Pred dvetisíc rokmi v Egypte sa veľmi ambiciózna princezná Ahmanet (Sofia Boutella) chystá na prevzatie vlády v krajine po svojom otcovi a pre naplnenie svojho cieľa sa neváha spojiť s temnými silami a vykonávať veci, z ktorých tuhne krv v žilách. Za svoje činy bola potrestaná mumifikáciou zaživa a pochovaná tak, aby ju nikto nenašiel. O dvetisíc rokov neskôr sa v mieste jej večného odpočinku ocitli dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeologička Jenny Halsey (Annabell Wallis). Tí nešťastnou náhodou objavili Ahmanetin sarkofág, ktorý nechala Jenny urýchlene previezť do Londýna k ďalšiemu skúmaniu. Jenny pracuje pre tajnú organizáciu Prodigium, ktorej cieľom je prenasledovanie a odchyt nebezpečných monštier. Riaditeľom Prodigia je Dr. Jekyll (Russell Crowe), ktorý má v tomto smere pomerne bohaté skúsenosti. Lenže lietadlo prevážajúce múmiu prekliatej princeznej sa zrúti k zemi krátko pred pristátím a na miesto určenia už nedoletí. Nickovi sa akoby zázrakom podarí katastrofu prežiť, nakoniec ale zistí, že smrť v troskách lietadla by bola pre neho vykúpením. Princezná Ahmanet sa vďaka jeho nepremysleným činom prebudí a túži po nadvláde nad svetom. K tomu ale potrebuje aj svojho domnelého osloboditeľa – Nicka. (Cinemart SK)

anli

Studio Universal se po velkém úspěchu Marvelu rozhodlo budovat svůj vlastní vesmír.A začlo s Mumií.No osobně to chápu ,protože když v kterémkoliv studiu vidí Marvelovské úspěchy ,všichni je chtějí také.Zapomínají ale na jednu velmi důležitou věc-Marvel buduje svůj vesmír už řadu let a velmi pragmaticky ,s rozvahou a logikou.Ostatní chtějí vše hned ,bez rozvahy a logiky v čemkoliv.Nová Mumie je toho přesným důkazem.Zatímco "Mumie" z roku 1999 byla dobrodružná ,hravá a nebrala se vážně ,tahle nová vůbec hravá není ,tváří se jako horor ,ale místy je k smíchu.Vůbec nechápu Cruisovu účast v tomhle cirkusu ,jinak se to ani s prominutím nazvat nedá.Takže popořádku-velmi špatný scénář s nápady nepřesahující myšlení desetiletého děcka a spoustou logických nesmyslů ,nevýrazná režie Alexe Kurtzmana ,kde je poměrně často vidět ,jak nevěděl kudy kam a průměrní herci a to včetně Toma Cruise.Velmi je na všech vidět ,jak je to nebavilo a boihužel to divák opravdu pozná.Jedinou kalitou filmu je prvních zhruba 30 minut včetně pádu letadla ,kde jsem si opravdu myslel ,že to bude skvělý film.No nebyl a vše ještě dovršil Rusell Crowe jako Dr.Jekyl.Proboha ,co to má jako být?Scénáristi opravdu byli asi dlouho na sluníčku ,jinak si to nedovedu vysvětlit.Takže podtrženo ,sečteno jde o podprůměrný snímek ve všech ohledech ,na který každý velmi brzy zapomene a jehož vznik osobně vůbec nechápu.Za velmi slušnou kameru ,která zachraňuje co může a slušnou hudbu a taky za to letadlo dávám temných 40% a doufám ,že se tím tenhle vesmír uzavřel. ()

