Walking Dead - Season 11 (2021) (séria)

Odpočívajte v pokoji (S11E24)

(epizóda)
  • Česko Odpočívej v pokoji (viac)
USA, 2022, 1 h 5 min

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Greg Nicotero

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks), Charlie Adlard (komiks)

Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Josh McDermitt, Christian Serratos, Seth Gilliam, Ross Marquand, Jeffrey Dean Morgan, Cooper Andrews, Eleanor Matsuura, Nadia Hilker, Andrew Lincoln (viac)

Agresívne zombie si razia krvavú cestu Spoločenstvom. Nemilosrdne sa vrhajú na ľudí a zanechávajú za sebou krvavú stopu. Mercer uviazne vo väzení, kým ho Max a Princezná neoslobodia. Spolu s Ezechielom, Maggie a ostatnými teraz musí bojovať nielen proti Pamele a jej stúpencom, ale aj proti armáde krvilačných zombie. (TV JOJ)

kenkaku

Tak evidentně představa autorů o finále je o tom, že každá postava musí mít svůj ubrečený proslov. Někdo delši (až bolestně), někdo pár slov. Když v polovině přišlo znatelné “pětiminutové intermezzo” (jako kdyby někdo na těch 5 minut zmáčkl tlačítko na ovladači “FF”) bylo šmahem hotovo! A celá POLOVINA epizody je jedno nekončící konverzační cvičení. Posledních 10 minut lak slouží jako upoutávka na Dead City, spin-off Daryla a spin-off Ricka. Pozn.: kdo že to umřel a mělo mě to mrzet? Spíš mě mrzí že přežila rašple ()

DJ_bart

Sorry jako, ale takhle fakt nemá vypadat "grandiózní finále" 12 leté ságy, s níž velká část fanoušků doslova vyrůstala prakticky od základky (včetně mě). A já fakt nevim, jestli mám bejt smutnej že všechno končí, nebo happy, že to všechno konečně končí.... Tvůrci už prostě neví kudy kam a svou neschopnost v budování kvalitního story-tellingu se snaží zamaskovat sentimentální hrou na city, vysněným cameem starého známého a rozlučkou s herci, která vám připomene ty "starý dobrý časy", který už bohužel dávno pominuly – jenže to by tenhle seriál měl mít aspoň špetku důstojnosti a nedojit sám sebe. Jako jo, konec je sice nový začátek, ale marvelizace TWD univerza v podobě spin-offů mě už teď naprosto děsí.... Abych ale nebyl jenom hnusnej, 1., 3., 6. a 9. řada je pro mě vrchol svýho žánru, na který budu vždycky rád vzpomínat jen v dobrém. ()

Pilda17

Epický závěr této dvanáctileté ságy se nekoná. Tak jak se střídal kvalitní díl s braky, tak i ten závěr má do dokonalosti velmi daleko. Kvalitní série střídá průměrné i podprůměrné a to je velká škoda. Nakonec je dobře, že je Walking Dead u konce a když někdo tuto sérii bude chtít otevřít, klidně může... ()

AllShallFall

Téměř 12 let uběhlo od úplného začátku a teď to tu máme. Konec. Doslova emocionální vyčerpanost. Dokonce jsem prolil i slzy. Bylo mi smutno. Konec Walking dead je jako kousek mého života.  Nemám co vytknout i přesto, že jsem nedostal tu správnou odpověď na to, kde vlastně skončil Rick. Jen víme, že je naživu. Ostatně on ten seriál, ten konec toho všeho, co Rick začal, ani říct neměl. Už teď víme, že podrobneji to bude v jiných odvětvích. Takže nakonec je konec jen jedné etapy. Ta další přijde. Ale i tak jsem si přál. Aby to nikdy neskončilo. ()

mm13 odpad!

