Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Rozjimatel k tomuto seriálu (5)

Season 1 (1979) (S01)

Séria, ktorá si zaslúži absolutórium, na rozdiel od sérií nakrútených podstatne neskôr, hlavne tých po roku 2000. Viac potom v komentároch k celému seriálu a k jednotlivým častiam. ()

Season 2 (1989) (S02)

Season 3 (1992) (S03)

[4,5*]     Séria s miernym kvalitatívnym poklesom oproti predchádzajúcim sériám, stále ale na veľmi vysokej úrovni, na rozdiel od sérií nakrútených podstatne neskôr, hlavne tých po roku 2000. Viac potom v komentároch k celému seriálu a k jednotlivým častiam. ()

Pat a Mat se vracejí (2002) (S04)

[3,5*]     Séria, v ktorej už je ten kvalitatívny pokles výraznejší (oproti predchádzajúcim sériám), stále sa ale dá na tom dobre zabaviť. Viac potom v komentároch k celému seriálu a k jednotlivým častiam. ()

Pat a Mat nás baví (2018) (S06)

1,5  Vraj nás bavia? Nie, nebavia! Kam sa podeli tie kultové postavičky? Scénky sú v podstate bez výnimky zúfalo nevtipné, často až trápne. Hudba je príšerne otravná (horšia ako v Baumaxe). Dopozerať všetkých 13 dielov chcelo istú dávkou sado-masochizmu. Jediné, čo sa dá pochváliť, je animácia, tá vyzerá na širokouhlej obrazovke naozaj dobre. Škoda, nedávne časti Pat a Mat na venkově neboli vôbec márne. ()