Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa ostravak30 k tomuto seriálu (2)

Pat a Mat na venkově (2009) (S05)

Hned v úvodu přiznávám, že je mi záhadou celý název seriálu a jeho koncepce. Pokud se pamatuji, Pat a Mat vždy bydleli v rodinném domě. A moc nechápu, co mají s venkovem společné epizody Podlaha, Vysavač nebo Rotoped. Rozhodně takových je víc než ty, které se na venkov vyloženě hodí, což byl ořez stromů či Bazén. Osobně byl ale čekal, když už venkov, že budou grilovat, zahradničit nebo stavět kůlnu, třeba. Nicméně většina epizod mi přišla už trochu jako vaření z vody, kdy doslova tvůrci už neví, co by vymysleli. A chyběla i ta slavná hudba. Na staré dobré díly to jednoznačně nemá. ()

Pat a Mat nás baví (2018) (S06)

Úvodem bych řekl, že Pat a Mat nás baví je vlastně uměle vytvořený seriál. Ve skutečnosti se seriál jmenuje Pat a Mat kutí a má mnohem více epizod. Dokazuje to i nesoulad zde, kdy v textu Magic Box se uvádí třináct epizod, nahoře v úvodu čtrnáct. Jenže doopravdy jich je přes třicet, alespoň podle stránek Čt a při poslední repríze jich Česká televize odvysílal třináct výběrových. Vcelku hned je poznat, že se jedná o nově vytvořený seriál. Pat a Mat si hrají s drony, připravují pizzu nebo pořádají barbecue. Dokonce pečou chleba a mají chuť na poprcorn. Tohle jsou sice na jedné straně vítané inovace, na druhé to dost nestačí na celou epizodu a je to poznat. Pořád tato dvojice zkazí na co sáhne, ale už to není tak zábavné. Ani zdaleka. Není nad staré díly, kdy opravdu kutili! ()