Hurá, koniec. Pokiaľ súťažili v ktg. ako skurviť čo sa len dá, tak im to vyšlo na 110%. Odpad! je tu na mieste, ako dlho nie. Keďže si ale prvé 4 sezóny a úvod piatej pozriem kedykoľvek, hodnotím len poslednú epizódu, nie celú sériu. Nemám to srdce (dať odpad! celej sérii). Som sa už vyjadril - pozatvárať ich všetkých doživotne do tej najhlbšej jamy! (Je to také hrozné, také nezmyselné, také nepozorné až neúctivé k fanúšikovi série či prostému divákovi, že keby ma napríklad niekto poprosil, aby som mu len vyrozprával, ako to celé skončí, že pozerať to už nemá silu... tak mu, okrem "ona zomrela", nebudem mať čo povedať. Nič sa nedialo, nič sa dokopy nestalo. Iba to nejako dokopali do "akože finále". Kokoti!) ()

BrooksW.Here

"We're the ones who live." Neskutočný záver... Krásna nostalgia, ktorá zároveň otvára seriálu množstvo nových ciest a tiež predstavuje aj nádherný happy end, ktorý si podľa mňa všetky postavy aj náležite zaslúžili... Síce je to iba šesť mesiacov, odkedy som začal pozerať The Walking Dead, ale aj napriek tomu môžem s čistým svedomím povedať, že sa z neho stala moja srdcová záležitosť. A posledná epizóda tohto seriálu ma v mojom názore už iba utvrdila... Hudobná stránka bola opäť mimoriadne silná, zvratov bolo požehnane (v prípade jedného úmrtia dokonca kvapla aj slzička - kto videl, ten pochopí) a záverečných niekoľko minút bol pre mňa čistý divácky raj (preboha, ako mám teraz vydržať to čakanie na budúcoročné spin-offy?)... Pokúsim sa to zhrnúť, všetky moje očakávania boli naplnené... Chcel som emotívny záver? Dostal som ho... Chcel som opäť vidieť Ricka a Michonne? Áno, aj to sa mi splnilo... Jediné, čo by som tejto časti vytkol je to, že mi v hlave vytvorila viac nových otázok, ako bola schopná zodpovedať... Ale to vôbec nevadí a nemení to nič na tom, že toto finále si podľa mňa zaslúži minimálne 10/10, ja osobne som si to perfektne užil... ()

Deyw

A je to..konec...kazdej rok teseni na nove wd je pryc..nuda nastava...hmm a co ted dpc 😳😭 spoiler: hodnoceni konce nvm, jsem rozpolceny..jsem na 3-5* 🥹 cekal sem trosku neco jinyho, nez happyending, fakt nvm 😒 ()

Remivsremi

Ze zvědavosti jsem se po letech podíval na epizodu WD. Přece jenom se jedná o závěr původního seriálů a já zhlédl několik řad. A jsem rád, že jsem to vzdal již před lety, páč se to nese ve stejném duchu jako tehdy. Rádoby zajímavé eye-candy obrázky. Hromada prázdného plkáni a nějací ti zombie. Můžou další projekty z toho světa přinést vyváženou a dějově nabitou sezónu? ()

DragonnCZ

Tak tohle ... Tohle mi prostě vyrazilo dech, tohle nejde ani popsat slovy .. Ale mužné slzy byly zamáčknuty. Nejdůstojnější seriálový konec všech dob se prostě naplnil a nikdy jsem u seriálů či filmů neviděl lepší konec než je tento. Už jen když jsem usedal a poslouchal pozměné intro, jsem si nedokázal uvědomit, že tohle je už poslední epizoda. Kurva TA akce v celý epizodě, TY emoce, i v poslední epizodě se odkazuje tucet sérií nazpátek na smrt Glenna, na začátku, kdy Daryl odkázal na Merla a podává krev Judith. TO jak museli opustit její pokoj a Daryl se Judith snažil ochraňovat jako Shane nebohýho Ricka. Nebo to jak Daryl nesl Judith ještě před tím do té nemocnice a to mi připomnělo jak Rick nesl Carla na farmu, když byl postřelen. DRAMA který by se dalo jenom krájet a modlil se na kraji židle, aby to dopadlo co nejlépe. Sekvence kdy Rosita zachraňovala nebohé děti a šplhali po tyči a hudební ozvučení to jen pozvedlo do výšin nekonečna. Ta práce s postavami, kdy naše postavy z prvních sérií se dožili až samotnýho konce je neuvěřitelná a jsem nehorázně rád, že se tu tolik neumíralo. Rosito, ty nám jediná budeš nejvíce chybět. Silnější ženu jsem za celý seriál nepoznal. A KURDE, TEN ZÁVĚR? Ricku! Michonne! Dejte mi už ten seriál. A Daryle chci vidět už teď hned tvoje dobrodružství na motorce a jak se všichni společně shledáte a všechno zakončíte ve Společenství a dostaneme druhý nejdůstojnější konec jednoho Univerza. Ty propalovaný emoce všemi směry. ,, We are the ones who lives. ,, Vytkl bych, návrat Ricka byl trošku uspěchanější a moc zběsile prostříhaný a vlastně trošku se snažili udělat si tím otevřeným koncem reklamu na své nadcházející spin offy, na který se, ale bezpochyby těším jak malý dítě na Ježíška. Já... Už nevím jak bych tento nejúžasnější konec všech dob dál popsal.. Mně to vyrazilo dech. Dávám Nekonečno bodů / 10. Tohle se ani bodami ohodnotit nedá. Pardon, ale kam se hrabe nějaký Breaking Bad, Better Caul Saul, Peaky Blinders... A to vše za jednu celou hodinu a 5 minut. Je mi líto všech co si to vůbec neužili, dávají slabá hodnocení, nebo seriál už utli dřívě, připravili se o takovou dávku emocí, že si to neumí sami představit. Jedno si musím přiznat, od počátku jsem si neuměl představit, že tohle je ta poslední epizoda z tohoto seriálu a, že já se naposledy koukám týdně na nový epizody... ()

