Hlavní inspirací pro jejich příběhy je manuální nešikovnost. Důležitá však není jen legrace, ale i optimistický postoj Pata a Mata k životu. I když je vše ztracené, nikdy neskládají ruce do klína a nakonec jsou vždy se svým řešením spokojeni. Sláva hvězd rostla až do roku 1995. S novým tisíciletím se Pat a Mat vracejí opět na scénu v nových příbězích. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (78)

Pračka (1983) (S01E20)

Cokoli, co tito dva stěhují nebo zapojují musí zákonitě skončit katastrofou. ()

Déšť (1983) (S01E21)

Nikdy si nepouštějte tenhle dvojčlený ganga na svou střechu, jinak přijdete o celoživotní záruku na tašky a vlastně i o celou střechu. ()

Výlet (1984) (S01E22)

Cokoli Pat a Mat opravuje dopadne špatně, to je jako, že se Země točí. :§) ()

Vinaři (1984) (S01E23)

V tomhle dílu sestrojí Pat a Mat snad nejlepší stroj, který navíc funguje bez chybičky. Akorát se na konci strašně střískají. No, to je toho. :) ()

Brusle (1984) (S01E24)

Brusle jsou zábavnou pomůckou, když je ale nedostane do ruky tahle dvojčlená banda... ()

Klavír (1984) (S01E25)

Klavír je super, když se na něj umí, nejprve je ale nutné vyřešit problém s dopravou a na to jsou přece specialisté Pat a Mat. ()

Hrnčíři (1985) (S01E26)

Kterak udělat závod v "hrnčířském umění" nám předvedou tihle dva. Stejně tak ukáží, jak se nemá dělat s hlínou... ()

Porucha (1985) (S01E27)

Co to tam dávali asi za zápas v TV v roce 1985, to už nám asi nikdo neodhlalí.... ()

Jablko (1985) (S01E28)

Jablíčko je tak sladké a šťavnaté, zvlášť když máte hlad a na stromě je poslední. Bohužel moc vysoko na to, aby na to tahle dvojka šla "konvenčním" způsobem. ()

Klíč (1989) (S02E01)

To jsou pořádní chlapi. Desetkrát zahučí do kanálu a stejně jim to nevadí. ()

Nábytek (1989) (S02E02)

Není nad to sestavovat nábytek bez návodu, když k tomu přidáte ještě takovéhle dva chytráky, tak je vystaráno. Můžete jet do obchodu pro nový. ()

Sekačka (1990) (S02E03)

Myslíte, že měli sekačku od Mountfieldu? :D ()

Generální úklid (1990) (S02E04)

Takhle se má uklízet, ovšem toho bordelu v popelnicích, co takhle třídit. :D:D:D ()

Střecha (1990) (S02E05)

Dobrá střecha je základ. To si řekli i tihle dva "šikulové" a dostáli své pověsti nejlepších zmatkářů a nešiků. ()

Dveře (1990) (S02E06)

Co dělat, když se dveře vzepřou svému majiteli? Opravit je.... ()

Sušenky (1992) (S03E01)

Miluje to sice můj synek, ale já sušenkám nikdy nepřišel moc na chuť. ()

Vrata (1992) (S03E02)

Není nad to, když garáž větrá. Přece jen dusno nedělá autíčku dobře. ()

Cyklisti (1992) (S03E03)

Koumáci, kuťáci a já nevím jak ještě dál titulovaní "šikulové" jdou do akce. Tentokrát se z nich stanou amatérští zájemci o Tour de France. ()

Dlaždice (1992) (S03E04)

Pat a Mat si vědí rady za každé situace a dokazují to i tentokrát, ale dlaždice není zrovna věc, se kterou by se užilo extra srandy a podle toho to vypadá. ()

Parkety (1992) (S03E05)

Vybrousit parkety není tak jednoduché jak se může zdát a když se o to pokouší někdo tak šikovný jako oni dva, je jasné, že to bude mít úspěch. ()