Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (78)

...A je to! (1979)

Jsou to pětihvězdičkoví šikulové, to mi nikdo nevymluví. V těch nejnovějších dílech je navíc vtipné to, že se jim občas i něco podaří. To, že to pak ještě dál "vylepšují" už je jiná věc. Každopádně super seriál, která neskonale miluje můj starší synek. ()

Tapety (1979) (S01E01)

Tak tohle je snad nejznámější díl ze všech. Jestli se chcete naučit tapetovat, dívejte se na Pata a Mata a uvidíte, jak to nemáte dělat. ()

Dílna (1979) (S01E02)

Proč si neudělat malinkatou dílničku/regál uprostřed obýváku a navíc skoro bez hřebíků. Tahle dvojka nás to naučí. ()

Koberec (1979) (S01E03)

Pat i Mat jsou si v něčem podobní. Jsou to strašná čuňata, což potvrzují i tentokrát... ()

Houpací křeslo (1979) (S01E04)

Je to přece krásné, jak vše co mají po ruce, ztlučou, svážou, sešijí a slepí a vyrobí něco, co funguje pět sekund... ()

Obraz (1979) (S01E05)

No ještě, že Pat a Mat nemá Picassa, to by asi dopadlo. Ty by asi napáchali dost kulturních škod. ()

Garáž (1979) (S01E06)

Tohle je v podstatě legendární díl Pat a Mata. Kdo nezná garáž a neb, jak udělat z veterána "holoauto", tak neviděl tyhle dva (ne)šikuly. ()

Světlo (1979) (S01E07)

Alespoň se potvrzuje, že někdo musí vyměňovat žádost v pěti. Skoro je pro tuhle dvojku lepší svítit Sluncem. ()

Gramofón (1981) (S01E08)

Proč si přehrávat jen jednu desku. Rozflákejte pár LPíček a můžete mít hned mix různých žánrů. ()

Grill (1981) (S01E09)

Zatímco všichni grilují kuře, sele apod. Pat a Mat ne. Udělají si špízy, které odpodídají dvěma třetinám jejich výšky, protože proč si nedat pořádně do pupku, ovšem, to by se jim to muselo podařit. ()

Stěhování (1982) (S01E10)

Stěhování už je v podání PaM vlastně taková klasika. Hlavně se dozvíte, že objednávat si obyčejné stěhováky je naprostá nuda... ()

Voda (1982) (S01E11)

Voda voooodička, teče si pekněěě, když ale staaaavidloooo otevřuuu, se zlou se pooootááážuuuu. ()

Zahrádka (1982) (S01E12)

Takhle si vylepšit zahrádku ještě asi nikoho nenapadlo, to ale neznamená, že to musí být špatně. Naopak. ()

Malování (1982) (S01E13)

Když necháte Pata a Mata s barvou v pokoji, tak je to více než nebezpečné. Co na tom, že úmysl je dobrý, když ej barva všude, jen ne na zdech. :D ()

Skokani (1982) (S01E14)

Nejvíce se mi líbí, když se Pat na Mata rozlobí, když ten přeřízne stůl, podlahu a já nevím co všechno. ()

Křížovka (1982) (S01E15)

Opět se potvrdilo, že když to dají Pat a Mat dohromady, dokonce i křížovku, tak se dílo "podaří". ()

Budka (1983) (S01E16)

Není nad to si pustit zpěv ptáků v přírodě u pikniku z magiče. :D ()

Velké prádlo (1983) (S01E17)

Jak to dopadne, když se někdo z těch dvou pustí do opravy čehokoli. Rozbitou věcí a tohle není jiný případ. ()

Tělocvična (1983) (S01E18)

Jak si ve sklepě udělat Factory Pro nám ukáží tito dva výtečnícic s rádiovkou na hlavách. ()

Snídaně v trávě (1983) (S01E19)

Není nad to posedět si v trávě a ještě si u toho v panenské přírodě umýt auto pořádně od základů... ()