BROKEN_

Skončilo to tak, jak mělo. Jsem s tím velmi spokojený. Ono vlastně ve stejném duchu skončila i komiksová série. Hudba úžasná v této epizodě, několik momentů zapamatovatelných. Skončila jedna velká éra, ale začala zároveň nová. Poslední minuty finále stály za to! Těším se na spinoffy, ale stejně. Je škoda, že se značka TWD bude dojit. Ale když to bude stát za to, tak jsem s tím. "Jsme ti, co žijí". ()

_DAVE_

Prosím vás, co jste od toho posledního dílu čekali?? Super mega duper mazec za 200miliónů a na režisérské židli Camerona? Seriál to byl velmi dlouhý a tak mám pocit, že očekávání byla neúměrná. Podle mě na konci proběhlo vše takřka v pohodě.. ()

kery-

Nevim no. Čekal jsem nabušenou akci od začátku do konce (když už toho měla poslední epizoda uzavřít tolik) a místo toho jsem dostal převážně pár desítek minut trvající umírání ne zase tak hlavni postavy. Jinak nikdo zásadní neumřel a všichni spolu žili šťastně až do smrti v tom duhovém ráji - tedy kromě těch, které se rozhodli vydojit v dalších projektech. Jo a ještě se zvýšil počet přiznaných lesbiček, což se v této době náramně hodí. Tak takhle teda ne. ()

mclenin

V rámci možností, ktoré seriál mal, ide o dôstojné ukončenie televíznej série, ktorá tu s nami bola niekoľko rokov, pričom na jej základoch vyrástlo niekoľko ďalších sérií a zopár ďalších sa pripravuje v rámci TWD Universe, čiže sa ani nedá hovoriť o konci v pravom zmysle slova. Ak by som sa vrátil v čase späť na začiatok určite by som si koniec predstavoval úplne inak, vlastne vždy som si ho predstavoval akosi inak, no nemôžem povedať, že by som bol sklamaný. Naopak, v rámci niektorých väčších sérií, ktorých ukončenie som mal možnosť vidieť (LOST, Prison Break, GOT, Dexter) by som povedal, že TWD nám poskytol pomerne uspokojivé uzavretie rozbehnutých príbehových liniek bez nejakej horkej pachuti a ak by som aj v budúcnosti nepozeral ďalšie spinoffy, budem žiť s vedomím, že všetko je tak ako má byť. No Daryla, Negana s Maggie a Ricka si asi predsa len nenechám ujsť. ()

mosnak

Absolutní pošlapani celého seriálu. Poslední díl měl být 12 letym vyvrcholením a místo toho jsem dostal naservirovanou upoutávku na další seriály že světa Walking dead. Ony poslední 2 série jsou skoro odpad. Jsme strašně zklamaný a ještě teď kroutim hlavou nad tím kam až se tento seriál dostal. 20% ()

