Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (11)

Nezvaný návštěvník (2003) (S04E10)

Je třeba rozlišovat epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. Tenhle nezvaný host navíc je nejenže nevtipný, ale na závěr i pěkně hloupý!! ()

Bodygárdi (2003) (S04E11)

Je třeba rozlišovat epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. když už ho nevidí samotní tvůrci. Novým dobrodružstvím Pata a Mata chybí to podstatné - vtip a nápad.. ()

Velikonoční vajíčko (2003) (S04E13)

Je třeba rozlišovat skvostné epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. ()

Stůňou (2003) (S04E21)

Je třeba rozlišovat epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. ()

Kopají bazén (2004) (S04E26)

Je třeba rozlišovat epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. když už ho nevidí samotní tvůrci. Novým dobrodružstvím Pata a Mata chybí to podstatné – vtip a nápad – a vážně se jen vezou na tehdejším úspěchu!! ()

Věší krajinu (2004) (S04E27)

Je třeba rozlišovat epizody ze sedmdesátých a osmdesátých let a tvorbu v novém tisíciletí. Snad i ten nejobyčejnější laik musí vidět rozdíl.. tohle se už vážně veze hlavně na tehdejším úspěchu!! ()

Vánoční stromeček (2004) (S04E28)

Kaktus (2009) (S05E02)

Zřejmě to bude tím, že už mi není deset, kdy jsem tuhle dvojku bral jako nešikovné kutily. Vesměs volili nejbezradnější řešení, které ovšem díky nezlomné vůli zabralo. Dnes si pohledem na nové/novější díly (které mi už nejsou nijak sympatické) myslím, že jsou to dva otravní idioti. Co je ale horší, že chybí humor. A nápad. Nebo nadšení. Prostě tihle dva sahají po ještě víc nesmyslnějších věcech než dřív. ()

Pomerančová šťáva (2014) (S05E05)

Obkladačky (2015) (S05E10)

Pat a Mat nás baví (2018) (S06)

Maximálně jedno pousmání, jinak zoufalá snaha navázat na něco, co mělo kdysi úspěch. Nešikovní kutilové vždy volili nejbezradnější řešení, které ovšem díky nezlomné vůli zabralo. Dnes si pohledem na nové díly (které mi už nejsou nijak sympatické) myslím, že jsou to pouze dva otravní idioti. Chybí humor. A nápad. Nebo nadšení. Prostě tihle dva sahají po ještě víc nesmyslnějších věcech než dřív. ()