Úspešný vydavateľ Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prácou v New Yorku, aby sa spoločne so svojou ženou (Rachel Weiszová) a dvoma dcérami presťahoval do pokojného mestečka v Novom Anglicku. Zatiaľ, čo si zvykajú na svoj nový život, zisťujú, že ich dokonalý domov bol dejiskom vraždy matky a jej detí. Celé mesto je presvedčené, že zomreli rukou svojho manžela a otca, ktorý celý incident prežil. Keď sa Will pustí do pátrania o podrobnostiach tragédie, zavedie ho jediná stopa k Ann Patersonovej (Naomi Wattsová) – susedke, ktorá mala k zavraždenej rodine veľmi blízky vzťah. Ako Will a Ann spoločne skladajú dohromady hroznú skladačku udalostí, zisťujú, že príbeh posledného človeka, ktorý opustil Willov vysnívaný dom, je práve tak desivý ako príbeh toho, kto doňho vstúpil po ňom. (TV JOJ)

Motinski

Námet dobrý, spracovaný katastrofálne. Bez jedinej napínavej scény, no a vykrádanie iných filmov s problematikou akou trpel hlavný predstaviteľ, bije silno do oči. Záver som dopozerával až s nechuťou. Dreamhouse nevyvolá strach takže ho nechcem označiť hororom. Nejde ani o triler, pretože na to nemá dostatočnú atmosféru a nefunguje ani ako dráma lebo k postavám absolútne nič necítite. ()

Jizni Tlapa

Špatně volený žánr, říkáte? Snůžka nepřehledného děje, říkáte? Vykrádačka všeho, říkáte? Klišé,říkáte? Říkáte, shit?? Já říkám, že "Dům Snů" je velmi kvalitní thriller s hororovými prvky. S perfektní kamerou (finální záběry R.Weisz stojící na schodišti jsou geniální). S úchvatně podchycenou hudební linkou (smyčce a čelo). Se skvělým obsazením (obzvlášť R.Weisz) a s naprosto bravůrně navozenou atmosférou, podtrhující mrazivě mýtickou dějovou linku! K páté chybělo opravdu málo a sice, vytýkám, chybně zvolené obsazení nemastno-neslaného hlavního hrdiny Craiga a kombinace průhledně předvídatelného zakončení! ()

Montezuma3

Ach jo! Já se na to tak těšil. A nakonec dostanu tohle! Scénárista David Loucka je tedy pekař k pohledání. Rozhodne se upéct vánočku, ale nakonec z koupeného těsta umotá rohlík. Jim Sheridan asi nemá na chleba, jinak nechápu proč se do tohohle pečiva pustil. A co Rachel a Daniel? Hrozinky a mandle se snažili jak jen uměli, jenže z tvrdého rohlíku už vánočku neudělají. Jo a bacha! Na konci je to skoro mysteriózní. To když průvan pohne dveřmi. ()

ivan_drago

Alan Wake mixnutý Šestým smyslem, pointou vykrádající Prokletý ostrov... Film gradující v polovině jedním překvapivým momentem a od poloviny pokračující jedním předvídatelným momentem za druhým... no a konec je jen trapným rozuzlením celého příběhu... Film dokáže navodit stísněnou atmosféru nejistoty a ztotožnění se s hlavním hrdinou, hezky provedené prolínání se obou realit, lehce koketujících s duchařinou... nicméně závěr filmu mi nedovoluje udělit víc... ()

Mrkvič

Hodně příjemné překvapení. Nic o filmu nevědět je v tomto případě ideální. Díky tomu jsem se dočkal dvou hodně nečekaných zvratů. Atmosféra strachu a nejistoty z podivného chování obyvatel městečka je přímo ukázková. No a Daniel Craig je přímo famózní! ()

Karush

Mystický thriller alebo rodinná dráma? Povedala by som, že oboje, Dream House príjemne prekvapil zvratom, aj keď film ako celok by som označila ako tuctový. Jednoducho povedané napínavý a originálny thriller nie každý vie natočiť. ()