Furmi

2010-2022/23 - Mnou najdlhšie sledovaný seriál. Už si len matne spomínám na prvú, druhú a tretiu sériu, iba na to že ich pokladám za najlepšie. Seriál sa potom pohol až veľmi "komiksovou predlohou" ktorá mi nesedela, začal byť pomalý, zbytočne utahaný ale i tak som ho kvôli veľmi zaujímavým postavám dopozeral. Som rád že tento, úplne posledný diel mi pripomenul celú túto úpornú cestu ktorá trvala skoro 13. rokov. "Rest in Peace" The Walking Dead, zvládli sme to. ()

warrenur

Uspokojivy zaver so svetlejsimi vyhliadkami do dalsich zaciatkov, trocha melancholie a zive farby v zavere. Fanusikom serie urcite zahreje srdiecko. Potesia zrejme i dalsie pripravovane serie, ktore vzniknu vdaka obrovskej fanusikovskej zakladni a zarobku celej franchise. Mierny nadpriemer je posledna epizoda, posledne serie som vsak jasne vnimal zmykanie a zmykanie. 60% ()

Marpe

Nemůžu uvěřit, že tahle epizoda je vážně poslední. Pro mě je to konec jedné mé životní jistoty. Psal se rok 2014, kdy mi kamarádi ze základní školy poradili tento seriál a od té doby už jsem to nepřestal sledovat bezmála 8 let a to je dlouhá doba. Tento seriál mě provázel hodně dlouhou dobu a utkvěl moc v srdci. Moc jsem žil tím to seriálem a těšil se každé pondělí na to, kdy vyjde další díl a pak ty dlouhé čekaní na to, kdy vyjde další série. Těch vzpomínek z veškerých debat s kamarády spolužáky lidmi, kteří to žrali podobně jako já je vážně nespočet. Jsem moc rád, že tento seriál vznikl. Když na konci děkovali herci producenti a celý štáb nám fanouškům za to, že jsme mohli tvořit tento seriál s nimi, tak mi ukápla slza:). Velké DÍKY patří i jim.  We're the ones who live, (2014 - 2022) ()

Walter_Mitty

Po 177 epizodách je tu konečně finále. Seriál, který nám dělal společnost více jak 12 let došel do svého konce. Bohužel finále 11. série nemůže následovat závěr komiksové předlohy, neb si seriál před lety zvolil cestu trnitou. Dodnes nerozumím rozhodnutí tvůrců odepsat postavu Carla. Kdyby tak před lety Scott M. Gimple tušil, že se mu na to Andrew Lincoln a Danai Gurira do pár let vybodnou. To bychom dnes koukali na trochu jiné finále... Bohužel se tak nestalo a my dostali závěr, který nám vlastně říká, že příběhy hlavních postav nekončí, ale budou pokračovat v samostatných seriálech. Snad alespoň ten s Rickem a Michonne nám dá nějaké rozumné zakončení. Rest in Peace sice dává krásné sbohem Rositě, ale jako závěr dlouholetého seriálu jde o slabší kousek. Spíš než tahle epizoda za to ale může tendence tvůrců natahovat seriál do nekonečna. Celá seriálová linka s Commonwealth postrádá kvality komiksu a nemá v konečném důsledku takovou váhu. Nemluvě o nevyužitém potenciálu této komunity. Na prvních šest řad seriálu budu vzpomínat s láskou a rád se k nim v budoucnu vrátím, neboť jde o to nejlepší, co jsem v rámci tohoto žánru viděl. Zbytek sérií, byť prezentují zajímavé postavy a nápady, už nemají takovou sílu (na vině je hlavně snaha roztáhnout děj na co nejvíce epizod). Výjimku tvoří snad jen 9. a část 10. série, kde se seriál dočkal lehké renesance. Finální díl z mého pohledu není příliš důstojným zakončením seriálu, který kdysi býval jedním z nejsledovanějších vůbec a jehož komunita byla natolik silná, že dychtivě vyhlížela nové díly, čekala na páteční spoilery a probírala kde jaký odkaz, který se v seriálu objevil. Jedna věc se ale 24. epizodě 11. série vytknout nedá, a sice rozloučení hereckého ansámblu v závěrečných titulcích, kde vidíme známé tváře, které divákovi připomenou staré dobré časy. ()