Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Sell

Dlhší čas som pokukovala po tomto seriály medzi novinkami ktoré si Netflix pre nás pripravil na február a po pozretí prvého dielu som vedela, že je to ten typ ktorý musím dopozerať do konca! Bez zbytočných spoilerov, pustite si The Umbrella Academy (ak patríte medzi ľudí ktorým ľudia so schopnosťami už idú na nervy tak to vynechajte) a užívajte . UPDATE: Po finále 1. série pevne verím že seriál dostane pokračovanie! Epické finále, ktoré najmä dojme a poteší vidieť týchto zničených a zlomených súrodencov zasa pokope snažiacim sa zabrániť apokalypse. Najlepšie postavy: Klaus, Päťka ()

kinghome

Já bych možná i napsal nějakou smysluplnou recenzi, ale v tomhle případě jsem extrémně neobjektivní. Prostě tam hraje Robert který hraje Nathana 2.0 na speedu a jmenuje se Klaus, to je asi vše co k tomu mám 5/5, nic víc ke štěstí nepotřebuji. ()

Mrkvič

1.série je za mnou a hned bych šel do druhé. Sice v průběhu řady jsou některé postavy dost otravné, ale dokáží otočit o 180°. Otravné jsou někdy i nelogické věci, co postavy dělají. A nebo, co neudělají, protože by to vyřešilo až moc snadno vzniklé problémy. Co ale k poslednímu dílu parádně gradovalo, byly vztahy. Co se zdálo nějaké, ve většině případů bylo úplně jinak. No a samotný konec je hódně velkým lákadlem na druhou sérii. 2.série dokoukána a teda žádná sláva. Oči mi trpí z kostýmů, masek a akčních scén. Děj by šel, kdyby nebylo lesbické vsuvky transgender Eliota Eliotky. Pár zvratů bylo zajímavých a nakonec se asi někdy podívám i na třetí řadu. Ale celkem mám obavu, jak se bude další vývoj motat v časech sem a tam. Prostě moc silní hrdinové s vlastně neporazitelnými schopnostmi jsou vždy na škodu. ()

LUKICKK

Od seriálu jsem nevěděl co čekat, rozhodl jsem se koukat kvůli hypu, který to má, pár dílů mi trvalo, než jsem se do toho dostal, ale pak už jsem se nedokázal odtrhnout. Komiks jsem nečetl, takže to s tím nemám jak porovnat a budu to hodnotit prostě jako seriál. Jde o "superhrdinský" seriál, který je velmi specifický a svůj, což je kurva svěží a něco co jsem potřeboval na odbočení od typických příběhů, které jsou na každém rohu. Soundtrack je zde velmi fajn a příjemně sedí do scén, i když je zde neobvyklá hudba v neobvyklém místě a kupodivu to právě funguje. Postavy jsou hodně různorodé a každý si najde svého oblíbence, za mě a za většinu lidí musím zmínit Klause a Pětku, kteří jsou totálně úžasní, tím ale nechci říct, že ostatní stojí za nic, většina je taky velmi fajn. Jde o super záležitost, třetí série skončila celkem uzavřeně a kdyby už chtěli pokračovat s dalšími sériemi, tak by bylo dobrý, aby se drželi něčeho přízemnějšího, protože další hrátky s časem už by byly jednak ohrané a hlavně by to tam začalo dělat pořádný blivajz. ()

Pavlínka9

Znáte takový ten pocit, jak Vám Netflix určitým "nenásilným" způsobem stále ukazuje, co byste si měli pustit? Ano, u mě to byla UA. A jsem ráda, že mám za sebou 1.sérii, protože další začínat fakt nehodlám. Nemyslím si, že jsem cílový divák tohoto seriálu a jsem ráda, že to mám za sebou. SPOILER - tak neskutečně mě štve, že je to všechny na konci nezabilo! Za mě je to přehnaná pi*ovina, která zaujme z mého pohledu hlavně mladé, barvičky milující diváky, kteří věří plno věcem, kterým já fakt nevěřím a raději se podívám na něco, co pro mě má nějaký přesah do běžného života. A jsem MOC ráda, že se již nebudu dívat na totálně "ztrápený výraz" Toma Hoppera. ()

skretik

mimo mna... zacoatpl fajn... ale teda neushlasim, ze super ozvucene... ked rozpravali, tak som pridavala zvuk a ked isli akcne sceny a hudba, tak som mala zrazu rev na cely byt a stisovala som zvuk na minimum... A stale nerozumiem, preco davaju do kazdeho novodobeho serialu gayov a lesby... akoze nic proti tymto ludom, ale lebo je to trendy? to aby sme uspokojili kazdu skupinu ludi, tak tam rovno dajme aj islamistov, nejakeho toho krestana, zida, hinduistu a pod... Druha seria mi nepriniesla nic noveho, je to akoby remake tej prvej, len posunuty v case do minulosti... Celkovo sklamanie... Zo slabsich 3* som sa preniesla az na 1*... ()