Johnny.ARN

no ... kukal som ho sice na dvakrat a aj to na pol oka, ale aj tak som čakal viac. Ani nie tak od Daniela, ten bol ako vždy skvelý ale od Rachel ... v takomto misterioznom trilery mohli vyuzit viac jej emočný potencial. Craig behal, zisťoval a predstavoval si. TO bolo fajn. Nebolo to až tak strašidelné ako som si myslel po prvej "jaaaj bojim bojim " scene. V skutnu by sa dalo povedat ze celkom podareny mistic triler so skvelým obsadením. Tak samozrejme hviezda pre Daniela, Rachel a príbeh..čiže 3 z 5 ()

LiborGondek

Nejdřív jsem si myslel, že je to klasické story o "prokletém domě", jaké můžeme znát z mnoha, mnoha hororů. Pořád mi tam ale něco nesedělo, zejména Craig a Watts v hlavní roli. Opravdu by hráli v něčem, co už bylo bezpočetněkrát zfilmováno? No, asi ne, protože nakonec se z filmu na místo starého, známého klišé vyvinul opravdu dobrý snímek, který mě moc bavil a velmi se mi líbil. Opravdu dobré 4 hvězdičky. ()

uiu

Film, který mohl být novým Šestým smyslem, ale sám si podkopne nohy tím, že zápletku vyzradí asi po hodině a konečné rozuzlení je hloupé. Přitom měl skvěle našlápnuto a vážně jsem si asi první hodinu říkala, proč je na csfd v tak nízkých hodnotách. Na herce si stěžovat nemůžu, Daniel Craig, Rachel Weisz a Naomi Watts jsou úžasní a kdykoliv se na scéně ocitla sousedka Naomi, tušila jsem, že všechno není tak, jak se nám předkládá (už jen fakt, že Libby nešla dolů pozdravit novou sousedku atd.) Šíleně promarněná šance udělat po dlouhé době dobrý mysteriózní thriller. (SPOILEROVITÉ: Je smutné, že jako divák mám mnohem lepší nápady, jak to všechno mohlo doopravdy být než to, co vyplodí scénáristi a považují to za dobře odvedenou práci. Když se schylovalo k finálnímu rozzuzlení zápletky, říkala jsem si, jak skvělé by to bylo, kdyby nakonec celou rodinu vyvraždila Libby, když se Peter vrátil z práce, tak se ho pokusila zabít taky, on s ní bojoval, přičemž by ji zranil a ona ho pak postřelila do hlavy a postupně vykrvácela k smrti. Peter by si pak nic díky poranění nepamatoval. No bohužel nám scénáristi opět předvedli ubohou patetickou slátaninu, která měla skončit o něco dřív a nechat diváka na vlastní představivosti, tím by udělali mnohem lepší práci.) ()

tnp101

Jde o další variaci několikrát viděného konceptu, v němž se i tak skrývá hodně potenciálu a hromada je ho tu navíc i na straně obsazení a režie. O to víc zamrzí, že to nedopadlo moc dobře. Jak se příběh bude odvíjet (resp. k jakému "super-nečekanému" zvratu v půlce dojde), jsem téměř přesně odhadl po prvních 20 minutách (stačí na to průhledná věta vyřčená jednou postavou, jejíž dvojsmyslnost by měl divák dle tvůrčího záměru docenit při druhé projekci) a to ani nemluvím o podivnostech, které se skrývají v hlouby té povrchní geniálnosti. 50% ()

noriaki

Zvláštní film. Námět je perfektní, scénář zručně napsaný - i když se dá docenit až při zpětném pohledu a herci jsou tradičně skvělí. Ale atmosféra jakoby se někam vytratila. I když režisér umně skloubil množství motivů povědomých z proslavených mysteriózních dramat, nedokázal si z nich vzít to nejpodstatnější a natočil sterilní podívanou. Sice zajímavou a krásně nepřehlednou, ale přesto průměrnou a zapomenutelnou. Škoda toho, protože potenciál byl značný. Těm kteří se rozhodnou Dream House zhlédnout doporučím aby si o něm dopředu nic nezjišťovali a zároveň aby si po konci filmu znovu pustili začátek a zapřemýšleli nad tím, na co se právě dívají. ()

