Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (78)

Okap (1992) (S03E06)

Natírání okapu může způsobit odkrytí dalších závad na domě, problém je v tom, že Pat a Mat ty závady za provozu způsobují. Nepatří to mezi super díly. ()

Kabriolet (1993) (S03E07)

Co tihle dva výtečníci vždycky provedou se svým autem je neskutečné. Ani tentokrát ho nebudou šetřit. ()

Nehoda (1994) (S03E08)

Nejoblíbenější díl mého staršího klučiny, mě to ale až tak nic neříká, určitě jsou lepší díly. ()

Kulečník (1994) (S03E09)

Tenhle díl je jednoduše o tom, ukázat, že jsou to trotlové, nějak mi tam chybí to hezké "nešikovenství". Takhle prostě ukáží, jak se dá na deset způsobů zničit kulečník. ()

Živý plot (1994) (S03E10)

Nadlidský úkol to pro tyhle výtečníky skutečně je. Oni se asi nikdy nezmění. :") ()

Trezor (1994) (S03E11)

Stejně je kouzelné jak to na konci vyřeší. Prostě zámek a petlice to jistí. ()

Blatník (1994) (S03E12)

Blatník, neblatník, jede se dál.... ()

Modeláři (1994) (S03E13)

Taky jsem si jako malý dělal modely, ale takhle rozhodně nevypadali.. a to jsem nebyl nějaký extra šikula. ()

Windsurfing (1994) (S03E14)

Tohle není Pat a Mat jak je chci znát. Co to má jako být windsurfing.... bože, ať přežije česká pohádka. ()

Puzzle (2002) (S04E01)

Super originální v tomhle dílu je, jak Pat a Mat skládají puzzle na zdi, kde dílky drží pomocí větráku. ()

Opékají špekáčky (2003) (S04E02)

Tahle táboráková lahůdka je opravdu už klasikou, přestože je to z roku 2003. Co naplat, z těch nových je tohle snad to nejlepší. ()

Opravují střechu (2003) (S04E03)

Je to ten díl, kdy se pustí do oprav kvůli zatékání střechou a udělají si tam tu megasuprovou výřivku, za to bych je vyloženě pochváli, to byl super nápad. To, že zapomněli na odpad, je už trochu horší... ()

Černá bedýnka (2003) (S04E04)

No Patovi a Matovi by určitě více slušel nějaký kompakt, ale to by si neužili tolik švandy. ()

Kolečka (2003) (S04E05)

Není to krásná představa, že se vám nábytek přestaví každé odpoledne a vy si tak připadáte, že bydlíte každý den jinde. Nebo, že vám přijede stolek se zákuskem až přímo k ruce a nemusíte se pro něj nahnout... ()

Psí bouda (2003) (S04E06)

Hezké je hlavně to, že jak tu boudu znovu a znovu kazí, tak ji také neustále zmenšují a zmenšují. ()

Natírají podlahu (2003) (S04E07)

Natírat podlahu to není sranda a když se do toho připletou dva patlalové a ňoumové v jedné osobě, je hotovo. ()

Skleník (2003) (S04E08)

Neskutečná škoda celého skleníku, který se proměnil na konci jak jinak než v rujnu. ()

Houpačka (2003) (S04E09)

Houpačka se v podání této dvojice mění vlastně v hloupačku. No ale nakonec se jim to vlastně podaří. ()

Nezvaný návštěvník (2003) (S04E10)

Když si někdo nedokáže chytit ani nos mezi očima, těžko chytí myš, která ma navíc IQ vyšší než spousta lidí. ()

Bodygárdi (2003) (S04E11)

Tohle se povedlo, dva "ranaři" Pat a Mat, úplně živě si je představuji před "Karlovkama" nebo "Žlutýma lázněma". ()