Sledujte hluboký a inspirativní příběh o rodině, přátelích a především výzvách, kterým musíme během života v tomto neustále se měnícím a komplikovaném světě čelit. Tom (Martin Sheen) je americký doktor, který přijíždí do francouzského města St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga, poutě známé také jako Cesta svatého Jakuba. Tom se však rozhodne na počest svého syna tuto pouť za svého potomka dokončit. Netuší však, jaký to bude mít dopad na jeho typický kalifornský život, který spíš připomíná velmi těsnou bublinu. Nezkušený Tom také zjišťuje, že na této cestě rozhodně nebude sám, brzy se setkává s poutníky z celého světa, z nichž každý řeší své vlastní problémy a každý hledá ve svém životě nějaký vyšší smysl. (HBO Europe)

pezz

Filmom s dobrým námetom je vyjadrená sila vzťahu otca a syna na základe osobnej tragédie. Uveriteľná dráma, uveriteľné prostredie a postavy s ktorým(i) sa stotožňujete... Dominuje postava otca a hlavný príbeh, ostatné deje a osoby tu nie sú podstatné, výborný Martin Sheen, zahral svoju životnú postavu. ()

Vacatko

Český název CESTA - film o duchovní pouti do Santiago de Compostela (možno shlédnout na youtube.com). Jde o velice duchovní film. Sami poutníci hovoří o tom, že cílem je ta "cesta", ne samotné Santiago. Smysl tohoto filmu je ve vyrovnání se s tragickými situacemi v životě, zpravidla smrtí někoho blízkého. Samotná pouť ale může mít různou náplň, různé pohnutky. V Čechách a na Moravě se koná na jaře tzv. Cesta Hvězdy. ()

Kyberswat

už 20min před koncem jsem věděl, že dám 5 hvězd... Daniele byl šťastný a bohatý, protože "...málokdo si může dovolit dělat to co chce..." a jeho otec si to uvědomil, až díky jeho smrti. skvělý příběh, skvělá hudba, prostě takhle já si představuji film, který je pro mne zároveň uměním. je to opravdové od začátku do konce ! vřele doporučuji shlédnutí ()

JerryPilsen

Velice dobrý počin,krásné putování.Jediné co mi vadilo byl neustálý náboženský podtext.Ale to je můj problém.Na 4 hvězdy to proto nebylo. ()

Martazoe

Nic jsem od tohoto filmu nečekala a dostala jsem zajímavý zážitek. Nejhezčí pro mě byly záběry přírody a "cesty" jako takové - o tom totiž film je především. A ta skupina poutníků byla také zábavná. Dojem to na mě udělalo velký a na konci ukápla i nějaká ta slzička. ()

vinson003

Přemýšlel jsem, jestli dát čtyři nebo tři, a tak jsem si vybavoval nějakou scénu, která by nebyla civilní nebo byla trapně přehrávaná, ale na nic jsem si nevzpomenul. Vychází mi proto z toho autentická výpověď o pouti, kterou jsem chtěl jít, ale nakonec nešel...Pro turisty milující Španělsko se špetkou náboženství ideální... ()

lineker

U Estevezova filmu se Vám lehce stane to co hlavnímu hrdinovi tohoto celovečeráku. A to, že od pocitu beznaděje, totální nasranosti se vám po dvou hodinách na tváři vykouzlí pohodový úsměv a vy musíte konstatovat, že život je prostě fajn i přes ty všechny hrůzy, které vám dokáže přinést. K tomu je totiž tato walkstory jako dělaná. PS Vyzkoušeno na lidech. ()

Korpy22

Cesta do Santiaga de Compostela se stává v současnosti stále více oblíbenou, hlavně u lidí, kteří se chtějí s něčím vyrovnat. Film ukazuje otce a syna s naprosto rozdílnými náturami, ale stejně zde otcovské láska přetrvává. Věřím, že film může být poutavý jak pro lidi, kteří cestu prošli, tak pro lidi, kteří se k tomu třeba odhodlávají. Jsou zde ukázána stěžejní místa cesty, a myslím, že se do filmu povedl dostat duch a smysl cesty. ()