Duše

Réžia:

Rodrigo Blaas

Scenár:

Rodrigo Blaas

Popsaná zeď láká připojit na ni i své jméno. Potom se ohlédnout a spatřit ve výloze divného krámku panenku, co vypadá trochu jako já. Dveře jsou zavřené - anebo nejsou? Nakonec se dá vstoupit a té panenky, co chvílemi mizí a objevuje se, moci se tak dotknout! Něco se změnilo. To se nemělo stát! A krámek a popsaná zeď čekají na dalšího návštěvníka ... (xargos)

R´Hell

Nejlepší způsob, jak vytvořit zajímavou, možná i trochu děsivou atmosféru je vybrat si něco, co děsivé vůbec není, třeba hračky. A stejně jako se to kdysi osvědčilo u panenky Chucky či v Burtonově Noční můře, stejně to může fungovat i u krátkého, na první pohled roztomilého animáku jako je tento. Stačí jen skvělý nápad a trocha šikovnosti a na světě je další krátký film, který stojí za zhlédnutí. ()

Stružák

Výborný animovaný "thriller", kde je nejděsivějším prvkem ta veselá hudba. Možná je to trošku předvidatelné, ale atmosféra se dá krájet. Proč jsem si jenom vzpomněl na knížku Nezbytné věci od Stephena Kinga? ()

sona123

Fuj, to bylo děsivý. Ale jinak....minimalistický styl, který stačí k vyjádření všeho potřebného. Roztomilá animace, příhodná hudba, skvělá myšlenka. Takhle se má točit (animovat). ()

PhillM.

Mám rád kraťásky s nápadem, mám rád satiru, mám rád, když venku sněží, "alma" jsou navíc prodloužené iniciály mé mámy:) S hodnocením netřeba váhat. ()

TomasKotlant

Po vizuální stránce to vypadá hodně neosobně, nezaujalo mě to. Příběh má sice na krátkém prostoru docela obstojnou pointu, ale moc jsem se u toho nepobavil ani nevyděsil. Jediná věc, která mi přišla hodně dobrá, byla panenka na tříkolce. *** Ve zkratce: Jak malá holka k panence přišla. ()