Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa BlackMount k tomuto seriálu (76)

Kabriolet (1993) (S03E07)

Pat a Mat zjišťují, že v době letních bouřek je velmi nepraktické mít kabriolet s nefunkčním zavíráním střechy. A tak improvizují a díky dobrému nápadu získává jejich auto vlastnosti jaké má snad jen fantomasův bourák. Průměrný díl, kde se toho moc neděje. ()

Nehoda (1994) (S03E08)

Pat a Mat dokazují, že jsou nejen šikovnými kutily, ale i zručnými automechaniky. Každý kdo viděl tuto epizodu musí uznat, že tihle dva by jistě našli uplatnění v PIT STOPu u nějaké renomované stáje F1. Moc pěkná epizoda s ukázkou jak nepoužívat výstražný trojúhelník. ()

Kulečník (1994) (S03E09)

Pat a Mat si pořídili kulečník a hned jsou z toho zmatky. Nejprve ho musí pořádně vyrovnat a pak vyřešit problém s ubývajícím počtem koulí. Nezajímavý díl, který trochu pozvedá až finální nápad ústřední dvojice. ()

Živý plot (1994) (S03E10)

Pat a Mat už se nemůžou dívat na to křoví co jim roste na zahradě a tak si usmyslí, že z něj vytvoří výstavní živý plot. Zastřihnout tuhle bujnou zeleň do požadovaného tvaru je však nad jejich síly, a proto musí využít svých improvizačních schopností. V tomhle dílu naši hrdinové vykonávají dost jednotvárnou práci a celkový dojem nenapraví ani pointa. ()

Trezor (1994) (S03E11)

Pat a Mat našetřili velký prachy a z obavy před zloději se pro ně rozhodli vybudovat bezpečné úložiště. Trezor se jim povede zabudovat celkem snadno, ale pak zjistí, že asi někam zašantročili klíč. Nakonec pověří hlídáním cenností samotnou Monu Lisu. Pěkný díl, kterému však k dokonalosti něco chybí. ()

Blatník (1994) (S03E12)

Pat a Mat se potřebují zbavit kovového haraburdí a tak šup do auta směr sběr. Jenže než vůbec vyjedou ze zahrady, vyrobí ze svého nablýskaného autíčka něco, co by si pracovníci v kovošrotu už asi také nechali. Rázem mají problémy dva auto a odpad, ale stačí jeden geniální nápad a naši hrdinové si mohou poblahopřát k dobře odvedené práci. Pěkná epizoda s nenápadným poselstvím o recyklaci. ()

Modeláři (1994) (S03E13)

Pat a Mat nejprve pěkně plýtvají jídlem, ale pak svůj zájem přesunou k výtvarné činnosti. A to jsem si myslel, že je modelařina bezpečný koníček. Když se do ní ovšem pustí tihle dva je lepší vzít nohy na ramena nebo hasící přístroj do ruky. Nakonec ale všechno dobře dopadne a naši přátelé se pořádně nadlábnou. Explozivní epizoda, která však nepatří mezi nejlepší příhody výše zmíněných pánů. ()

Windsurfing (1994) (S03E14)

Pat a Mat nám chtějí dokázat, že jim nejsou cizí ani vodní sporty. Bohužel se příroda spikla proti nim a jedinou vodní nádrž v okolí změnila v bahenní příkop. Naši hoši však nejsou z těch co by se snadno vzdávali. A tak za pomoci kbelíků a akvaduktu, za nějž by se nemuseli stydět ani starověcí Římané, svádějí marný boj s nepřízní osudu. Jedna z těch nudnějších epizod bez dobrého nápadu. ()

Puzzle (2002) (S04E01)

Pat a Mat se za pomoci kreativních nápadů snaží poskládat obtížné puzzle. Skoro se jim ho podaří dokončit, ale pak se vynoří problém, který známe snad všichni. Poslední dílek chybí! Po jeho nalezení je jiný kousek zničen a oba pánové musí uplatnit svoji vynalézavost. V tomto díle se mi nejvíc líbil závěrečný vtip. ()

Opékají špekáčky (2003) (S04E02)

Pat a Mat si chtějí dopřát trochu nezdravých uzenářských výrobků a při tom zjišťují, že táborák uvnitř domu je životu-nebezpečný nápad. Rozhodnou se tedy postavit si krb, ale použitý stavební materiál jaksi neodpovídá, ba přímo odporuje požárním předpisům. Naštěstí vše dobře dopadne a naši hrdinové si užijí své opékání za doprovodu hudby ve stylu Evy a Vaška. U této epizody jsem se příjemně bavil. ()