venison

Při sledování snímku "Dream House" jsem se nejdřív vyděsila, že se jedná o pokus napodobit "Osvícení", potom mi došlo, že se jedná o vykradený "Prokletý ostrov" a přemýšlela jsem o čem bude jako zbytek filmu, abych nakonec zjistila, že zbytek filmu je pěkná splácanina a haluz.. Jediné 3 plus, které "mysteriózní" film má je Daniel Craig, Naomi Watts a Rachel Weisz - taky ve kterém špatném hororu si zahrají takové hvězdy? ()

elanius

(16/2012, BluRay1080p) / Slabé, ale napriek tomu celkom zabaví. A to pre tri dôvody: Daniel Craig; námet, sám o sebe celkom zaujímavý, by mohol byť ale spracovaný rozhodne na vyššej úrovni; slušná tajomná a desivá atmosféra sa v istých momentoch ozaj podarila. ... 4/10 ()

Raven0

Dream house je prvotřídní blbina. Kdyby to byla zábavná či chytrá blbina, tak ani neceknu. Takhle ale mohu jen doufat, že na tuto hodinu a půl co nejrychleji zapomenu... Myslím, že to nebude příliš obtížné. ()

lennyd

Will Atenton (Daniel Craig) opouští se svou rodinou rušný New York, aby se více věnoval psaní v malém klidném městečku v Nové Anglii. Ani on, ani jeho žena (Rachel Weisz), netuší, že dům se stal svědkem děsivé tragédie - před pěti lety zde otec rodiny brutálně zavraždil svoji ženu a děti. Will se snaží zjistit něco více o tomto incidentu, a veškerá jeho zjištění jsou značně šokující.. První polovička filmu byla naprosto skvělá - zdánlivý klid, a přitom divák tuší (ví), že se něco stalo a že se ještě něco semele. Potom přijde docela zajímavý a hlavně (pro mne) nečekaný zvrat, a zbytek filmu se už (bohužel) jen tak nějak doplácá k nezajímavému závěru. Fakt jsem si říkal, že po tom odhalení bylo lepší film ukončit a zbytečně nenatahovat - ale bohužel, autoři měli jiný názor. Po herecké stránce nemám výhrad, obě holky (Naomi Watts, Rachel Weisz) jsou dostatečnými ozdobami filmu, kterému ale vládne pevnou rukou Daniel Craig se svojí takřka dvojrolí. Každopádně na podobné (stejné) téma tu bylo již filmů povícero, a takřka většinou i lepších.. ()

Pavlínka9

No do prdele :D :D Když se teď zpětně dívám na trailer, tak musím říct, že bych se na film asi nikdy nepodívala :D Já ho totiž zapla proto, že jsem byla zvědavá a neměla jsem šajn, co se tam bude dít :D A o to člověk, který uvidí trailer neskutečně moc přijde :D Wau :) Můj šok ve chvíli, kdy se hlavní postava začíná dozvídat co se v jeho světě skutečně děje - musím se přiznat, že jsem to vůbec netušila :D :D Daniel Craig jako "dokonalý" otec a přitom dokáže tak lehce změnit výraz, že byste ho nechtěli v noci potkat na opuštěné ulici :D Od začátku filmu jsem jen doufala, že to nebude taková idylka, jako je na začátku ukázáno, a naštěstí se to výborně vybarví ;) Jelikož Craiga v "dokonalých" rolích prostě nesnáším :D ()

Phietros

Zajímavý mysterák s ponurnou atmosférou a překvapivým rozuzlením Willa Atentona! Craig ukázal i jinou stránku, než drsného akčnáka s Bonda a myslím že mu role dost sedla! Weisz i Watts skvěle do příběhu zapadli, ikdyž jsem si ze začátku říkal, proč nemají prohozené role.. Zápletka jasná od začátku, kdy se rodinka dozví, když muž jeden večer najde ve sklepě partu teanegerů, že v jejich domě se stala vražda matky a dětí, které údajně zabil otec.. Více nemá cenu psát, jelikož ve filmu dochází k zajímavému zvratu, který mě asi na celém filmu, kdy jsem čekal lekačky s podkroví domu dostal! 70% ()

skretik

Veľmi zaujímavo podaný príbeh 1 muža... celé jeho citové vnímanie, jeho vnútorný svet... len možno zbytočne ponaťahované a vyhrotené v niektorých momentoch... ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (viac)