Príbeh sa odohráva v období tureckých vpádov v polovici 17. storočia. Traja slovenskí muzikanti sa rozhodnú vyslobodiť krásnu pani Dóciovú, ženu miestneho kapitána, ktorú väzní v háreme turecký paša. (oficiálny text distribútora)

JohnMiller

Takéto Komunistické ČSSR poloincenácie-polofilmy nemusím. Ide o klasickú rozprávku so scenárom podobným ako väčšina povestí akurát ma na nej zaujalo obdobie v ktorom bol dej situovaný. Boje proti Turkom sú zaujímavým obdobím v našej histórií a rozhodne takýto vtipný guláš rovná sa Slovenská bedač a Turecký vojaci multi-kulti mix nebol nevyužitý. No socialistické spracovanie mi vždy prekážalo, preto 1*. ()

radektejkal

Zachar má sklon k přehánění až do trapnosti. Z této komedie nevyšel bez ní asi nikdo. Snad jen ta kosa, neboť: "Ej, ta kosa veru dobre kosí..." Ani jako klip k " Ej, z tej lúky mám dve fúrky sena, / ej, z mej milej je už moja žena" v podání Elánu, by to asi němělo žádný (nanejvýš modrý) Effect. Ale ani jako pohádka to nefunguje. Chybí tu morální poučení - die Moral. Pokud za ni budeme brát zesměšňování Turků, pak nebudeme dělat nic jiného než, ti kteří, už pomalu stol let, zesměšňují Hitlera, a přitom si život bez něj už vůbec nedokážou představit. ()

Gilmour93

Kterak prostoduché hudební těleso splasklo pýchu musulmanů.. Než si sultánův harém zapíše do statistik -2, pobaví vás úsměvná výprava se zvláštními efekty, jelito Trávníček mluvící v sedmdesátkách zase cizím hlasem i skutečnost, že nemusíte být chrabrý ani důvtipný, abyste podnikli úspěšnou diverzní akci proti Osmanské říši. V Lednici.. Apropo, kde bylo prohlášení, že tento program zahrnuje negativní vyobrazení nebo špatné zacházení s lidmi či kulturami? Protože rasismus a stereotypy nemají v dnešní době místo, všechny scény s půlkníratým Hrycem by se měly vystřihnout a natočit nově a woke s Erdoganem Atalayem.. ()

Ironfood

Tříčlenné Sebechlebské muzikomando vyzbrojené hitovkou "Hej, tá moja kosa dobre kosí" vyráží osvobodit unesenou šlechtičnu z rukou pohanských psů. Výsledkem je celkem zábavná historická,dobrodružná, hudební i pohádková komedie. Ale přece jen mi přišlo, že na scénáři i na humoru se mělo ještě trochu zapracovat. ()

ostravak30

Film na pomezí pohádky a fantasy. Vidíme trojici postav, kteří připomínají všechno na světě, ale rozhodně ne hrdiny. Tedy takové ty opravdové, které běžně známe. Vydají se zachránit paní Dóciovou a k tomu jim postačí jenom důvtip. Turci jsou zde prezentováni minimálně jako lidé s dlouhým vedením anebo lehce natvrdlé. Výprava tak úplně není špatná, ale zase několikrát zobrazený turecký zámek byla jasná atrapa. Ve filmu se objevily i nějací čeští a později známí slovenští herci. Škoda jen, že my Slováky v našich filmech nedabujeme a ani v československých filmech se nedabovali, ale slovenští tvůrci to dělají prakticky pořád. ()

• Sebechlebskí hudci byli soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)
  • Film Sebechlebskí hudci sa natáčal v Gabčíkove, Hrušove, Perneku, Pezinku, Hamuliakove, Borinke, Borskom Mikuláši, Bratislave, Červenom Kameni a na Balatone. (dyfur)
  • Natáčelo se i u minaretu v Lednici. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)