Úspešný vydavateľ Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prácou v New Yorku, aby sa spoločne so svojou ženou (Rachel Weiszová) a dvoma dcérami presťahoval do pokojného mestečka v Novom Anglicku. Zatiaľ, čo si zvykajú na svoj nový život, zisťujú, že ich dokonalý domov bol dejiskom vraždy matky a jej detí. Celé mesto je presvedčené, že zomreli rukou svojho manžela a otca, ktorý celý incident prežil. Keď sa Will pustí do pátrania o podrobnostiach tragédie, zavedie ho jediná stopa k Ann Patersonovej (Naomi Wattsová) – susedke, ktorá mala k zavraždenej rodine veľmi blízky vzťah. Ako Will a Ann spoločne skladajú dohromady hroznú skladačku udalostí, zisťujú, že príbeh posledného človeka, ktorý opustil Willov vysnívaný dom, je práve tak desivý ako príbeh toho, kto doňho vstúpil po ňom. (TV JOJ)

skinny

Tenhle film je rozporuplný, očekávala jsem duchařinu a dostala jsem rodinný doják. A konec ten mě málem rozbrečel. První hodinka solidní napínák, ale při sledování dalších cca 45 min. jsem "sledovala" Prokletý ostrov akorát s Craigem. Herci se snaží, ale ani hvězdné obsazení bohužel nevyhrálo. Otázkou zůstává, je to horor nebo mysteriózní rodinné drama? ()

herr_carter

Dům snů se během ubíhající stopáže směle postupem času proměňoval na "Dům zamotaných iluzí a potenciálu". Námět je fakt zajímavý, ovšem takovým způsobem, jakým ho uchopil zdejší režisér - potažmo scénárista, ho poslal do kategorie B až C. Film je nepřehledný, časové linie skáčou sem a tam (stejně jako herci, kteří místy neví,co mají hrát), aby se nám pak v závěru z filmu vyklubala klasická mysteriózní záležitost, která je ale bohužel v tomto případě zcela mimo mísu a filmu akorát ubližuje. A navíc souhlasím se zdejší většinou, že obsazení herci postrádají jakýkoliv náznak sympatie, nebo vybudování si vztahu k filmovému diváku, což opět člověka nutí hodnotit o dost níže..suma sumárum se tak jedná v mých očích o paskvil, který měl příliš růžové brýle a nedostavěl vzdušný zámek.................moje hodnocení = 3 z 10. ()

Jane18CZ

Nápad zajímavý, ale zpracování bylo horší. V jednu chvíli mě situace sice trošku "šokovala" (jestli se to tak dá říct) ale jinak příběh Dream Housu byl podaný neohrabaně, v pohodě se u filmu dala dělat spousta jiných věcí, než se jen dívat :D ()

bari68

Tento film je jedno veľké sklamanie.Dej, gradácia , napätie, strach.... nič, tu nefunguje.Ani skvelé herecké obsadenie nezachráni tento guláš, resp. zmesku a vykrádačku ,,The Shinning,, a ,,Shutter Island,,. ()

Michelle75

Film má po celou dobu celkem slušnou mysteriózní atmosféru. Bydlet v takovém domě, tak rychle balím kufry a kašlu na vysněný život na venkově. Člověk se až podivuje a připadá mu zvláštní proč jsou všichni kolem k Anentonovic rodiny a jejich problémů tak chladní a nezúčastnění. Tady něco nehraje a tak se Will pokouší přijít na zvláštnosti kolem jeho domu sám. ...... a blablabla kolik podobných thrillerů je a nikdo nereklamuje, že nejsou originál, tak už s tím dejte pokoj, bylo to slušné. ()

KoRner

Divákom, odchovaných na Šiestom zmysle, či Prekliatom ostrove bude asi vadiť neoriginálne a rýchle rozuzlenie filmu, mne sa film však dosť páčil. A to nie len kvôli čarovnej Rachel Weisz a konečne pasujúcej postave ku psychopatickému pohľadu Daniela Craiga. Bolo to krátke, malo to spád - proste podľa mňa ideálna voľba na piatkový večer. ()

movieretro

" Divím se, že tenhle film má tak negativní hodnocení a ano, chápu, že pokud jste viděli trailer, zbytek vidět nemusíte " Mám pocit, že tady filmy hodnotí rádoby odborníci, že. " Když Ti druzí vykrádali na Prokletém ostrově Šestý sysel, drželi jste všichni huby a solili jednu pětihvězdu za druhou! " Správně a to s tím pravítkem, to zde platí u většiny filmů. ()

