Úspešný vydavateľ Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prácou v New Yorku, aby sa spoločne so svojou ženou (Rachel Weiszová) a dvoma dcérami presťahoval do pokojného mestečka v Novom Anglicku. Zatiaľ, čo si zvykajú na svoj nový život, zisťujú, že ich dokonalý domov bol dejiskom vraždy matky a jej detí. Celé mesto je presvedčené, že zomreli rukou svojho manžela a otca, ktorý celý incident prežil. Keď sa Will pustí do pátrania o podrobnostiach tragédie, zavedie ho jediná stopa k Ann Patersonovej (Naomi Wattsová) – susedke, ktorá mala k zavraždenej rodine veľmi blízky vzťah. Ako Will a Ann spoločne skladajú dohromady hroznú skladačku udalostí, zisťujú, že príbeh posledného človeka, ktorý opustil Willov vysnívaný dom, je práve tak desivý ako príbeh toho, kto doňho vstúpil po ňom. (TV JOJ)

MareT.

Nemastné a neslané. Dosaďte si místo hlavní hvězd nějaké neznámé jména a po filmu by neštěkl ani pes. Scénář vše tahá dolů i když se ostatní mooc snaží. ()

kery-

Tak uzavřený film do sebe samotného, že než dojde na velký (rozuměj "takto zamýšlený"), ale neuvěřitelně odfláknutý finiš, člověk si to dá dohromady sám a pak už to ani dokoukat nepotřebuje..Sympatické obsazení a hudba to naštěstí maličko zachránili. I když se film mezi kulty zcela jistě nezařadí, já bych ho časem zvládnul klidně ještě jednou a už teď vím, že si při tom řeknu něco jako "Sakra, v té době začaly Rachel Weisz nejlepší léta"... ()

danielosbourne

Dům snů mě mile překvapoval už od začátku. Neviděl sem trailer, v podstatě nevěděl, o čem film je, takže mi film nabízel jedno překvapení za druhým. Nejprve Daniela Craiga a pak postupně zvrat za zvratem. Neni to uplnej filmovej top, ale i tak potěšil a u sledování sem byl mírně napnutý, jak to tedy nakonec dopadne. Já jsem byl spokojen ()

Sancty

Pozerateľný plagiát, ktorý si dosť vypožičiava z Prekliateho ostrova (Shutter Island), Tých druhých (The Others) a čo to aj so Silent Hill. Škoda nadmieru nesympatického Craiga a finále, ktoré tomu všetkému snaženiu dáva ranu od chrbta. Pritom do veľkého zvratu je to celkom pohlcujúce. ()

Harapes

I když film má dobré herecké obsazení,tak bez dobrého scénáře díru do filmového světa neuděláte.A to je případ tohoto filmu.Spokojená rodinka a najednou baf.oni vlastně už nežijí.Působí to omšele a nudně. ()

peetriss

Poměrně dobrý schizofrenní námět pro rozehrání skvělé psychologické hry, a s takovýmto zvučným obsazením to musela být prakticky sázka na jistotu, leč i takováto šance se dá zabít, a přesně to se povedlo Jimu Sheridanovi, který sice tento part začíná poněkud loudavě, ale přesto zajímavě a atmosféricky líbivě. Bohužel, v druhé polovině filmu, po odhalení identity, se příběh zhroutí jako domeček z karet a spěje k naprosto šíleně střelenému závěru, jakoby vyšitého nějakého béčkového thrilleru. Velká škoda! 50% ()

Hanes88

Podobný žánr mám rád a to že podobných filmů už bylo hodně? Za mně to určitě nevadí a s chutí jsem se podíval. Navíc musím říct, že ten závěr jsem čekal trochu jiný, takže mě i překvapil. Herecké výkony výborné a já hodnotím na 75%. ()

