Pět českých a slovenských režisérů natočilo na základě svých vlastních scénářů pět dvouminutových filmů na společné téma - we shoot with love. Každý tvůrce pojal svůj příběh naprosto odlišně, a to s charakteristickými prvky své práce. Přesto mají všechny snímky jedno společné. A tím je láska. Láska k filmu. (oficiálny text distribútora)

Dexter1

Skvelé. Naozaj vydarená "kompilácia" krátkych filmov. Čo sa týka technickej úrovne tak je to niekde fakt popredu. K jednotlivým príbehom by som povedal asi len toľkoto. Prvý príbeh príjemne pobavil. Pri druhom som pozeral len s otvorenými ústami...to sa mi už dlho nestalo. Tretí príbeh bola taká príjemná adrenalínová jazda. Štvrtý bol svojím divným spôsobom veľmi romantický. A piaty sa snažil byť vtipný, ale takéto niečo som už videl v reklame na Axe a vo filme Parfém: Príbeh vraha. Čiže to bol najslabší. Môžem to zhodnotiť tak, že to bolo dneska mojich najlepšie strávených 12 minút. ()

Gemini

Mix pěti dvouminutovek, které spojuje vizuální působivost (nebo řemeslná profesionalita, zvolím-li méně nadšený tón) a rozděluje to, zda mě nějak oslovily nebo na mě působily jako laciné cosi stojící jen a pouze na formě. 1) Kristýna Leichtová hezky zahrála, ale intelektuálský look jí nesedí. Kotkovy "looky" jsou jen další demonstrací mně nepochopitelného přesvědčení fanynek i režisérů o jeho sympatické rošťácké přitažlivosti - já si prostě myslím, že je to už lehce vyžilý blbeček, a tím to končí;) Ale příběh byl vtipný, takže fuck my osobní antipatie (tak trochu) - 70%. 2) Nejlepší segment - skvělá atmosféra, skvělý herec, více způsoby vyložitelná story, I Love It! 90% 3) Naprosto tuctové "now you're fucked" video, které je oproti číslu dva jen efektním vizuálním cvičením bez obsahu. 40% 4) Jako by se mezi ostatní části zamíchala opravdová reklama aneb ušijeme na diváka WTF boudu a oblbneme ho sexualitou. Sorry guys, ale u mě to nevyjde...tentokrát;) 60% za vyšinutého Karla Dobrého:) 5) Mádl rulez! Neférově stručné hodnocení, ale co k němu víc psát? Příhoda pobaví zejména při vzpomínce na všechny ty "Důkazy místo slipů", kterými nás kreativci vytrvale častují. 80% Takže to zprůměrujeme a dostaneme se na 68%, což je zrovna teď, kdy je We Shoot With Love v červeném, na tři hvězdy. ()

charlosina

1. For Elise (Tomáš Bařina) - povedené a vtipné (***). 2. Auter (Milan Balog) - perfektní nápad, hodně zaujalo (****). 3. Last Man Driving (Alexandr Lauf) - prostě zvláštní (**). 4. Pulse beat (Roman Valent) - vynikající, líbilo se nejvíce (*****). 5. Boo (Karel Janák) - taková reklamní, ale úsměvná (***). ()

castor

Tady v první řadě potěší, že WSWL vzniklo v našich končinách.. v té druhé potěší nápad jednotlivých epizod.. a v té poslední velmi vydařený look!! Divák si tak skromně může přát víc takových formálně vydařených projektů!! ()

PinokKio

Tomáš Bařina a jeho "tréninková" story **** / Karel Janák a jeho "homofobní" story *** / Roman Valent a jeho "Figt Club" story *** / Milan Balog a jeho "shoot" story * / Alexander Lauf a jeho "shoot car" story * ()

MMR

Taky bych chtěl umět střílet do obrazovky a trefit toho, kdo tam hraje. To by si pak TV Nova rozmyslela další superstar. Jinak nejlepší Tomáš Bařina. Alexander Lauf nejslabší… ()

Davies182

I když to není zcela objektivní, tak musím ocenit snahu, s jakou nová (pro mě) jména pronikají do podvědomí českých diváků. Zatímco na prostředních třech filmech jde vidět "pouze" režisérská radost z shootingování, tak u prvního a posledního kousku navíc vyplouvá na povrch detailně promyšlený scénář a snímky jsou i zapamatovatelné. A není to kvůli tomu, že v nich hlavní roli hrají dva snowborďáci - ty dva kraťasy jsou prostě kvalitní. A takovou profesionalitu pozná člověk na první pohled... P.S. Střílení do TV také ušlo! ()

-bad-mad-wolf-

Je závěr roku 2009 a češi v reklamách či krátkometrážních filmech stále ukazují , že schopnost tvořit skvělou formální stránku mají. Kdy přijde první velký kus? ()

hippyman

last man driving (**) mě značně minul, stejně jako auteur (**).... zachraňuje to tedy skvělá reklama na boo (****), pulse beat (****), zábavná směs tradičního černého sázkařského soutěžení s vtipnými prvky a škola pro svůdníky for elise (***)... v součtu tedy vlastně průměr, ač myšlenka byla poměrně nadějná... 50% ()

kingik

5 povídek od různých režisérů trvajících 11 minut a nutno dodat, že je to pořádně dlouhých 11 minut o ničem. Povídky jsou natočeny v reklamním stylu s tím rozdílem, že se tu nedočkáte propagovaného zboží. Pobavila mě pouze ta první povídka s Kotkem a Leichtovou v knihovně v režii Tomáše Bařiny. A něco do sebe měla i poslední povídka s Mádlem v režii Karla Janáka, která asi byla parodií na deodoranty, po kterých se za vámi otočí každá žena, akorát, že Mádl se omylem navoní deodorantem pro ženy, a tak jde po něm na ulici každý kolemjdoucí muž, včetně Jana Antonína Duchoslava. Jinak je to fakt dost o ničem. ()

IQ Tiqe

Výborná hudba i kamara, na kraťas jak dělané, ale příběhy byly tak trochu o ničem, s výjimkou posledního vtipného (jehož alternativu už jsem kdysi viděl, ale i tak povedený). ()