jack_scott

John Hillcoat je režisér, kterej prostě točí zajimavý filmy,ale neumí to ditáhnout úspěšně do konce. Film má dobré obsazení, příběh- až na režii a scénář všecko. Scénář by snad i šel...ale nač plakat na rozlitým mlíkem! Tom Hardy hrál luxusně, mladej Shia už začíná být drsnější..ale role mu seděla na míru a nezklamal. Opravdu škoda, ale snímku bych nad 70% s odřenýma ušima už nedal ani ň. Konec byl směšná fraška,to jsem zjevně nepochopil. 65%. ()

Don Maty

Guy Pearce skvelý. Tom Hardy úplne pod moje očakávania. Dejová línia? :) Fajnová a Shia opäť ako trtko, ktorý všade behá je neodolateľný :). Nie, vážne. Ten film mal sakra šťavu a dobrý dej. A to sa vidí pri málo gangsterkách...4* ()

irri

Nebudu tady předstírat, že mě přitahují americké westerny a že jsem se na to dívala jen tak, z čista jasna. Důvodem byla malá rolička Mii Wasikowke, která byla samozřejmě úžasná jako vždy. Jinak ale jako celek se mi to i docela líbilo, jenom jsem měla ze začátku problém rozeznávat tři bratry od sebe. Nakonec se mi to i přes americký přízvuk a skoro žádný děj nějakým záhadným způsobem docela líbilo. ()

swinevenca

Baví mě ta doba, bavila mě bratrská soudržnost se všema aspektama, co k ní patřej, ale občas to bylo přehnaně brutální a proměna Rakesových pravomocí od beztrestnýho rozkopávače a vraha k bezmocnýmu hajzloj na konci mi moc nedávala smysl, a proto mě celý finále ten film mírně zkazilo. ()

VanBradley89

Tři bratři. Jeden je zásadový a šéf. Druhý veterán a chlastá. A třetí je tak trochu bokem. Snaží se získat respekt, ale většinou pokazí co se dá. No a tahle povedená rodinka pálí kořalku. V době prohibice,proto je na ně poslán úžasně slizký Guy Pearce. A tím začíná spor, který musí zákonitě skončit přestřelkou. A já nevím. Má to skvělý herce, vede nesmrtelný Forrest. je to brutální, dobrá hudba. A přesto mi něco chybělo. Něco co by mě dokázalo úplně pohltit a donutit dát plný počet. ()

Zoidbeeland

Bratři Bondurantovi si mě získali hned na začátku. Stáli sice na opačné straně zákona, ale každý rozumný člověk jim musel proti nechutně slizkému Rakesovi (Guy Pearce) fandit. Film je poměrně drsný a nikdo v něm nejde pro kulku nebo ránu daleko. Na můj vkus je Tom Hardy trochu moc nesmrtelný na to, co ve filmu vše zažil. Ale je to vlastně podle skutečných bratrů Bondurantových, takže budu muset věřit. Moc se mi také líbila zrzka Jessica Chastain. Určitě doporučuji. 8,6/10=86%. ()

Rudy77

Gangsterka z obdobia prohibície, ktorá neurazí, nenudí, ale bohužial ani nenadchne. Námetu a prostrediu by sa hodil nejaký zaujmavejší vizuál. Za pozretie však určite stojí.70% ()

srolyma

Není nad poklidný a spokojený život na americkém venkově v dobách prohibice. Co se zasadí, to vyroste a co vyroste, to se dá vypálit. A co se vypálí, po tom vám lidi, obzvlášť v této těžké době, utrhnou ruce. Pravda, někdy doslova a třeba nejen ruce, ale co, my jsme tvrďáci a jen tak něco nás nepoloží. Ani podříznutý krk ani pár kulek v těle. To už k tomu tak nějak patří a nám se to tak líbí. Ale co nás fakt sere, tak je ten nagelovanej týpek z Chicaga, kterej si usmyslel, že tady začnou platit federální zákony. Že nám palírny zničí a nás pozabíjí. Debil. Tady žádný jeho zákony neplatí a nikdy platit nebudou. Tohle je přece naše země, Země bez zákona. ()

PamelaJJK

Drsná stylová gangsterka z období americké prohibice o paličích whisky se skvělou atmosférou a vizualizací, kterou skvěle doplňuje parádní hudba. Že je Nick Cave vynikající hudebník je obecně známé. Zde se však, krom hudby, prezentuje i scénářem. A prezentuje se více než dobře. Herecké obsazení nijak extra hvězdné, ale staré známé tváře tu máme. Jen namátkou - Jessica Chastain, Jason Clarke, Tom Hardy a další. Úchvatné exteriéry. Stejně tak kostýmy. Já nemám co vytknout. Pro mě, jako milovníka whisky (a tennessee whiskey zvlášť), se Země bez zákona stane kultovní záležitostí. Jasně za plný počet a klidně bych dal i víc. ()