SamVimes

Poměrně přímočaré hororové dobrodružství, které příjemně brousí hranu PG-13kového ratingu. Tom Cruise je tradičně za velkého sympaťáka a plody nese i jeho kaskadérské šílenství, díky němuž třeba scéna v letadle působí krásně věrohodně. Chybí sice nějaký vyloženě strhující moment, ale vlastně je mi ta uvěřitelnost a menší finále sympatičtější než opulentní akce, u níž by do očí bilo zelené plátno. Nová Mumie nevystupuje z čistě popcornových vod, ale účel plní a bez větších výhrad baví. ()

hroubek

Nemůžu říci, že bych byl zklamaný, ale rozhodně nemám pocit, že jsem viděl něco výjimečného. A to jsem se dost těšil. Trailery byly dost fajn a navíc pořádný film s mumií tu nebyl už dost dlouho, takže proč ne. Bohužel film mám pár vad, díky kterým nefunguje, tak dobře jak mohl. Největší problém filmu je ve scénáři. To, že je příběh béčkový, to je ten nejmenší zádrhel. Film prostě má několik suprových okamžiků a tím to končí. Pořád se sice něco děje, jenže jako bychom to už někde jinde viděli. A to se Cruise snaží seč mu síly stačí. Film naráží, že mumie Ahmanet není tolik propracovaná, má sice zajímavý původ a skvělé flashbacky, ale nepůsobí jako taková hrozba, jako byl Imhotep z Mumie z roku 1999 a ani jako tragická postava, což mohli tvůrci nějak využít. A filmu moc nepomáhá ani to budování "temného světa". Mnohem lépe by fungoval jako klasický dobrodružný film. Režisér Alex Kurtzman odvedl slušnou práci a rozhodně umí budovat napětí a pracovat s atmosférou a co se týče akčních scén, tak to taky žádná ostuda není. Jen to chtělo přitlačit více na pilu. Tom Cruise film táhne a bez něho by byl poloviční. Annabelle Wallis mě hodně sedla a rozhodně její postava funguje. Sofia Boutella má tu smůlu, že nemá prostor k rozvinutí své postavy, protože pak by film fungoval o dost lépe. Jake Johnson mě dost sedl a jeho humor pro mě nebyl rušivý element. Russell Crowe je fajn, jen ho pro začátek mohlo být méně. Z filmu mě bavil nejvíce začátek s objevení hrobky a než se hrdinové dostanou do Anglie, flashbacky s Ahmanet, a pak hlavně poslední dvacetiminutovka s nečekaným koncem a soubojem. Docela se těším až film uvidím znovu, jelikož věřím, že mě sedne lépe a více si ho užiji. Mumie je fajnový dobrodružný film, ve kterém se pořád něco děje, jen ten scénář filmu trochu podráží nohy. ()

shantim

Nedobrá filmová patlanice bez špetky invence a bez napětí. Jednu hvězdičku přidávám za krásné herečky, zvlášť za Annabelle Wallis. ()

JohnSmith

Co byste všichni ještě chtěli? Má to spád, je to suprově natočený, moc pěkný efekty. Prostě správná hororová fantasy. A že někomu vadí, že se Cruise pustil do takovýho snímku? Proč ne. ()

Mishqo

60-70% ... Mňa to neurazilo. Okej, pôsobilo to trocha antiklimakticky na to že mala Ahmanet priniesť skazu a smrť. No a veľa originality to teda neprinieslo, ale nebolo to úplne dno. Viac humoru by tomu neuškodilo. Russel Crowe bol príšerný. Ale ako taký ľahký úvod to temného vesmíru monštier to ušlo. ()

VanTom

Perfektní odlehčené exotické dobrodružství (první půlhodinka) padlo spolu s letadlem na oltář "budování univerza", které se marně snažil zform(ul)ovat úlisný dr. Jekyll. Určitě by se toto akceptovalo hladčeji, kdyby veškerá akce nesestávala z monotónně ubíjejícího mlácení hromady digitálních zrůdiček - nemrtvých - zas a znovu, s vrcholem v "skleněné" (= písečné) vlně v ulicích Londýna obšlehnuté od Arnolda Vosloo (aka předchozí Mumie). Nevyváženost čím dál pitomější a nudnější zápletky tak nezachránil ani nasazený, vtipkující Cruise. ()

Beatle

Velice špatný remake, který o sobě tvrdí, že není remake a přesto vás donutí si uvědomit, jak je Brendan Fraser boží. ()

bizz_mjc

Nebýt nová Mumie tak obyčejná, nebyl by to špatný film. Je zde pár fajn scén, ale jinak jde spíš o splácaninu spousty nápadů, které vedle sebe několikrát působí nesourodě, tož jsem zvědav, zda nám z toho Universal vyždímá širší universum, ale jinak nejhorší Tomíkův film posledních let. ()

