Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

tkey

Tohle mě bavilo. Super soundtrack, hozený něco mezi misfits, watchmeny a xmeny - od každýho trochu. Nechápu, proč do všeho musí rvát cestování časem - to je podle mě cheap trick, jak věci tak nějak oživit, když už vám došly nápady. Ale uteklo to svižně, člověk sem se sem a tam zasměje, vizuál se jim taky povedl a mělo to poměrně spád. Každopádně doporučuji všem fandům kolem komixů a tak vůbec. ()

Arkagas1989

Miluju ten seriál - samozřejmě se jedná opět o zpracování komiksové předlohy, které je tady ale tak dokonalé, že bych se ani nedivila, kdyby to někoho nenapadlo. Zázračně narozené děti, které si adoptuje miliardářský podivín a začne je vést jako Umbrella Academy. Sedmička, kde každý má nějaké schopnosti - Luther, Allison, Vanja, Pětka, Diego a Klaus s Benem jsou skvělé postavy. Cestování v čase, vnuknutí myšlenek, rozmlouvání s mrtvými, obrovské tělo s ohromnou silou, to je jen část věcí, čím naše parta disponuje. Vše se ale zamotá v momentě, kdy se dozvědí, že jejich sestra, která žádné schopnosti nemá způsobí konec světa. A tady začíná skvělá akční jízda, kterou vede neustále na mol zpitý Klaus ve skvělém hereckém podání Roberta Sheehana, kterému tady sedlo naprosto vše a věřila jsem mu každou minutu a velmi nadějného budoucího herce Aidana Gallaghera, kterému je sice teprve 16 let, ale jeho herecký výkon je skvělý. Koho baví Marvelovky, X meni atd., toho rozhodně bude bavit tento seriál. Prozatím jsou na Netflixu dostupné 2 řady a to i s českým dabingem. ()

ACDCKL

Příběhově nijak extra silný a oboje série se točí vlastně v tom jednom, ale je to tak zábavný až blbý, že se mi to vlastně líbí. U některých dílů jsem měl doslova záchvaty smíchu. Rozhodně se nedá říci, že bych se nudil, má to tempo a díly rychle utíkají. Pro mě nejšílenější, avšak nejzábavnější postava je rozhodně Klaus. Zatím za obě série 4*. ()

jprmusic

1 série OK, 2 se dala jakž takž vydržet i když ten věčně ožralej dement mi fakt lez na nervy; ale přeměnu Vanyi na Viktora jsem fakt nedal - je tohle opravdu nutný???? ale jinak skvělá hudba a nápad s časovým paradoxem - celý je to skvěle vymyšlený - klobouček za scénář ()

angel.CZ

První a druhá série jsou fajn, neříkám že super, ale ani špatný. Třetí série už je opravdu moc po čtyřech dílech vypnuto a zapomenuto. Kecy, transgenderi, silné tlačení na vtip, který prostě chybí. Nebýt třetí série, zasloužený h 70%. Takto horších 50. ()

darkphoenix

Podobne ako pro Netflixáckej Sabrine, nezvládnuté. Dramaturgia jednoducho nefunguje. Kvantum zaujímavých postáv, z ktorých vás skutočne napokon zaujímajú len tri. Je škoda, že to nezhustili do šiestich prehľadných a dobre vygradovaných epizód. Takto je to zbytočne spomalené a v epizódach 2-7 sa takmer nič neudeje. Nič smerodajné, nič zásadné. Škoda. ()

lektvar

Velmo pomaly start 1. Serie, ale velmo silny zaver. Inac krasny vizual a cgi opica je uzasna a hra lepsie ako vacsina hercov. Okrem Elen, ta je bozska. Len nevie hrat na husle. ()