hroubek

S01+S02 - Sedlo mi to. Je to zábavné, má to hodně cool scény, parádně to pracuje s písničkovým soundtrackem, dobré tempo a zajímavé a ne vždy sympatické postavy (Pětka a Klaus jsou toho výborným příkladem). Jediné, co mě trochu sralo je to, že se 90% zápletek dalo vyřešit, kdyby si postavy normálně popovídali a nechovali se jako egomaniaci (ale je to podle komiksu a tam je tohle chování naprosto běžné). Akce je povedená a místy dost krvavá. Postavy jsou parádně napsané a mají dost vrstev a herci je zahráli velmi dobře. Líbilo se mi jak to mění styly a hraje si to vyprávěním a diváckým očekáváním. Z mé strany spokojenost a těším se na další řadu. S03 - Já jsem spokojený. Druhá řada skončila velkým zvratem a já jsem se nemohl dočkat dalších dílů. Teď, když mám seriál za sebou mohu říci, že se čekání vyplatilo. Seriál se vrací ve výborné formě a znovu mě hodně dobře bavil. Hned na začátku přiznám, že skvělá druhá řada zůstala sice nepřekonaná, ale to nic nemění na tom, že mi nejnovější řada sedla. Opět jsem dostal to, co mám na tomto seriálu nejradši. Zajímavé postavy, skvělý soundtrack, výborné herecké výkony, přepálenou a netradiční komiksovou jízdu, a místy hodně ujetou a vtipnou podívanou. Z mého pohledu největší problém, který seriál má je to, že hlavní zápletka s apokalypsou je slabší. Už potřetí sledujeme, jak sourozenci Hargreevesovi zachraňuji realitu a čas. Dvakrát to bylo super, po třetí je to už trochu nuda, a přitom tvůrci mohli využít nové postavy, nové hrozby a vydat se jiným směrem, když už změnili kompletně status quo. Díky tomu jsem měl pocit, že se příběh lehce točí v kruhu a negraduje, tak jak by mohl. Tvůrci stále drží všechny důležité karty v ruce a čekají na vhodnou chvíli, aby je mohli vytáhnout. Bohužel to dělají na úkor děje, zvratů a dalších věcích. Ve třetí řadě jsem pocítil, že je děj místy zbytečně natahovaný, a seriál klidně mohl mít o dvě epizody méně. Nicméně, i přes všechny tyhle výhrady okolo děje, stále platí to, co jsem napsal v první větě - jsem spokojený. Třetí řada není bezchybná, některé věci šly udělat lépe, ale pak jsou tu všechny klady, díky kterým vím, že třetí řada The Umbrella Academy nebyla ztrátou času. ()

Peticipa

Takovej ten pocit, že tohle jsem už několikrát viděla. Děj je strašně předvítalnej. I tak se na to dobře koukalo. Druhá série slabší. ()

dragon94

Celý tenhle seriál je taková neoriginální sračka, až to hezký není. Všechno v tomhle seriálu jsme už mohli vidět jinde mnohem lépe podané. Ke všemu je zde všechno ohromně natahováno, jak je na Netflixu někdy zvykem. Jsou zde epizody, ve kterých se vlastně vůbec nic nestane. V takovém případě se člověk, alespoň zaměří na příběh jednotlivých postav, ale co z toho, když se tu navíc objevuje obrovské množství nelogických scénáristických hloupostí. Hlavně teda v páté epizodě vylézá na povrch jak debilní ten scénář vlastně je. Tolik věcí, které si tu vzájemně odporují, jsem pohromadě, snad ještě nikdy neviděl. Akce jako taková úplně nejhorší není, ale rozhodně nemá čím oslnit a je spíše průměrná, až podprůměrná. Po páté epizodě s tím končím. Nemusím vidět, každou natahovanou sračkoidní nudu. Bez ohledu na to jak jsou mi herci sympatičtí. Možná jen za ně 1* 15% ()

