...A je to! - Série 3

(séria)
všetky plagáty
Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, (1992–1994), 1 h 54 min (Minutáž: 8–9 min)

Rozjimatel

4,5   Séria s miernym kvalitatívnym poklesom oproti predchádzajúcim sériám, stále ale na veľmi vysokej úrovni, na rozdiel od sérií nakrútených podstatne neskôr, hlavne tých po roku 2000. Viac potom v komentároch k celému seriálu a k jednotlivým častiam. ()

OJan

V rámci mé rekapitulace tohoto proslulého seriálu jsem samozřejmě nemohl 3. sérii opomenout. Byla by to totiž velká škoda. Pamatuji, jak jsem měl coby malý capart DVD s touto sérií a koukal jsem na ní skoro pořád. A dále jsou to také poslední epizody, které jsou dílem původního režiséra Pata a Mata Lubomíra Beneše, který rok po dokončení tohoto projektu bohužel zemřel. Výjimku tvoří úvodní epizoda Sušenky, a pak epizoda Okap, které má na svědomí jeho syn Marek. Ten po otci následně otěže přebral úplně a další série jsou tak režírovány jím. Nutno říct, že po menším zhoršení v 2. sérii je zde patrné zlepšení a těchto 14 epizod se může kvalitou rovnat dílům ze série první. A to je moc dobře. Snad kromě Parket zde není žádná epizoda, která by byla vyloženě nezáživná. Všechny zkrátka poskytnou divákovi to, co od těchto dvou kutilů chce vidět. Nejlepším dílem této série jsou za mě Modeláři. Tam je prostě vše dovedené takřka do dokonalosti. Má to výborný nápad, více než skvělé provedení, které muselo dát ještě více práce, než tvoření klasické epizody a nadmíru zdařilé gagy. |80%|, (počet zhlédnutých epizod: 14) ()

• Když Mat spadne z první cihlové věže, kterou postavili na podkladů stoličky a kartonu, v dalším záběru je vidět mhohem méně cihel. V tom dalším se ale záhadně postaví schody z cihel, které tam vlastně ani nebyly. (Petr.Penicka)
  • Auto Pata a Mata má pneumatiky značky Barum. (OJan)
  • Obraz, který Pat a Mat použijí jako dvířka trezoru, je „Mona Lisa“ od Leonarda da Vinciho. (OJan)