Facerr

Atmosféra vás pošle do jinosvěta, příběh a zpracování vás pošel do filmového nebe a soundtrack vás pošle do kolen. Viděl jsem hodně netflixáckých seriálů, které byly dost dobré, ale tohle dílo je kur.. mega nářez. Pět hvězd nedávám jen proto, že bych pro The walking dead potřeboval šestou. ()

blazma

Prvně se mi do toho moc nechtělo, z ukázek mi to přišlo až příliš ''ulítle'' nic méně jsem rád, že jsem to zkusil dal tomu šanci. Hlavně i díky Ellen Page a byl jsem příjemně překvapen. je to vtipný, někdy až moc, ale v takovém tom dobrém slova smyslu a né kdy se cítíte trapně, že jste to museli vidět. Pokud by jsem ale měl být upřímný jen díky skvělým výkonům dvojice Robert Sheehan a Justin H. Min společně s mladým Aidan Gallagher který má asi nejtěžší úlohu hrát 50ti letého páprdu v těle 15ti letého kluka tak by ten seriál stál za houby. ()

MT_Y

OBSAHUJE SPOILER ČI PROZRAZENÍ : 1. Serie není nějak náročná na uhadnuti kdo může za apocalypsu, popravdě ten kluk se vrátí jako nejchytřejší ale mě Teda přišlo že ač se prezentoval jako "starší chlap" v malém těle tak stejně se choval jako dítě no to vynecháme, každopádně myslím si že jak jsem zmínil kdo může za apocalypsu člověk dojde poměrně rychle, důvod k tomu ještě rychleji, ale nemohu popřít že by první série nebyla pěkně zpracována. Někdy úplně zbytečně scény, ale když to vynechám tak ano první série nebyla špatná, dobře až na závěrečný díl, to podle mě b totální propadák. Druhá série, podle mě absolutně padla kvalita, nebavilo mě to, bylo to utahaný, postavy se vůbec nerozvíjely, jediná zajímavá linka byla ta za boj proti rasismu, to jediný se mi líbilo. Třetí série no tak to byl úplný propadák, už to možná chtělo jiný téma. K postavám bych řekl, že natož že jsou dospělí, chovají se nerozumně, neumějí pořádně spolupracovat a občas mi Teda přišlo že moc rozumu nikdo z nich Teda nepobral. Pětka, mi přišla nejnaducanější, ego level milion a no postava na kterou sem fakt měl alergii od prvního výskytu. Jediný kdo se mi fakt líbil byl Házel s Koblihářkou ti byli fakt roztomilí. Nevím, koukl jsem se na to že furt se to propaguje a "jooo to je bomba" a ve finále totálně zklamaný, tomu seriálu strašně chybí rozvíjení, taky asi ne pracovat jen na jednom tématu "konec světa a jak to pokaždé podělaj", postavy mi přišli že moc nepřemýšlej, a jejich jediným úkolem je spolupracovat, i to nedokážou a když tak až na poslední chvíli jenže v tomhle seriálu to prostě nepůsobí dobře. Za mě prostě hrůza. Nebo to možná je fakt seriál jen pro puberťáky nevím. 2/10 ()

Bobbyk69

No tenhle seriál se mi hodnotí opravdu těžko. První série byla trochu pomalejší a po první epizodě se mi v tom moc nechtělo pokračovat, jelikož mě to dost štvalo a nudilo. Nicméně jsem v tom pokračovala a nakonec mě to začalo i bavit, hlavně díky Pětce a Klausovi, ostatní postavy jako by se jim v každé sérii měnila osobnost. Například Vanya, později Viktor (změnil si pohlaví) mě v první sérii hodně štval, protože byl strašně moc depresivní, všechno si dával za vinu, byl až přepáleně úzkostlivý, čímž mi hlavně v první sérii dost kazil zážitek, protože to bylo přehnané. V druhé a hlavně v třetí sérii se začal chovat lépe. (Osobně mi jeho změna pohlaví nevadila, jako spoustě lidem, ale mohla být udělaná citlivěji, protože to bylo tak najednou, například v českém dabingu se Viktorovi hned potom, co se vyoutoval změnil hlas na mužský, což je z biologického hlediska blbost až na strop.) Nemluvě o Lutherovi, který mě fakt úplně lezl na nervy, kdo by řekl, že když venku se rozpadá svět, on bude tancovat a zpívat a konat svatbu? Nicméně Pětka je asi nejlépe propracovaný charakter a jeho představitel ho i skvěle hrál a tím mi dojem ze seriálu zachraňoval ještě spolu s Klausem, jehož postava je také dobře propracovaná a připomíná vám, že se jedná o komedii. První série byla celkem dobrá, ale trvalo mi, než jsem se do toho dostala, plus mě štvala ta Vanya 75%  Druhá série byla o něco lepší, než ta první, Vanya tady už není tak depresivní jako předtím a objevují se tady další dobře propracované charaktery 85%  Třetí série byla trochu horší oproti těm dvěma předchozím, mnohé epizody tady byly jen o tlachání a nebylo tady moc akce, na kterou jsem byla zvyklá z předchozích dvou sérií, nemluvě o tom, že se tady hlavně Luther a Allison chovali jinak než předtím a dost mě štvali 65% Můj celkový dojem je určitě kladný. Až vyjde v roce 2023 čtvrtá série, určitě se na ní podívám, protože je to celkem dobrý seriál, i když teda rozhodně má své mouchy. 80% ()