vyfuk

1. série: Místo zpívání Gerard Way zkusil něco jiného. Vymýšlení svého vlastního světa s prazvláštními superhrdiny. Ti ale očividně mají co nabídnout a co více, i zaujmout a poskytnout zábavu. Originalita, určité zvraty mezi postavy a nějaké to dejme tomu tajemství. To všechno funguje. Sice ne vždy plně zábavně a plně s vysvětlením, ale seriál a příběh jako takový stále dokáže něčím překvapit a dostat člověka do kolen. A ve výsledku i pobavit. Druhá série asi povinností. 2. série: Umbrella umí docela překvapit. Je zajímavé, že pokud se někomu líbila první série, tak vypadá totálně amatérsky oproti druhé sérii. Ale možná je to protože je děj vhozen do mé oblíbené doby rasové segregace, atentát na Kennedyho, krize a podobně. Je nutno říct, že ať už Way nebo tvůrci dokáží zaujmout. Hlavně kolem atentátu toho zde bylo více než dost a nyní jsme dostali v celku promyšlený a originální podmět. Nedokážu to asi vysvětlit, ale zcela subjektivně je seriál jednoduše velmi líbivě zpracován, že nemáte problém si pustit další díl a čekat jak se to vyvine. Nicméně zcela chápu opak. Zároveň v seriálu dost jednoduše dojde na situaci, kdy se vše komplikuje tvůj nelogičnosti, což fanoušky zdravého rozumu docela jednoduše a v případě tohoto seriálu zbytečně nasere. Plány jsou zjevně vidět ve velkém. Je otázka, zda budou dobře využity. 3. série: Občas trhaný, trochu propaganda, ale jinak něco, na co se dá v pohodě koukat. ()

LizianShaw

První série mě zas tak nezaujala, asi proto, že jsem to čekal trochu akčnější, protože to popisují jako superhrdinskou show. Ano, děti mají schopnosti, ale tenhle seriál není vůbec o akci. Je o vztazích. Bude vás to bavit jen pokud vás zaujmou hlavní postavy tj. tato netradiční superhrdinská rodina (ikdyž Doom Patrol se mi jako rodina zvláštních případů líbí víc). A protože se v první sérii teprve seznamujeme, tak jsem nebyl moc z této rodiny nadšený. Každopádně Ellen Page miluju, a doufám, že se v budoucnu ještě víc proslaví, ne jen jako X-Woman, ani jako Bílá houslistka, protože hrát prostě umí. Druhá série zaujme hlavně svou starou atmosférou 60. let, kdy za časů Kennedyho ještě válel rasismus a v lince Allison to je perfektně a někdy hrozivě zinscenované, čímž myslím hlavně antirasistické protesty. Jsem rád, že se seriál odklonil od komiksu, jednak proto, že je někdy komiks dost dětinský (a zároveň brutální), ale kdyby natočili smrt Kennedyho tak jak to bylo v komiksu, tak by to dost Američanů, včetně mě, neudejchalo. S1 = 82%; S2 = 84% ()

Hollohlaway

Zajímavé a originální, s několika zajímavými postavami a pár fakt nečekanými zvraty. Ale taky dost hluchých míst jako vycpávkou dlouhé stopáže a dějová linka se klikatí víc než by bylo zdrávo. A na konci pořád nic nevíte. ()

andalin

První řada Umbrella Academy mě zaujala až po pár epizodách a následně jsem se na ní stala závislá. Má to pro mě hned několik taháků: jedinečné postavy (přijde mi teda, že tohle píšu nějak často :D co je na nich pak vlastně jedinečné, pokud jsou všechny jedinečné?!), krásně rozvinutý koncept dysfunkční rodiny, cestování v čase, Ellen Page (která skoro v ničem není a je to škoda) mluvící lidoop, spousta akce, výborný hudební doprovod. Na druhou sérii jsem se třásla jak malá holka na Vánoce a hned o víkendu jsem jí celou sjela. Koncept se sice opakuje, což chápu, že je pro některé diváky otrava, ale postavy se rozvíjí a dostaneme se jim tak víc pod kůži. Teď musím zas další rok trpět, než se mi dostane víc. ()

kenkaku

První řada: *** Jak pejsek a kočička pekli dort. Uplně vidím scenáristu v akci. Bude to o superhrdinech. Ale jiný. Bude tam škola jako v X-menech, ale bude se ji řikat “akademie”. Bude ji vlastnit miliardář (něco jako Bruce Wayne) a jeho komorník bude místo človeka pluvíci opice. Pak by se tam mohlo cestovat časem a největší hrozba bude nějaká tajná organizace, ale bacha bude to retro! Jako gangskerská organizace ze třicátých let. Jo a roboti. Musí tam bejt taky roboti! ... a třeba apokalypsa by mohla hrozit. Zombie jsou ale už vyčerpaný. Chtělo by to něco jiného... Rozhodně to ale musí být multikulturní a soundrack vymazlit! Jakmile se k tomu dobře hraje, všichni budou chrochtat i nad kravinou... průměr s odřenýma ušima. Druhá řada: **** buď jsem si zvyknul, nebo přesun do šedesátek udělal svoje. Ta přeplácanost mě už neirituje a hodně prospívá rozdělení postav (a skoky v čase). Třetí řada: ** tohle už je opravdu moc. Brutální nekonzistentní guláš kombinovaný s nudou. Podrobně u jednotlivých epizod. ()

