Walking Dead - Série 3

(séria)
USA, (2012–2013), 11 h 28 min (Minutáž: 43 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Kamera:

Rohn Schmidt

Hudba:

Bear McCreary

Seriál se svou třetí řadou vrací k Rickově skupině v době, kdy se po prožité zimě přesunuje z místa na místo při hledání životně důležitých zásob a při snaze vyhnout se tlupám nemrtvých. Při jednom z přesunů se skupině podaří objevit relativně bezpečné místo, jež by mohla využít jako stálou základnu, záhy se však ukáže, že nemrtví jsou pouze jedním z mnoha nebezpečí, která na členy skupiny neustále číhají, takže můžeme i nadále očekávat neustávající boj o přežití navzdory všemu, co svět postihlo po apokalyptické pandemii. (Necrotongue)

VanTom

Akčnější, nekompromisnější a čím dál bezvýchodnější boj zlomených individuí v opuštěné věznici se prolíná s poodkrýváním poměrů zabarikádovaného městečka Woodbury, kde pod naleštěným povrchem pokračující civilizace probublává krutá diktatura nelítostného Guvernéra. "Zombíci" v top formě! ()

kenkaku

V počtu dílů ještě více přitlačila (nyní 16) a prakticky navazuje na tempo předchozí řady. To mě celkem mrzí, protože to seriálu opravdu neprospívá. Přiznávám, že díky změně lokace a zapojení řady nových postav se tempo rozjelo. Bohužel začínám cítit klišé. Tedy pokud si najdete postavu, která vás mega-irituje (protože je hajzl nebo kráva) buďte si jistí že vydrží nesežrán celou sérii (nebo se dokonce transportuje do série další). Prostě a protože je scénaristicky pohodlné tak výraznou postavu v ději nechat. ()

IvoB

Série, na kterou se moc dobře vzpomíná. Prostředí je zde příjemně neokoukané, charaktery postav se zajímavě formují, je to příjemně akčnější... a navíc tu máme prvního (a skvělého) záporáka. Co by se jen mohlo pokazit... – 4* (8/10) ()

Renfield

Výjimka potvrzující pravidlo, co se vyššího počtu dílů týče. Třetí série totiž žádným natahováním děje netrpí, je tomu tak především díky příběhu a prostředí. Příběh se poprvé neorientuje pouze na boj s chodci, ti jsou tu vlastně jen takový doplněk, ve většině série jde o něco úplně jiného, velmi zajímavého. Prostředí věznice je samo o sobě výborné, skupina ji vlastně několikrát čistí, mohlo by se zdát, že věčné opakování přinese nudu, nikoliv! Dlouhé temné chodby a vlastně hororová atmosféra jsou dokonalé, scény čištění prakticky každá... včetně guvernérova "čištění". Tím se dostávám k postavám... tedy, nebýt guvernéra, Martineze, Merla, či Michonne, je to ve Woodbury vcelku nuda, jenže tvůrci měli u nově příchozích (či opět příchozích) šťastnou ruku, navíc několik nesympatických zase skončilo. Například taková konfrontace s vězni (opět zajímavé postavy) v úvodu série výborná, škoda že někteří nevydrželi déle. Další silné scény následují, například vpád do Woodbury, či hned následující setkání bratrů. Merle je zpět ve skupině a je platným členem, zase výborná scéna, či díl. Závěr je jednoduše fantastický, potěší v něm i setkání s Morganem, či vyjednávání... ten seznamovací rozhovor Daryl/Martinez! Pravděpodobně nejkvalitnější série. 85% ()

camper

Třetí série je lepší než ty předchozí a zaručeně Vás vtáhne do děje. Skupina najde nové útočiště před chodci ve věznici. Objevují se nové postavy, některým je dán větší prostor, jiným na můj vkus až moc malý, ale některé každopádně stojí za to. Tahle série vtáhne do děje takovým způsobem, že jen sedíte a hltáte jednu epizodu za druhou. ()

vojtaz

Bez vyhozeného režiséra, scénáristy a "otce" toho všeho - Franka Darabonta, už to prostě není ono... Atmosféra prvních dvou sérií je ta tam a začíná se vařit z vody, kdyby 3. série měla polovinu dílů, vůbec nic by se nestalo, naopak by to bylo kuprospěchu, šlo z toho udělat určitě více, ale stále to není špatné (70%) ()