Brain-D

Vstup do nového světa. Bohužel posluhovači mumie slabý a Hyde v podání Crowe též slabý. Ale v celku to drží jakštakš pohromadě. ()

Sany33

Aktuálna Múmia si od tej z roku 1999 čosi požičiava: prológ vysvetľuje staroveké súvislosti a cestu k tajným skrýšam egyptskej civilizácie odkryje vojnový konflikt, umne zakomponovaný do aktuálneho kontextu bojov v Iraku a ničenia bohatého kultúrneho dedičstva predkov. Tam sa ale podobnosti končia. Ak niečo dosiahla Múmia z roku 1999, tak to bolo prinavrátenie viery v nekonečné možnosti filmového média – tá aktuálna Múmia len dokazuje, že neobmedzené možnosti pre niekoho skrátka znamenajú, že žiadna možnosť zárobku nezostane nepreskúmaná. 25% ()

lykan9

Já osobně se bavil a myslím, že vytvořit hororový Universe podobný tomu od Marvelu, je dobrý nápad. Doufám, že tvůrci budou pokračovat dál, a že se dočkám i spojení klasických monster, zejména třeba vlkodlaka. Již tady jsem byl rád, že kromě Mumie se tu ještě objevil Jekyll a Hyde. Mimo to moc mě potěšily i narážky na již klasickou Mumii s Fraserem. (Obličej v písku, či kniha živých) Jako rozjezd prostě dobrý a věřím tomu, že další budou lepší. ()

JustMeeKatie

A já si říkala, co všichni proti té Mumii mají. Teď už to vím. Žádná sláva to teda není. Největším problémem bych řekla, že je děj. Ten je teda hodně slabý na to, že má tahle Mumie odstartovat "Dark Universe". Možná, kdyby se nějaké věci napsaly jinak a film byl o něco delší, aby se příběh mohl krásně rozvinout, žádné problémy by nenastaly. Postava Toma Cruise mi moc sympatická nebyla. Přišel mi jako takový menší blbeček. Chápu ten účel udělat z hlavního hrdiny takového sobeckého chlapa, 100% klaďasové se ve filmech objevují často a scénáristé asi chtěli být originální, ale já bych teda upřednostnila dobrého hrdinu, který třeba z určitého důvodu na nějakou dobu sešel z cesty. Annabelle Wallis tomu hrála spíše takové druhé housle. Divákovi je jedno, jestli tam je nebo není. Co mě na filmu zarazilo nejvíc, bylo, (SPOILER) jak bylo zřejmé, že Nickův kamarád (myslím, že se jmenoval Vail) se cítí blbě, bylo na něm vidět, jak zbledl a nikdo se ho ani jednou nezeptal "Hele seš v pohodě?". Ne, všichni si ho všimnou až na poslední chvíli, kdy začne dělat problémy. Největší plus tohohle filmu je hlavní záporačka - Ahmanet. Sofie Boutella byla skvělá! Ačkoliv bych brala, kdyby její postava byla trošku komplikovanější, tedy dostala víc prostoru, a možná byla o něco podlejší. Ale musíme brát, co se nám dostalo. Další, ale už menší plus, bych dala za Russella Crowea. Mně se tam líbil. Ačkoliv (SPOILER) ten rozdíl mezi Jekyllem a Hydem mohli udělat nějaký větší a výraznější. Jak tedy říkám, hlavním problémem tohohle filmu je děj. Ten klidně mohl být strašidelnější a hlavně rozvinutější. Vím, že se nejedná o remake, ale stejně si neodpustím to napsat - na Mumii z roku 1999 to absolutně nemá a spíše se scénáristé touhle, dneska už klasikou, měli nechat inspirovat. Do budoucna jsem zvědavá, jestli už další filmy z "Dark Universe" budou povedenější nebo, jako v případě této Mumie, půjde o zbytečné blockbustery, bez kterých bychom se klidně obešli. ()

