Akú veľkú musí mať guráž 14-ročná Mattie. aby pomstila smrť otca, ktorého zabil zločinec Tom Chaney? Odpoveď ponúka temný western Skutočná guráž. Mattie, na svoj vek neobyčajne vyspelá, si najme jednookého pištoľníka Roostera Cogburna a spolu sa vydávajú po Chaneyho stopách. Sprevádza ich texaský ranger LaBoeuf, ktorý chce Chaneyho chytiť kvôli inému zločinu. (STV)

bakeero

Jsou to Coeni, takže řemeslně je všechno na vysoké úrovni. Ale jinak jde jen o lehce nadprůměrný western. Začíná mi tak trochu připadat, že vysoké hodnocení jejich filmů od většiny uživatelů se stává jakýmsi klišé. ()

Withree

Společně se Social Network se mi tento film líbil nejvíce z vážných Oscarových kandidátů. Brilantní režie a scénář bratří Coenů se zde rozhodně nezapře, atmosféra divokého západu se snímkem jenom line. Co jsem ovšem ocenil nejvíc byly herecké výkony tří hlavních představitelů. Jeff Bridges podává svůj nadstandartní výkon jako skoro v každém ze svých filmů, jeho "špinavé" hraní mne přesvědčilo, že je hoden druhé oscarové nominace za sebou. Matt Damon nebyl ve filmu zase tak často k vidění ovšem předvádí výkon, který jsem od něj snad nikdy neviděl. Ale největší absolutorium si zaslouží mladá Hailee Steinfeld za neskutečně dospělacký výkon, kterému snadno uvěříte. Už teď patří mezi největší objevy tohoto roku a zaslouží si svou první nominaci. A kdo ví jestli to nakonec dotáhne i na toho plešouna. Docela mě překvapil i konec, který jsem tedy rozhodně nečekal. Jasné 4* a půl. ()

dessa

Nakonec se nám ten rok 2010 přece jen filmově povedl, Coeni totiž natočili další mimořádný film svým jedinečným způsobem. Jeff Bridges je v roli šerifa Roostera Cogburna tvrdej, že by se na něm dalo dříví štípat, Matta Damona bych si v roli texaského drsňáka před tímto filmem nikdy neuměl ani představit, nicméně tady vypadá jako Robert Redford v nejlepších letech, příjemným překvapením je výkon Hailee Steinfeld, která pro mě byla do tohoto filmu naprosto neznámou herečkou. Nejpůsobivější na celém filmu je ale závěr, který si však nechám pro sebe, abych nespoiloval. Mimochodem, Coeni opět vložili několik nádherných statických záběrů jakoby z dálky, oni si tím svoje filmy snad podepisujou... "Země je příliš tvrdá, pokud chtěli řádný pohřeb, měli se nachat zastřelit v létě..." ()

Kroup4

Coeni po Serious man kterej nebyl jak všeci víme to pravý ořechový jsou zpět v plné síle.Jeff Bridges byl naprosto úžasnej a mladá naděje H.Steinfeld měla chvïlema větší kuráž nej Damon S Bridgesem dohromady.Film je prostě dobrej a milovníkům westernu se prostě bude líbit,co ho činím dobrým je,že se bude líbit i odpůrcům westernu.Coeni mě nezklamali a dali mi to co jsem chtěl.Opravdu poctivej film se vším všudy.Plnej počet*****!!! ()

Casador

Poctivý western so všetkým čo k nemu patrí. Coenovci určite nesklamali a podarilo sa im oživiť už takmer zabudnutý žáner. ()

LukyLago

Konečně po dvou slabších filmech Coenové přišli s něčím slušným a ukazují se v plné kvalitě. Jediné co mi byl zbytečně protažený konec a taky mi vadil originální hlas Jeffa Bridgese který mi ze začátku působil jako velmi rušivý element a připomínal mi zvuk chrápajícího tlustýho chlapa :D ()

radeckator

Po Tahle země není pro starý se westernový pokus bratrů Coenových dal očekávat, protože už i to byl vlastně western jen v současných kulisách. Pokus se podařil, ale šlo si ještě možná ještě trošku líp pohrát s tím koncem. Velká poklona maskérům, protože během filmu jsem jsem nikoho nepoznal :-). A taky dík oběma bratrům, že se tento skomírací žánr rozhodli oživit. Povedlo se. ()

Jaxx84

3,9999 * ... Po vizuální, dramatické i herecké stránce je True Grit výtečný film, ale...chyběla mi v tom nějaká jiskra, něco co by mě zapálilo, vtáhlo do děje a odbouchlo jako silvestrovskou petardu...ohňostroj se bohužel nekonal. Přesto Hailee, Jeff i Matt předvedli opravdovou filharmonii hereckých výkonů. Možná se děj mohl více věnovat samotnému pronásledování, putování panenskou indiánskou krajinou a ponechat více prostoru pro Matta jako stopaře... I přesto potlesk pro bratry Coeny a malou Hailee s jazykem rychlejším než čurací zastávka na území chřestýšů =) ()

Veseldaa.!