jokino

"Hrátky" s časom celkom fajn, myšlienka opäť raz 1 z mnohých, avšak až žalostne nevyužitý potenciál schopností hlavných hrdinov.. Neviem, prečo bol zrovna takto vystavaný príbeh, keď "hrdinovia" boli prakticky nevyužití.. Mohlo to byť podstatne zaujímavejšie a lepšie. Takto pre mňa iba čistý a dosť slabý priemer. Rôzni X-Meni a pod., omnoho lepší.. ()

hufnagel

Miestami to pripomínalo Preachera,tiež to bolo vážne off limits,ale na druhej strane veľmi zaujímavý príbeh vyvažovaný excentrickým čiernym humorom. ()

BlackAdder87

Seriál mi trochu připomíná Watchmeny (ty filmové). Dost si zakládá na hudební složce a musím, říct, že soundtrack se mi trefil do vkusu. Co se děje týče tak mi přijde, že buď přešlapuje na místě, nebo se plácá odnikud nikam. První série mě příliš neuchvátila, ale pokud bude možnost, tak tomu dám ještě šanci. ()

e_Fox

Hvězda dolů za Ellen Page, která se moc do seriálu nehodila. Konec byl natolik useknutý, aby všichni žíznili po druhé sérii. A jeden malý spoiler - zajímavé bylo vyobrazení boha jako malé holčičky jedoucí na kole po lese, dlouhé vlasy a hnědá pleť, to bylo osvěžující. ()

Deeus

V říjnu 1989, 43 žen po celém světě naráz porodilo... ale žádná z nich na začátku toho dne dítě nečekala. --- Tak tohle byl přesně můj šálek kafe - úplně jiný seriál, pojetím, postavami, super hudba a vizuál... Je to "dysfunkční superhero" záležitost (nebo spíš rodinná tragédie) a jak to vystihl kdosi na tumbrlu, tady si podali ruce zastánci lesbiček a Ellen Page a fandové My Chemical Romance. Popravdě jsem netušila, že Gerard Way napsal komiks. Rozkoukala jsem to bez zjišťování čehokoli, ale od první scény jsem byla v seriálu až po uši. Občas běsníte nad blbostí, ale většinou se prostě necháváte unášet zdánlivou nezodpovědností Klause nebo cynismem Five. I Ben je zlatíčko. Vanya byla bohužel kromě určité ublíženosti poněkud plochá, což se pak zčásti vysvětlí, aleee stejně mi jako protagonistka nesedla. Tohle je seriál, který sjedete z čisté radosti pro všechny "vedlejší" postavy. Myslím, že ten, kdo má nakoukané kdejaké komiksovky a už mu to pomalu začíná splývat, by si na tomhle mohl smlsnout. Pro mě je to vedle "Řekni, kdo tě zabil" další zářez za úžasnou a vybočující tvorbu, u které vrním blahem, že jsem si ji nenechala ujít. ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)