Michelle75

Řadím to spíše jako rodinný seriál a z mého pohledu hodně povedený.Člověk se u toho nenudí, protože hlavní postavy byly vybrány hodně "barvitě" a každá má úplně jiný charakter. Nechybí akce, vaty není moc, někdy je to až moc překombinované nebo sentimentální,ale jako celek hodně dobré. Samozřejmě mě nejvíc baví postava Roberta Sheehana a taky Aidana Gallanhera, u těchto postav se nejvíce bavím a obdivuji jak ten prcek Aidan přesvědčivě hraje. Naopak Ellen Page mě nebaví vůbec, od dob Juna nebo Amerického zločinu se mi její hraní moc nelíbí. A poslední díl první série mě rozřechtal a mírně rozladil....no, ale ve druhé to už zase všechno pěkně šlape. ()

iXtr3m3

Vysoko štylizovaný seriál, ktorý sa snaží vytvoriť si svoj vlastný svet so svojimi vlastnými pravidlami, ktoré nie sú také, ako ich bežne poznáme. Taký trochu iný ale fakt že iný protipól k The Boys, ktorí sa tiež vymykajú mainstreamu, ale tam je to totálka, tu len veľmi dobrý výkon. Obsadenie fajn, triky slušné, výprava najmä v druhej sérii výborná. Páčilo sa mi to, aj keď to nie je zrovna ten typ seriálu, kde človek čaká na ďalšiu sériu fakt že netrpezlivo. Keby mi boli ukázali na konci prvej série prvých pár minút prvej časti druhej série, tak OK, som z toho mimo. Ale prvých pár minút z druhej série bolo presne to, čo by som si predstavoval, že by ma lákalo, ale ono to bola len taká malá ochutnávka a odbočka od toho, čo nám tvorcovia chcú a aj servírujú ďalej. Škoda, lebo v prvých minútach prvej časti druhej série sa pekne ukázala moc, sila a schopnosti všetkých členov Umbrella Academy. Znovu sme ich schopnosti mohli vidieť už len v poslednej časti, kde prekvapil najmä Diego a jeho Matrix skill, ale inak to fakt mohlo byť lepšie, najmä s prihliadnutím na poodhalenú identitu Sira Reginalda Hargeevesa a na tie už xkrát opakované prvé minúty prvej časti druhej série. Škoda, lebo koniec poslednej časti navnadil na možno pre tvorcov zaujímavý príbeh, ale ja to vidím ako potenciálne bratské doťahovanie sa, kde som síce zvedavý na protagonistov a antagonistov a ich schopnosti a vzájomné strety, ale neviem, či to bude to pravé orechové. UPDATE PO TRETEJ SÉRII: Neviem, kam seriál speje, ale tá jeho už až prílišná originalita a infantilnosť začínajú prevládať na zmysluplným a lákavým dejom. Technicky je to stále na slušnej úrovni, ale nič, z čoho by sa človek poznajúci Stranger Things, The Boys, Star Wars alebo Marvel seriály, posadil na zadok, taký lepší priemer. Nemôžem uprieť originalitu pri výbere schopností hrdinov, nič zažité z DC, Marvelu či iných komixových značiek, ale obávam sa, že už je to príliš. Záver tretej série pritom absolútne ale absolútne neláka na ďalšiu sériu a pritom som si neni vedomý, že by to bol koniec seriálu, pretože zostala kopa otvorených otázok, minimálne o Hargreevesovi vieme jednu vec naviac a to jeho SPOILER čiastočnú identiu SPOILER END, ale toť vsjo. Samozrejme zmena pohlavia u Elliota Pagea bola tiež na hlavu, ale s tým nemohli tvorcovia nič urobiť, keďže to šlo mimo nich, maximálne sa pokúsiť to nejako zakomponovať do deja a keďže dej je totálne postavený na hlavu a plný absurdít a úletov bez vysvetlenia, tak toto tam relatívne normálne zapadlo. Ale či si pozriem ďalšiu sériu, pokiaľ vyjde, neviem povedať. Druhá bola zatiaľ najlepšia, minimálne úvod a záver určite. ()

lukasch

Ellen Page zase ohýbá světy, Robert Sheehan zase hraje Nathana z Misfits a já se zase jednou spálil na Netflixu. Originální komiksárna, která měla tu nakročeno k Heroes, tam zase ke Kick-Assu mě fakt zklamala. Materiál na celovečerák roztahaný do deseti hodin. Postavy i svět mě zajímaly, ale když se banda superhrdinů chovají jako idioti a tvůrci ani běhm té přepálené stopáže neodpoví na všechny otázky, tak mě to opravdu uráží. Navíc si nepamatuju, kdy jsem naposledy viděl něco s tak nehodící se hudbou (ač soundtrack je sám o sobě fajn). Překvapil mě ale skvělý Aidan Gallagher, z něj bude hvězda. ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)