Obecně westerny a bratři Coenovi nejspíše nejsou můj šálek čajek, i když kvalitu jim neupírám. Herecké výkony a kamera mě v True Grit zaujali nejvíce, naopak SPOILER! pád mezi hady a posledních 10 minut už bylo zbytečných. ()

marusaj

Atmosféra, melancholie a emoce filmu mě bohužel minuly. Nicméně se jedná o krystalicky čistou žánrovou práci s Coenovským trademarkem v podobě hláškujícího Bridgise, detailní brutality a vpodstatě líným vyprávěním. Co mne osobně odbouralo (v podobě doznění filmu cca 2 hodiny po projekci) byla obrovská uvěřitelnost, životnost a charakter ústředních hrdinů. Ti lidičkové byli tak profilovaní a reální, že mi došlo, jak se na tenhle aspekt u většiny kinematografie zapomíná. P.S. Opravdu skvělá práce s kamerou. ()

Dartdevil

Já jsem spokojený. Westerny můžu, a Coenům se po dlouhé době podařilo natočit nadprůměrný přírůstek do tohoto skomírajícího žánru. ()

sefino

Výborný Jeff Bridges na sebe strhává pozornost v každé scéně, ve které se objeví. A "malá" Hailee Steinfeldová vypadá na to, že z ní v budoucnosti bude opravdu výborná herečka. ()

High.Hopes

Poctivý western, který neurazí, ale ani neohromí. O třídu výš ho pozvedá můj oblíbený Jeff Bridges a hlavně Hailee Steinfeld, kterou rozhodně začnu sledovat. ()

teyra

Příjemný, sevřený a nenuceně zábavný počin, hold westernovému žánru, trochu okořeněný coenovským morbidním humorem. Ústřední trojice je výborně zahraná a její vztahová dynamika je nosná po celý film. Klasický westernový heroismus je servírovaný s absencí patosu a důrazem na deheroizaci hrdinů: maršál svým ležérním stylem a ironizovaným mužstvím až připomíná legendárního Dudea Lebowského a hrdinský počin netypické hlavní představitelky je proti vší pohádkové nadsázce záměrně surově vykoupen v ironickém a symbolickém konci stvrzujícím, že „nic není zadarmo kromě milosti boží“. ()

Joski

V dobe akčných 3D trhákov natočiť anachronicky zaspatý žáner westernu je "opravdová kuráž". Pravdu povediac čakal som typickú Coenovsku akciu, ale tá sa postupne ku koncu filmu niekde vytratila a nakoniec (okrem vynikajúcej hlavnej hrdinky) nedostavila. "Moderný western" v mojej filmotéke momentálne končí neprekonateľným Dead manom (Johnny Deep) od Jarmuscha, ktorý doposiaľ nikto tak zaujímavo neoživil a bohužiaľ nepodarilo sa to ani v tomto prípade ("Tahle země není pro starí" má oveľa väčšiu silu). Na druhej strane Coenovci nesklamali a stále si dokážu udržať remeselne kvalitný nadštandard. 70% ()

LuckyDuckie

Nechala jsem se unést Bridgesovým umem, byla to královská podívaná, děkuji. To malý pískle má určitě potenciál, Damon mile překvapil, nějak jsem si ho tam nedokázala představit - ale když seskočil z koňa a zacinkaly mu ty ostruhy, ty bláho! Kompaktní a vyvážené dílo, rozhodně chci vidět znovu. ()

Coeni míří na Netflix

17.09.2016

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

Kurt Russell pronásleduje kanibaly

28.09.2014

Úspěch Opravdové kuráže bratrů Coenů a Nespoutaného Djanga Quentina Tarantina oživil popularitu westernů a blíží se hned několik zajímavých projektů. U Pistolnice Jane nikdo moc netuší zda se… (viac)