Madluska

Tenhle film nebyl chvílemi vůbec špatný, dokonce si myslím, že mnohdy byl dostatečně tajemný a temný. Jenže ve chvíli, kdy drama a thriller vystřídala mysteriózní část a schizofrenika nahradilo médium (nebo co to měl Daniel Craig vlastně ztvárňovat), moje nadšení "shořelo jako stará neobydlená barabizna" (haha). A taky finálové skákání časovými rovinami mi připadalo bezúčelné a zbytečné. Takže abych to shrnula: námět fajn, herci taky, ale výsledný produkt byl tak nějak "střelený" (haha) a kulhal chvílemi na obě nohy. ()

serger

Když jsem se po shlédnutí filmu díval na hodnocení filmu, byl jsem poměrně překvapený a nechápal jsem, proč je tak nízké. Potom jsem objevil kritiku traileru, podíval jsem se na něj a doopravdy - kdo viděl nejdřív ukázky a pak samotný film, musel být extrémně zklamaný, protože vše bylo prozrazeno předem. To je velká chyba a samozřejmě si zaslouží "trest", přesto film hodnotím 4 hvězdičkami a těm, kdo trailer ještě neviděli, ho mohu doporučit. ()

Han22

Bez prozrazení děje se tohle fakt komentovat nedá. Dream House je totiž neskutečně nevyrovnaný film. Prvních 40 minut - pekelná nuda o rodinné idylce narušované faktem, že rodina bydlí v domě, kde psychopat vyvraždil celou svoji rodinu. Z drobných indicií a na základě podobných filmů jsem odhadl pointu (SPOILER - rodina je dávno mrtvá KONEC SPOILERU). Avšak poté začíná ještě nudnější peklo, kdy se hlavní postava snaží vzpamatovat a celý děj neplyne vůbec nikam. A pak z ničeho nic přijde pointa č. 2 jak to před pěti lety doopravdy bylo a naprosto perfektní thrilerové vyvrcholení. Musím uznat, že díky zvratům i skvělým hereckým výkonům jsem uvažoval i 3*, ale nejde to - film který Vás 95% času sere a nudí si to nezaslouží. ()

Milan25

Tak trochu směska "Těch druhých" a "Prokletého ostrova", ale celkově o několik tříd slabší. První půlka filmu má atmosféru a napětí + nějaká ta lekačka, ale bohužel pak se to zvrhne v jakýsi paskvil, který neni ani mysteriozní, ani drama ale spíš jen laciný televizní thriller z ne uplně objasněnou zápletkou. ()

Eraserhead

Kdyby mi někdo řekl, že to je z produkce Dark Castle, neměl bych problém uvěřit. Je to úplně ten samý případ duchařsko/psycho/thrilleru jako byla svého času Gothika. A mám pocit, že ta byla alespoň nějak zajímavě natočená. ()

Hanys_

Na horror neskutečně našlapané obsazení a jediná věc, kterou tenhle film přinese je "ne"čekaný zvrat v půlce filmu. Jinak tenhle snímek funguje hodně špatně jako duchařina i jako thriller. ()

dopita

Film zpočátku vypadá docela zajímavě, ale postupně víc a víc hloupne. Přesto stojí za zhlídnutí, řemeslně není film zas tak špatnej a herci jsou každopádně velkým kladem. ()

Giggs

Už po x-ty krat to iste. Dobry namet, dobri herci, dobra prva polovica a potom to smeruje do hlupeho a trapneho prvoplanoveho zaveru. Už davno si nespomeniem na film z Holywoodu, ktory by nemal irovnaky osud. Zaver je proste zase sračka. ()

bloodline

Koncept postavený na prvkoch The Amityville Horror a Shutter Island si hereckým zastúpením vydláždil ambiciózny cieľ, ktorý sa však zďaleka nenaplnil ani do poloprázdneho pohára. Prvých cca 20 minút pútalo pozornosť, ale postupne sa z toho vyvinula len povinná jazda bez akejkoľvek zmyslovej vnímateľnosti. Ďaleko za očakávaním dopadla pozícia Naomi Watts. Jej rola neoslnila a skončí akurát tak na smetisku filmových dejín. "Čerešničku na torte" vystrúhal Jim Sheridan maximálne zbytočne rýchlym záverom... Na počiatku bol chaos a Dream House... ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (viac)