mazadlo

*pozor obsahuje spoilery* Jak napsal POMO i věta: Daniel Craig by byl výtečným Haniballem Lecterem...obávám se že ale mladého Lectera už jsme viděli a pro mě je Lecter jen jeden :D. Nicméně k filmu. Dream House za začátku vypadá jako příjemná stopovačka ve které se tak trochu obáváte toho že hlavní hrdina bude tím pomatencem filmu. To se vám samozřejmě splní i když trochu jinak než se to dělá obvykle. I tak to bylo klišé které navíc umocní fakt že jisté hlasy prostě poznáte ještě před tím než padne opona. A ta druhá půlka? Co to sakra bylo...jako by scénář psali dva lidé a film točili dva režiséři. První polovinu filmu můžete hravě zapomenout hned jak naskočí ta druhá. Protože pro tu ta první neznamená nic a naopak také. Proč sakra? Námět byl pěkný, obsazení grandiozní a výkony herců jakbysmet...bohužel příběh je patos.Proto dvě hvězdy. ()

gumolit

Film dobrý tak do polky potom ak už vieme čo je vo veci dosť o ničom proste niečo čo sme videli snád už 1000 krát v iných lepších filmoch!!Nebyť Rachel tak to hodnotím ešte horšie pretože Craig mi bol stále nesympatický herec a jedno je isté hrať nevie!! ()

LBsmoke

začátek filmu úplně příšerně napsaný, zrežírovaný, zahraný.. nasekané na kousky, idilka křečovitá, abychom se mohli posunout... v půlce filmu jsem to skoro odpustil, ale panabože ta pointa byla příšerně nudná .. všichni sme spoustu blbin z děje předvídali.. craig chvilku super chvilku děs.. průměrná blbost ()

sona123

Ze začátku to vypadalo jako horor, než se to všechno překlopilo (škoda), nastal zvrat a pak to byla tak trochu detektivka. První půlka je rozhodně lepší, napínavá. A konec, ten taky mohl být romantičtější...ale jo....a na herce se dobře koukalo. ()

AIMÉE

Snímek se tváří jako duchařské médium mezi klasickou realitou a záhrobním koutem - ale jen několik desítek minut a následně příběh sklouzává k nejasnému směsnému toku událostí, které nabírají spád díky přesvědčivosti hlavní "zlaté trojice" Watts-Craig-Weisz. Jinak nelze přehlédnost mdlost námětu, potažmo i scénáře, a tudíž predikce v úpadek do dějin filmů s vyčpělým kouzlem je tady velmi nasnadě. Tím, že celé to snažení tíhne k dnes již dost okoukané duchařsko-amnézní masce si vlastně ubližuje nejvíce, protože v rámci hereckého potenciálu se z toho bývalo dalo vykřesat o mnoho více než jen průměrný vývar. ()

Magika82

Psychologické filmy patří do mého filmového jídelníčku také. Tento kousek se kupodivu vyvedl...téměř na jedničku. Žel Bohu, ústřední bod prozrazen v půli. Zbytek už jen řešení, co s tím. I když mám Rachel Weisz a Daniela Craiga (i přes jeho blond vlasy a modré oči) ráda, tady scénarista zakopnul, a režisér přemýšlel jinak, než jak to viděli ve střižně. Ale přesto: 75% a tudíž 4 krásné hvězdy. ()

janabel

Opět jeden film z modrých čísel, co mě překvapil. Parádní psychothriller s duchovní tématikou. Má nečekaný zvrat, který nenechá člověka chladným. Dokáže diváka vtáhnout do děje a vcítit se do hlavního hrdiny. A na horor je to alespoň podle mě i docela uvěřitelný příběh. Smutný příběh. ()

ursinko

60%. Prekvapenie sa nekonalo, mal som určitú predstavu o tom, ako to celé dopadne a ako to vlastne je a tak to nakoniec aj bolo, ale remeselne bol film na veľmi dobrej úrovni, miestami som si spomenul na 6.ty zmysel. ()

Illy

Tam kde jiný film končí jsme v pětačtyřicáté minutě a jede se dál...bohužel do kopru. Sympatické obsazení nepomůže nad 50% ()

cutugno

Veľmi slušný mysteriozny thriller ktorý však u mňa spadá do kategorie " vydieť len raz a dosť " . A to s toho dôvodu , že po druhy krát už by to nemalo tu atmosféru a napätie by sa tiež niekde vytratilo. Pri filme som sa vôbec nenudil a je dobre natočený. V premiére je to lahôdka .... ()

Mortemiss

Velmi smutný film, který neměl s hororovým žánrem nic společného. Zde můžeme vidět, jak se život během jednoho okamžiku může celý obrátit vzhůru nohama ;) ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (viac)