Toka

|| 3. série – 90% Důležitost a strach ze zombie pomalu ustupujue a dává větší prostor pro intriky a šarvátky mezi lidmi. Stejně tak se zpomalil samotný vývoj postav - snad s výjimkou Ricka. Alespoň jsme dostali o to zajímavější nové postavy. Michonne je pro mě taková charakterní třešnička na dortu. ()

JamesConnorG

Jedná ze nejlepší sérii seriálu. Špičkový a napinavý příběh, který vás jen tak nepustí a dokáže vás i šokovat. Postavy si už prošli velkým vývojem a tady jsou úžasní, stejně tak druhá dějová linka s Woodberry byla skvělá, ale v nějakých chvílích i nezajímavá a spíše odtrhnutí od hlavní dějové linky. 3 série se jednoznačně povedla a předvadí všechny aspekty seriálu výtečně! 100% ()

Klajondr

Ve třetí sérii je mnohem více akce a nečekaných zvratů, než v sériích předchozích, což je velmi dobře. Byl jsem napjat skoro od začátku do konce. Do hry se nám dostávají konečně vice i lidští oponenti, ale na nemrtvý se také nezapomíná. Nutno dodat i skvělý příběh, který vás ihned vtáhne do děje. ()

Hellknight12

Tretia séria je prvá z dlhších, keďže má 16 časti. Na úvod chcem povedať, že postavu Guvernéra nemám v obľube ale nie v každej časti. Sú tu časti, kde proste mi to príde zbytočne natiahnuté a dej alebo charaktery sa posunie o malý krok. Aj to len vďaka Guvernérovi, ktorý mi príde zbytočne naťahovaná postava, hlavne, čo sa týka charakteru postavy a ďalšia vec je, že Andrea mi miestami príde ako slepá a nič nezažila. Pričom som s ňou v podstate nemal problém až na niekoľko častí v tejto sérii. Prešla si tým, čím si prešla a predsa sa v niektorých momentoch správa ako totálne vygumovanä a potom ako to už prekukne tak ide starú dobrú Andreu ak nie ešte lepšiu. Celkom by ma zaujímalo koho napadlo takto spotvoriť jej postavu?   Celkovo Woodbery mi príde, že z polovice času sa tam nič nedeje. Sériu môžem odporučiť každému kto má rád The Walking Dead. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

Najt

Třetí série nás přesune z farmy do věznice. Serie je plná zvratů, zombíků a především akce. Zatim se jedná o nejakčnější sérii. Je to tím, že se poprvé objevila konkurenční frakce s dementem v čele. Tímto jde zombie apo lehce do pozadí, jelikož je část akce nahrazená právě přestřelkami apod. V tomhle případě mě to nijak nevadilo, protože tvůrci našli balanc někde mezi bojem s mrtvými a živými lidmi. Atmosférou je tato série napěchovaná a servíruje nám taky opravdu drsné emoce. Vychválit musím především začátek, protože rozjezd byl naprosto famózní a ty první epizody třetí série to byla krutá nálož. Závěr v celku taky skvělý. Zkrátka velmi povedená série. ()

Mamlas

Zatím to není na kompletní celou 1 hvězdu za 20%, ale zlepšilo se to. Zajímavější prostředí, více akce, aspoň nějaká smysl trochu dávající zápletka. Zabíjí to stále tak 80% prostojů a úmorného žvatlání. (16%) ()

K1NGSLAYER

Velmi povedená série. Tohle pochopitelně překonalo tu druhou, ale našly se (i když v menším množství) epizody, které mě dost unavovaly. Oblíbil jsem si tu opět pár postav a hlavně Guvernéra, který je fakt povedený záporák. Dost postav nás i opustilo a u některých mě to zvlášť mrzí! ()