poet

Príbehu nechýba originalita a ani tie silnejšie momenty ale v rámci žánru boja o prežitie zatiaľ u mňa víťazí Pád do ticha... Ale ponaučenie s príbehu je vždy a stále aktuálne najmä pre samotárov ako ja :)) ()

Hepy13

Danny Boyle si může připsat další zářez na pažbě v počtu výborných filmů. Ukázka že i z malého rozpočtu se dá vytěžit maximum. Film o tom, jak zprává kterou o sobě nedáme vědět může mnoho znamenat. Trošku mi vadilo to že jsem od začátku tušil jak to asi celé dopadne. Proto jsem udělil pouze 4*. Nemám jinak nic jiného co bych vytknul. Avšak po druhé projekci musím přitlačit, i přes fakt že vím jak to skončí, mě film dokázal udržet v napětí a vůbec nenudil. Za to může především i James Franco který mi byl od začátku velice sympatický a zahrál tu velmi dobře. Nesmím zapomenout na to, co mě asi nejvíc překvapilo. A to je soundtrack který je hodně vydařený. To jsem opravdu nečekal že k tomuto typu filmu se dá poskládat tak výborná hudba. ()

RomanHyde

Přemýšlím, zda-li tohle téma šlo nafilmovat lépe. Skutečný příběh jednoho velkého hrdinství jednoho malého člověka sice "zavání" dokumentární rekonstrukcí, ovšem Boyle využil veškerých uměleckých postupů, aby tomu tak nebylo, jelikož zpracovat tuto látku přesně jinak nelze.. Používá proto skvěle různé střihy, flashbacky, zrychlovačky, ruční kameru,rozdělování obrazu, ale vše velmi citlivě. V zásadních momentech děje, naopak do něj příliš nezasahuje. Film jednoho herce, který vlastně nesleze z plátna, má nebývalý spád a pohltí. V závěru pak již nezbývá, než-li se seznámit se skutečným hrdinou, kterého jeho bolestná zkušenost neodradila od dalších dobrodružství a žíje naplno dál!! ()

Spiizy

Nějaký čas s přítelkyní, tak zajdeme do kina, ne? No jistě, zrovna je na programu tento snímek, který mám chuť vidět a u přítelkyně mě naštěstí zachraňuje James Franco v hlavní roli. Usedáme a uvažujeme, co se vlastně celou dobu bude dít, když je tak redukovaný manévrovací prostor pro děj. Ale chyba lávky - výborná kamera, skvělý Franco, málo slabších chvil a není čas se nudit. Výjimečný příběh, výborná adaptace na filmové plátno. Už bych nikdy neřekl, že to bude jen o tom "machrovi, který si uříznul vlastní ruku"....smekám. ()

B_EyE

Málo co se mnou dovede otřást. 127 hodinám se to povedlo. Je to docela náročný snímek neustále atakující emoce, pořád vás nutí uvažovat co byste v takové situaci dělali vy, scéna ve které si Aron láme a řeže ruku je dost děsivá už na plátně, ale v reálu je pro mě naprosto nepředstavitelná, děsivá ... 127 hodin je snímek, který za shlédnutí stojí, ale rozhodně není pro každého. ()

Rýža

O takových věcech by se prostě neměly točit filmy. A to nikoli proto, že bych byla znechucená puritánka, kterou by pohoršovala selfamputace otvírákem na konzervy nebo pití vlastní moči. Tohle téma není nosné. A navíc to je nudné. ()

betyn

Mne zaujal i perfektně udělaný trailer,který nám sice ukázal,o čem to tak asi bude,ale na druhou stranu film v mnohém překvapil.První minuty jsou úchvatné a ukazují jakým směrem se film vydá.Dokonalá hudba,perfektní střih,kamera a dech beroucí a velice zajímavé záběry,které si prohrávají s detaily.Nevadily mě tři záběry vedle sebe,právě naopak byly zpestřením.To vše pokračuje celý film a režisér vás díky tomu vtahuje do děje,čím dál hlouběji,až vás nakonec úplně pohltí.Myslím,že z tak strohého příběhu režisér Danny Boyle vytřískal co se dalo a nám se naskytla takřka dokonalá podívaná.A konec?Úchvatný,naštěstí jsem nevěděl co se stane a byl jsem z toho příjemně v šoku,jinak by byl film o polovinu chudší.Až na pár hluchých míst,nejlepší film roku 2011! ()

Kucndo

Škoda, že tenhle film má tolik hluchých míst, i když u filmu podobného ražení se to dalo čekat. Zvukový a hudební doprovod k tomuto filmu byl fantastický, AR Rahman mě celkem překvapil, jeho hudba perfektně zapadne do daného prostředí. Franco mě nikdy nijak neoslovil, ale tady byl absolutně dokonalý, na jeho výkonu stál úspěch tohodle filmu (JAK NEČEKANÉ!), a tady přímo exceloval. Líbilo se mi to o hodně víc, než slaďák jako Slumdog Millionaire, i když konec tady byl vážně dojemný (zatracený Boyle!). ()

kubyno

Neuvěřitelné, co se dá z takové trochy vymáčknout. Naprosto jednoduchý příběh, ale stejně, díky mnoha faktorům, ať už je to Franco, osobitá kamera, režie, různé efekty - cokoliv, je to tak krásně poutavý snímek, který člověk cítí do morků kostí a ani chvíli se nenudí. ()

Silviaxx

Nič nie je silnejšie ako vôľa prežiť a nevzdať sa. Super zobrazená patová situácia, zúfalstvo a nevzdávanie sa ani v tých najhorších sra*kách, kedy už vyzerá, že je všetko stratené. Pri takýchto filmoch si človek rýchlo uvedomí aké dôležité sú v jeho živote bežné veci, ktoré berie ako samozrejmosť ()

Flopik

Film ma v celku pobavil. Dej šiel rýchlo nudné scény tam pravdu povediac neboli. No čakal som od toho viac . Čakal som že pri filme budem mať viac emócii . Franco bol dobrý a nenudil ani keď tam bol tak v podstate sám. No to bolo asi všetko. Pre mňa 3* a 60%. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)