Daggeron

Film so všetkým a zároveň s ničím. Lawless sa od prvej minúty po poslednú snaží dodržiavať šablónu klasickej žánrovky a v tomto smere sa mu to darí naozaj dobre. Kamera sa markantným spôsobom podieľa na budovaní estetického zážitku, tvorcovia navyše v zmysle novodobých tradícií popúšťajú uzdu brutalite a detailnými zábermi na krv nešetria, na rozdiel od (napríklad) Tarantinovho Djanga však nie je natoľko preexponovaná. Hillcoat s Caveom nevsádzajú na príbeh, ktorý nie je ničím výnimočný a sleduje prakticky identickú líniu podobných žánrových produktov. Dôraz kladie na postavy, ktorých charakterové črty nesú v sebe tak ohromný potenciál, až ich konečná plochosť a povrchnosť pôsobí nepochopiteľne a kazí celkový dojem. Jedine Guy Pearce má príležitosť odviazať sa a v každom zábere si vychutnať svoju psychopatickosť, vďaka ktorej ho možno bez pochyby nominovať za jedného z top záporákov roka. Bručiaci Hardy až na nejaké dve situácie nemá možnosť nič ukázať, Jason Clarke ich nemá ani toľko. Na to, že je v úvode popísaný ako niekto, kto prežil hrôzy vojny a tá ho zmenila, je to viac ako zarážajúce. LaBeouf dostáva priestoru najviac, ale na rozdiel od dvoch bratov nie je vo svojej pozícii vôbec uveriteľný. Oldman dobrý, ale zbytočný, ženské postavy (Wasikowska a Chastain) takisto, obe romantické línie navyše. Možno sa Cave mohol viac sústrediť na Bondurantovcov a ich život a rozpory s ostatnými gangami či štátnymi zástupcami, potom by to bol nárez. Záverečná konfrontácia mala byť vyvrcholením, na ktoré čakáte prakticky od začiatku, lenže je natočená tak neprehľadne, že strácate pojem o tom, kto je kto a na ktorej strane kto stojí. Na to, aký potenciál Lawless s týmto obsadením mal, je až priveľmi povrchný a nevtiahne do deja. Django mal kvalitný príbeh, dobre napísané postavy, ktorým ste fandili a emocionálne vás dokázal viac vtiahnuť. Vtedy neprekážala ani stopáž, pretože Lawless má o štrištvrte hodiny menej a aj tak veľa scén pôsobí nadbytočne. Maximálne tri hviezdy, viac nie, aj to iba pre to, že ako príjemná žánrová oddychovka je to stále dobré dielo. Len sa nesmiete nad ním priveľmi zamýšľať a riešiť niečo také ako postavy. ()

IZFNP

Z hodnotení tohto filmu vyplýva, že je to vec vkusu. Či sa vás film dotkne a zapáči sa vám, nemusí mať vôbec nič s jeho kvalitami. Na Lawless by sa našli chyby a našlo by sa ich dosť. Ale pre mňa i s chybami ide o drsnú dobovú gangsterku s výborným obsadením (ako LaBeoufa nemusím, tak milujem Hardyho a Chastain), vyblednutým vizuálom, minimom príkras a podareným soundtrackom. Na každého platí niečo iné, pri čom na mňa Lawless rozhodne platí. ()

lobo87

Duo Hillcoat & Cave natočilo jednoznačne skvelý film. Toľko známych, ale pritom neopozeraných tvári, ktoré podávajú presné výkony, to sa len tak nevidí. Obsadenie skvelé. Hardy a jeho drsňácke pohľady, ulíznutý Pearce, ktorého som ani nespoznal, DeHaan, dievčatá i všetci ostatní zaujali. Príbeh o bratskej súdržnosti v drsnom období prohibície ma bavil, vizuálne spracovanie bolo zaujímavé svojou jednoduchosťou a fádnosťou. Menšie sklamanie len záver, ale to sa dá odpustiť. Bondurantových by som nechcel naštvať... 80% ()

pojta

Film který mě překvapil jak dějem tak filmovým umění tak předvedenými výkony. Tom Hardy předvádí že nejenom svaly je obdařen,ale že má co ukázat jako herec. Zmiňovat se o bravurní práci Gary Oldmana snad ani nemá cenu. Zamně rozhodně povedený film. ()

elanista1

Filmy z obdobia americkej prohibície sa väčšinou vyznačujú slušnou atmosférou, neviem či by sa atmosféra v Lawless dala nazvať slušnou, ale zlá nebola. Scenár je povrchný, veľa zaujímavostí neponúka, ale charaktery sú naopak celkom prijateľné (Guy Pierce, Tom Hardy). Akcia nič moc, ale do záverečnej scény sa spolu s motiváciami postáv pekne vyhrotí. ()

AndrewNewman

Neviem či aj vám, ale mne to skôr pripomínalo divoký západ, než dobovú gangsterku. Ale takých už je tu dosť, tak je fajn, že sa niekto odhodlal natočiť niečo aj z dedinského vidlákova, kde mladíci ťahali mladé panny do svojich paliarní v lese. Tak možno po polhodine sa zabudnete, čo vlastne sledujete, len sa dívate na jednotlivé výkony hercov. A samozrejme herečiek, ktoré sú v podobných filmoch fakt len na okrasu. No akonáhle začne Guy Pearce úradovať začne sa v tom vidlákove niečo skutočne diať, atmosféra hustne a všetko to vyvrcholí jednou trochu odfláknutou prestrelkou. Ale celkovo spokojnosť, herecké výkony boli fajn, záporák výborný, dámy nádherne a navyše aj sexi a to všetko za čias prohibície, teda v dobe kedy sa chlastalo najviac! ()

PTomA

Film bez náboje. Ale těch nábojů se vystřílí ve filmu hodně, možná až moc. 6/10 Apendix:Nevím, jak film vypadal v kině, ale na Netflixu má hrozný barvy, nechutně vybledlý. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)