Opravují střechu (2003) (S04E03)

Pat a Mat mají obdobný problém jako v epizodě Střecha z roku 1990 jediný rozdíl je v tom, že tehdy ještě bydleli v nevzhledných krychlích a dnes si užívají pohodlí výstavního dvojdomku. Samotná oprava není příliš zábavná, ale závěrečná přestavba třetiny střechy kvůli několika rozbitým taškám se jinde hned tak nevidí ()

Černá bedýnka (2003) (S04E04)

Pat a Mat se bez kaskadérských kousků nedokáží ani vyfotit. Než se dopracují k dokonalému snímku musí si poradit s řadou komplikací jako jsou neposlušný stativ, problematické zaostření nebo fyzikální zákony světla. Tenhle díl se mi hodně líbil a to především díky závěrečnému rozuzlení. ()

Kolečka (2003) (S04E05)

Pat a Mat nám trošičku zlenivěli a tak si usmysleli, že si by bylo dobré, kdyby jim nábytek přivezl všechno až pod nos. Zpočátku se vybavení bytu pohybuje podle dopravních předpisů, ale nakonec vše skončí hromadnou havárií. Koukat tři minuty jak závodí stůl se záchodem, není zrovna to co bych od téhle dvojky chtěl vidět. ()

Psí bouda (2003) (S04E06)

Pat a Mat zjišťují, že pořídit si psa není jenom radost, ale i starost. Ze všeho nejdůležitější je, aby měl jejich budoucí mazlíček kde složit hlavu. Stavba psí boudy jim jde překvapivě snadno, jen s těmi rozměry to jaksi nevychytali. Průměrný díl bez nějakých výraznějších scén. ()

Natírají podlahu (2003) (S04E07)

Pat a Mat řeší problém znečištěné podlahy za pomoci několika plechovek s barvou, koštěte a čajové konvice. I přes vynález tohoto šikovného udělátka pro pohodlné natírání se nevyhnou maléru, z něhož je nakonec dostanou obyčejné nůžky. Tohle je velmi slabá epizoda s minimem vtipu a nevýrazným závěrem. ()

Skleník (2003) (S04E08)

Pat a Mat objeví v časopise luxusním skleník ze zavařovaček a tak se hned pustí do jeho výstavby. Během práce však narazí na několik problémů - nedostatkem materiálu počínaje a zatvrdlým betonem konče. Po důkladné přestavbě míchačky přeci jen skleněný domek dokončí, ale radují se z něho jen pár minut. Průměrný díl s pěknou destrukční scénou na závěr. ()

Houpačka (2003) (S04E09)

Pat a Mat si hrají jako malé děti. Postaví si k tomu víc atrakcí než jich je na Matějský pouti, ale bohužel se u toho baví jen oni sami. Tenhle díl je dost infantilní a nudný. ()

Nezvaný návštěvník (2003) (S04E10)

Pat a Mat nemají klid na svoje modelářství, neboť jim po bytě šmejdí otravný hlodavec. A tak se rozhodnou nevítaného nájemníka zpacifikovat. Používají k tomu vedle klasických pastí i nekonvenční nástražné systémy, bohužel však bez požadovaného výsledku. Nakonec tomu škůdci zabrání v pobíhání po pokoji tím, že mu doručí zásoby prvotřídního sýra až do jeho nory. Honba za myším stínem není práce pro naše hrdiny, tenhle úkol by raději měli přenechat Tomovi. ()

Bodygárdi (2003) (S04E11)

Pat a Mat se dali na umění a pořídili si velmi provokativní sochu (vůbec netuším jak se něco takového mohlo dostat do večerníčku :-) Naneštěstí se kolem potlouká nebezpečný zloděj a tak našim hochům nezbývá než jednat. Vymyslí takové bezpečnostní zařízení, které by jim záviděl i věhlasný Louvre. Díl, který se pohybuje v mírném nadprůměru. ()

Natírají okna (2003) (S04E12)

Pat a Mat se s vervou pustili do zkrášlování svého dvojdomku a první na řadě jsou oprýskaná okna. Když tihle dva pracují s něčím křehkým jako je sklo, tak je velmi pravděpodobné, že se zanedlouho budou brodit v hromadě střepů. Naštěstí mají téměř nevyčerpatelnou zásobárnu okenních tabulek. Jedna z mála nových epizod, která svou zábavností navazuje na tradici starších dílů. ()