Snímka je zasadená do starovekej Číny. V rukách skúseného zabijaka Zeng Jing (žena) sa ocitnú pozostatky mystického budhistického mnícha.
Tak sa začína výprava a ona ich musí preniesť na to pravé miesto odpočinku. Putovanie však nebude jednoduché, pretože na ceste jej hrozí smrteľné nebezpečenstvo v podobe tímu zabijakov. Tí prahnú po získaní pozostatkov, keďže v sebe ukrývajú staroveké tajomstvo získania obrovskej moci. (Ba-nny)

honajz

Celé je to neskutečně zmateně podané, i když základní linie příběhu je jasná. Ale ty střihy, ty neskutečně spatlané bojové scény s někdy zbytečnými detaily a jindy ustřihnutými snad v půlce... Postavy jsou mi ukradené, protože nějaké vtažení do děje neexistuje. A to mám Michelle rád, byť jen platonicky. ()

eraserhead666

Přesně v linii i u nás profláklých asijských umělecko-historicko-martial art snímků jako Tygr a drak, Hrdina, Klan létajících dýk. Fantastičnost fantastická, létání na špagátech efektní, romantičnost dojemná, příběh místy až uspávající a řádně kýčovitě zašmodrchaný a "překvapivý". Jen je to prostě o něco slabší, zbytečně dlouhé a někdy až ukecané, párkrát mě to uspalo, tak jsem to musel vracet. Souboje ale jsou fajn, takřka nestárnoucí Michelle Yeoh pořád skvělá (v jakémkoliv ohledu) a Xueqi Wang mě začíná hrozně bavit. Jako jsem rád, že jsem to viděl, i jsem si to užil, ale na rozdíl od výše jmenovaných, k tomuhle se asi vracet už nebudu. ()

JASON_X

Michelle Yeoh (ve svých bezmála padesáti letech) s dokonalým make-upem a gumoocelovým mečem v další krásné východoasijské kung-fu pohádce s úžasnou výpravou. Škoda jen, že největší záporák a Pán Všeho Zla, Král Kruhu a Temných Kamenů je ve skutečnosti jen pološílený eunuch devátého stupně, který se snaží zmocnit jistých zázračných ostatků proto, aby mu znovu narostly koule. Takhle uhozenou zápletku jsem v kung-fu filmu ještě neviděl. Ale z jiného úhlu pohledu je to naopak bod navíc za neotřelou originalitu a nadhled. Hezky se mi na to koukalo, vizuálně pohledný kousek. ()

Padme_Anakin

Michelle měla moje sympatie od začátku, pláchnout z klanu pomatenců mi přišlo jako jediné možné řešení a sledovat její kroky v tom obyčejném životě bylo úsměvné, zejména vstup do manželství s poslíčkem.. Je to taková krvavá pohádka o lásce, pomstě a ukradených ostatcích mnicha, kde se na fyziku či chemii nehraje.. Má to šmrnc, nadhled, humor a na Woo-seonga se moc hezky kouká, mně se to líbilo.. ()

liquido26

3,5 Skvěle zvládnutý bojový scény (na létajících Číňanech prostě ujíždím:-)), taky perfektně ozvučený - ty meče, jak krásně zněly o sobe, to byla fakt paráda. Některý scény zaujaly svojí temnou atmosférou, ale celkově ten příběh mě moc neoslovil, místy jsem moc netušil o co tam kráčí a taky bych si odpustil ty fantasy prvky. Natočený to bylo pěkně, ale čekal jsem od toho trochu víc. ()

Z0oMb3E

Medzinárodný súboj v komixovom ICQ medzi obtĺstlimi burgerožrútmi a ťamanskými sushižrútmi skončil jednoznačným debaklom západu. Kým v Amerike stačí superhrdinom hodiť prehadzovačku cez plešinu na druhú stranu a nasadiť si na ciferník okuliare, aby mohli bez obáv z odhalenia makať na horoskopoch v kdejakom bulvári. Na ďalekom východe toho lietajúce potvory musia pre začlenenie sa do spoločnosti odtrpieť o dosť viac. Výsledok je však bohužial stále ten istý. Inak na tie efektné šermovačky a lietačky, ktorých sa šikmáci nie a nie vzdať sa dalo vcelku i kukať. Horšie to bolo u ostatných pokusoch o vytvorenie deja za pomoci romantiky či dokonca krimi v štýle "Kde sa stratila ponožka z práčky?". Takže decká, poďte si siahnuť na 200 rokov sušeného dicka a skočte tatkovi po pivo, pustí si niečo lepšie! ()

GodComplex

Yimou Zhang i Ang Lee uz maji sve litajici kung-fu zdarne za sebou a aby John Woo nebyl pozadu, tak si sel spravit chut na Jianyu, sice jen co-directing, ale veterani na to holt maji sve lidi. Uz pekne intro a vyborna hudba daji tusit, ze to bude kvalitka. Krome litani je zde primichana i magie a bojovy styl ohybaciho mece. Pro jistotu funkcni romanticke linky se s tim tvruci taky nemazlili a sahli rovnou do Koreje, kde jsou na romance odbornici a povolali Woo-sung Junga z ultimatniho dojaku Moment to Remember. Az si budete chtit nechat vymenit oblicej, tak zapomente na plastickou chirurgii a bezte do Ciny, tam vam rozriznou tvare a nechaji v nich pusobit brouky, kteri vam vyzerou nepotrebne maso. Pekne prirodne, zadny stres, ten proces trva jen 3 mesice. 7/10 ()

