Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (78)

Natírají okna (2003) (S04E12)

Náhodou ten stroj na natírání oken se jim hodně povedl. ()

Velikonoční vajíčko (2003) (S04E13)

No není to krásné, když z kolegy uděláme krásné vleikonoční vajíčko. A navíc pomalované, jak obličej apačů táhnoucích do boje proti utlačovatelům. ()

Štíhlá linie (2003) (S04E14)

Pat a Mat nám vlastně tímhle dílem dávají nahlédnout do těžké reality a pohled na nás samé, jak to asi vypadá v případě, že se snažíme zhubnout "chozením" do fitka. Zase se prostzě rozežereme. ()

Automat (2003) (S04E15)

No a nevyřešili to nakonec krásně? Vlastně ani žádný automat nepotřebovali. Spíš je hrozný, jak dokážou všechno tak příšerně rozebrat a už to nikdy nedají dohromady. ()

Autodráha (2003) (S04E16)

Taky jsem ji vždycky chtěl, autodráhu, bohužel... Každopádně oni ji upgradovali na celobarákovou zábavu, co na tom, že občas autíčko vyletělo z okna. ()

Akvárium (2003) (S04E17)

Kterak slepit akvárium obyčejnou lepící páskou a vnitřek "vyplnit" hlínou z květináče.... ()

Zavařují (2003) (S04E18)

Náhodou jim to šlo od ruky a neměli to vůbec ošklivé, kdyby jim to ale všechnou nevylítlo do vzduchu... ostatně jako skoro vždy. ()

Rogalo (2003) (S04E19)

Kdybych věděl, že mi chce půjčit svoje rogalo Pat nebo Mat, nikdy bych neodlepil svoje nohy od naší matičky Země. ()

Vánočka (2003) (S04E20)

Mňam mňam, není nad pořádnou domácí vánočku. Ovšem od Pat a Mata bych si jí nedal. ()

Stůňou (2003) (S04E21)

Opět se potvrzuje, že léči známé a příbuzné se nemá. To už došlo i "Šafránkovi" z Básníků. ()

Fax (2003) (S04E22)

Pat a Mat umí použít fax i jinak než na faxování, v podstatě dokáží, že fax je takový veliký toaletní papír. ()

Jahody (2003) (S04E23)

Ale že ty jahůdky měli krásné, hned bych je šoupnul do knedlíků.... ()

Hrají golf (2004) (S04E24)

Golf a Pat a Mat? Jde to vůbec dohromady? Podle mě ani ne... ()

Někam to zapadlo (2004) (S04E25)

Jsou to vlastně nešikovná čuňátka. Tohle by prostě normální člověk snad neudělal... ()

Kopají bazén (2004) (S04E26)

4Mertax: Tyhle ty nadabované díly jsou skutečné prznění. Nejen, že hlasy jsou hrozné, ale je to jen snaha o to narvat do sedmi minut, co trvá jeden díl PaM, co nejvíce vulgárních výrazů. A to ještě ne takovým způsobem, jako je tomu u Southparku, ale tak, že to nemá co dělat s vtipem a už vůbec ne vkusem. ()

Věší krajinu (2004) (S04E27)

Ano souhlasím s ostatními tady, je poznat značně nový rukopis a člověk dává vysoké hodnocení vlastně tak trochu ze setrvačnosti, což je chyba. ()

Vánoční stromeček (2004) (S04E28)

Je skutečně poznat, že novější Pat a Mat nemá tu pravou šťávu, kterou všichni od tohoto seriálu čekáme. ()

Postele (2009) (S05E01)

Když jste na venkovském vzduchu, napadají vás nejrůznější šílenosti. A teď si představte, že je napadají blbosti ještě pětkrát takové. ()