Umbrella Academy

• USA The Umbrella Academy
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (viac)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (11)

Umbrella Academy (2019)

První řada: *** Jak pejsek a kočička pekli dort. Uplně vidím scenáristu v akci. Bude to o superhrdinech. Ale jiný. Bude tam škola jako v X-menech, ale bude se ji řikat “akademie”. Bude ji vlastnit miliardář (něco jako Bruce Wayne) a jeho komorník bude místo človeka pluvíci opice. Pak by se tam mohlo cestovat časem a největší hrozba bude nějaká tajná organizace, ale bacha bude to retro! Jako gangskerská organizace ze třicátých let. Jo a roboti. Musí tam bejt taky roboti! ... a třeba apokalypsa by mohla hrozit. Zombie jsou ale už vyčerpaný. Chtělo by to něco jiného... Rozhodně to ale musí být multikulturní a soundrack vymazlit! Jakmile se k tomu dobře hraje, všichni budou chrochtat i nad kravinou... průměr s odřenýma ušima. Druhá řada: **** buď jsem si zvyknul, nebo přesun do šedesátek udělal svoje. Ta přeplácanost mě už neirituje a hodně prospívá rozdělení postav (a skoky v čase). Třetí řada: ** tohle už je opravdu moc. Brutální nekonzistentní guláš kombinovaný s nudou. Podrobně u jednotlivých epizod. ()

Tohle je naše rodina (2022) (S03E01)

Ne nefunguje to a doslova mě nasrala cca 20tá minuta, kde během vteřiny se všechny postavy Vrabčáků “teleportovali” z různých části domu na jedno místo okolo Vanyie (7). Prostě totálně zprasený střih a kontinuita záběrů. A když jsem u “sedmičky”… hodně mě zajímalo, Jakub si scénář poradí s faktem, že představitelka postavy - Ellen Page, si nechala od konce minulé řady přišít pindíka a začala si říkat Eliot. Je mi totiž jasné, hrát holku musí Page přinášet neskutečná traumata. No… sedmička je stále holka. To jsou věci. Pozn.: děj “něco” naznačuje, ale sakra málo. Takže za mě fakt ne. Nefunguje to a nebaví mě to. ()

Největší klubko světa (2022) (S03E02)

Jako věděl jsem, že to přijde, ale čekal jsem nějaký chytrý/nápaditý scenáristický krok (třeba jako, že vlna co maže psy a mění děti, by mohla měnit i pohlaví), ale degradovat vše na debilní návštěvu u kadeřníka (po tom co si přečte pár řádků v knize), to byla skoro jako parodie na změnu pohlaví a obří výsměch všem co touto změnou chtějí projít… Také nevím jestli #7 u Vrabčáků (kostička) nemá být jako ironický bezpohlavní protipól “sedmičky od Deštníků”. Dál. Co ta zbytečná cesta do Pensylvánie? Proč? Zbytečná vycpávka s nulovou hodnotou (co se děje nijak nevysvětluje). A proč, i když se Vrabčáci chovají jako kokoti (viz scéna v supermarketu) mají davy fanoušků a billboardy? Prostě to nedává mysl a víc mě to rozčiluje než baví. ()

Nabitý Pocket (2022) (S03E03)

No super. Kopance ve scénáři pokračují. #1 se vrátí ze zajetí a poprvé vidí “nový sestřih” #7. Pozastavil se nad tím? Ne… ale “či je to dítě” se zeptá. To samé Vrabčáci. Nicméně v polovině epizody to najednou překvapeně komentuje a propálí se nad tím několik minut (?!). Tohle jen potvrzuje jak scénář není pevně v rukou a prostě jen tak plácání věci na sebe. A zbytek děje je ve stejném duchu. Plácají ne na sebe nezávisle scény a sledujeme různé linky, kdy jen jedna má nějaký smysl (cokoli okolo dvou kufrů). A to vše jen kvůli prozrazení (klikat na vlastní nebezpečí!) identity jedné z tajemných postav. ()

Kugelblitz (2022) (S03E04)

Už jen to krásné připomenutí, kdo že je ten Harlan a odstavení dvou největších sviní z týmu Vrabčáci zvedlo hodnocení epizody na nadstandard. Pak to bohužel spadlo zase do užvaněné slideshow (jedna scéna zbytečnější než druhá). Co funguje - jako jediné - je linka #5. Scéna s harpunou je vyloženě debilní, účelová a předvídatelná. P.S.: o co se vsadíme, že bude vzkříšení? ()

Nejmilejší oběť (2022) (S03E05)

Jedinou hvězdičku za vysvětlení smrti matek… zbytek je tragédie. Scénář se plácá namístě a je to neskutečná užvaněná nuda. A posledních pár minut dojem nezachrání. ()

Marigold (2022) (S03E06)

Přesně se ukazuje čeho jsem se bál. Scénář nedrží pohromadě. Nejdřív Harlan fňuká jak neumí svou schopnost ovládat a proto ji nechce a najednou UČÍ #7 jak zlepšit ovládání té svojí!? Co to je za retardovanost? Plus ty vtípky jako “není to nás syn”… jako proč? V epizodě je opět hromada zbytečností a každý zajímavý moment (tunel, tetování) se nijak “nevytěží” k posunutí děje a s myšlenkou se výrazně nepracuje. ()

Auf Wiedersehen (2022) (S03E07)

Občasné epizoda naprosto fenomenální intro a občas je to jen zbytečná ztráta času. Toto je ten druhý případ. Vůbec mi přijde, že seriál je neskutečně schizofrenní. Jak může v jedné epizodě být něco tak debilního jako “chytej” a zároveň scéna s plamenometem. Plus samozřejmě žvatlací vycpávky… ()

Svatba na konci světa (2022) (S03E08)

Začátek, zase jednou skvělý. Bohužel není následován i vysvětlením “co to znamená”. Zbytek epizody odpad. Jako proti svatbě nic nemám, ale zabít tím CELOU epizodu? Jako proč? ()

Sedmero zvonů (2022) (S03E09)

Opět intro s nevysvětleným WTF momentem, opět 3/4 epizody kecy… a pak překotně nasekat nějaké ty šokující zvraty. Takhle fakt ne. ()

Zapomnění (2022) (S03E10)

No semlelo se toho dost, ale že by to zanechalo extra dobrý dojem, to tedy ne. Ani tentokrát si děj nemohl odpustit žvatlací scény (klidně jako vsuvku mezi akci, prostě pokecat o kokotinách je prostor vždy) a několik brutálních kopanců. ()

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (viac)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (viac)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (viac)