italka63

Jak já byla šťastná jako blecha, že v tomhle historickém akčním filmu hraje Woo - sung Jung s tím svým věčným náznakem chlapeckého úsměvu....závěr filmu na hřbitově při vyřizování starých sporů byl velmi dobrý a tak si fanoušci kung-fu určitě zas trošku přišli na své...a jinak, mějte na paměti, jaká může být láska - proměním se v most a přetrpím pětset let větru a deště, slunečního svitu a deště...jen aby tys po něm přešla -.....Buddha byl kdysi u toho.... ()

m@rz

Docela utahaný a po chvíli vás začnou štvát stříhané (zaseknuté) scény v každé lepší rvačce. Ale jinak byl dobrý příběh a pěkná hudba. A Michelle Yeoh po delší době zase v dobré roli. ()

kinderman

Už jsem se obával, že M. Yeoh se definitivně přehrála do rolí mentorů, za které bojové sekvence obstarají mladší a pružnější hrdinové, ale tento snímek mne naštěstí přesvědčil o opaku. Ačkoli její postava odkládá meč, zkouší žít normálním životem a v jednu chvíli dokonce dlouze polehává, jakmile do toho šlápne, srdce fanouška zaplesá. ()

Chen

Tento rok mě zklamalo hodně filmů z východu, na které jsem se těšil. Reign of Assassins je nejmenším zklamáním. Ale pořád to ještě není to, co bych si přál. Souboje jsou někdy moc zběsile sestříhané, je jich méně, než jsem doufal a jen dva nebo tři se mi zdály na vysoce naprůměrné úrovni. Navíc je film z počátku dost zdlouhavý a některé postavy nemají tolik času, kolik by si zasloužily. Ale Michelle je skvělá. ()

destroy83

Mistr akčního žánru opět nezklamal a naservíroval divákovi téměř dvou hodinovou akční jízdu nabitou kung-fu souboji s meči i bez, kde se nehraje na přírodní zákony, ale na efekt. Vše decentně proloženo romantikou, která neurazí ani diváka, který je na slaďáky vyloženě alergický. A pokud i to nepřekousne, žasne nad fenomenální výpravou celého snímku. Stručně řečeno prostě pořád je na co koukat. Navíc dílko disponuje i perfektním příběhem, ve kterém sledujeme bývalou vražedkyni, která se hodlá mordy pověsit na hřebík a vést normální život. V tomto jí bohužel nepomůže ani plastická operace obličeje ani skromný život prodavačky látek v hlavním městě, protože klan černého kamene neodpouští a odhalení na sebe nenechá dlouho čekat. Vůdce klanu však protivníka v zamilované dívce těžce podceňuje. Krom výše popsaných kladů zde máme i perfektní herce, nějaké to „potřebné“ klišé, morální kodexy a v neposlední řadě woovi trademarky včetně pověstných zpomalovačem. Jinak holubice opět nebyly. V podstatě nemám, kromě těch holubic snímku co vytknout, královsky jsem se bavil. Za mě jednoznačně plný počet. ()

Martrix

Žánrový misch-masch, který si nejvíc užijí ti, které kdysi okouzlila wuxie romantika Tygr a drak. Romantická linka je vcelku fajn, na čemž má největší podíl Michelle, ale i její vcelku sympatický protějšek. S wuxie, potažmo jejich protivníky, je to o poznání horší. Špatný střih, průměrná choreografie soubojů, v kombinaci se zbytečně dlouhou stopáží, dělají z Jian yu sotva průměrný film. Naštěstí se povedlo aspoň trochu solidně vykreslit postavy a popravdě...už jen samotná Michelle je hvězda navíc. ()

majo25

To už ani nie je wuxia, ale "normálne" fantasy, ktoré sa tvári historicky. Dojem však ostal rozporuplný. Popri dobre vedenej príbehovej linke ma nezaujali postavy a ani súboje, ktoré kvôli silne implementovaným počítačovým trikom a rôznym čarejným pômockam patrili k negatívam filmu. Ženy-bojovnice sú chorý výplod scenáristov, rovnako ako vtedajšia plastická zmena tvárí. A tie zvláštne pohnútky postáv - nie, nebolo to dotiahnuté. Veľmi slabé tri hviezdy. ()

bartias

Akční romantické drama ze staré Číny je plné zabijáků a začíná úplně obvykle a obyčejně. Propracované akční scény navnadí na přímočarou řezničinu vylepšenou ladnou, skoro taneční choreografií. Příběh je ale stejně rafinovaný jako zabijáci, kteří v něm vystupují. Děj v jistém ohledu (a dobrém smyslu) důmyslnější než oslavovaný Tygr a drak se mění na dobovou romantickou komedii, aby pak nečekaně zrychlil a sekal jeden zvrat za druhým. Nebudete je čekat, protože se necháte obelstít. O to větší dopad má překvapivý závěr, kdy do sebe všechno zapadne s milimetrovou přesností. ()

okkac

Wuxia jako žánr moc nemusím, jelikož menší popírání fyzikálních zákonů mi nevadí, tak létání už mi přijde over-the-top. Může se to vynahrazovat dokonalým nasnímáním, jak to dělal Yimou, ale tady je kamera bohužel průměrná a emoce taky se nedostaví. Ještě, že Woo byl spíše pomocný režisér, než hlavní, a točil asi hlavně souboje a ty jsou celkem dobré, takže svoji práci nezkazil. 6/10 ()

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)