svobik

Fail. Absolutní. Vlastně nevím, co na tom filmu pochválit. Scénář čtvrté cenové, nulový rytmus, špatně obsazený Cruise, nudná záporačka... alespoň akce má sem tam nápad a Crowe si krade vše pro sebe. Jinak ale zatím to nejhorší, s čím jsem měl v roce 2017 čest. Ztracené 2 hodiny života. 3/10 ()

ghatos

Béčko ve všech směrech. Nečekal jsem vůbec nic a také jsem nedostal vůbec nic. Dle očekávání to okopírovalo nejzajetější, tisíckrát viděné postupy. Mumie podle mě jako téma nemá prakticky, co nabídnout. Navíc digital byl opravdu ošklivý. Tomík si to svoje odehrál, ale na takové plytké projekty by si měl dávat pozor. 44%. ()

Pedross800

Víceméně spokojenost a mnohem větší zábava než pro mě přeplácaný a politicky korektní Král Artuš. A navíc se tu servíruje sexy temná mumie, které já bych tak statečně jako Tom odolávat nedokázal. Temná atmosféra s občasnou lekačkou kořeněná nějakým tím vtípkem taky ušla. Prostě letní oddechovka na jedno použití, která nenadchne ale ani nenaštve. Slabší čtverec. ()

Tft

Někdo v Universalu kdysi mumifikoval tenhle scénář, protože po jeho hrůzném přečtení nechtěl dopustit aby ho další generace našli a byl z něho vytvořen film, následně ho našli páni Koepp,McQuarrie a Kussman, ukázali ho Universalu s tím že jim to nastartuje jejich vlastní univers a mašinu na peníze a do kin tak vypustili tuhle hrůzostrašnost. Alespoň to tak tedy působí a nedivil bych se kdybych nebyl daleko od pravdy. Filmová studia jsou ztracena, neví co dělat a kde hledat svůj zlatý vesmírný důl a závistivě hledí na Marvel se snahou okopírovat jejich povedený model. Do kin se tak dostává čím dál víc nemastných, neslaných a horkou jehlou ušitých startovačů s jediným úkolem: vydělat peníze a založit vesmír na kterém vydělají další peníze. Ani nevím kde začít s tím co všechno je na téhle splácanině špatně. Tom Cruise v naprosto nehodící se roli, je zde jen proto aby film prodal a udělal si pár cool stunt triků, mezi tím než se začne natáčet další Mission Impossible, kde to má alespoň nějaký smysl. Akční scény jsou tu totiž naprosto nepřehledné, nudné a neoriginální. Samotná Mumie je tady vlastně taky jen proto aby měl kdo z Toma Cruise udělat monstrum do dalšího pokračování. Všechno je tady prostě jen proto aby jsme za další dva roky mohli dostat další film. Vzdávám hledání něčeho dobrého na těhle nepovedených nastavovačích pokračování. Originalita a nápaditost jsou slova, o které Mumie nezavadila ani z daleka. Radši si příště pustím Mumii s Brendanem Fraserem, to je aspoň poctivé guilty pleasure. 35% ()

zigíš

..místy jsem měl docela příjemné ´penny dreadfull´ pocity, což je -v pravdě- vysvědčení pochvalné (!) fyzická akce za výbornou, triky, hmm, slabší, tomík standart (běhá, skáče, lítá, přesně jak to my, fandové rádi) nejslabší je to na režisérské sesli, člověk s vizí, by tomu všemu dal osobitější look ..ve finále spokojenost, taková ta opatrná, bavil jsem se, i když s výhradami.. rozhodně chci, aby to celé DARK UNIVERSUM pokračovalo (určitý potenciál tu je) ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

Brendan Fraser by se nebránil nové Mumii

13.10.2022

Čeká nás v budoucnu Frasernasance? Díky potenciálně oscarovému želízku v ohni The Whale od režiséra Darrena Aronofskyho (matka!, Fontána) se herec nyní pomalu ale jistě vrací do velkého Hollywoodu, a… (viac)

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

28.10.2021

Herec Ryan Gosling (Blade Runner 2049) opět spojí síly s režisérem Derekem Cianfrancem (Za borovicovým hájem), tentokrát u remaku slavného hororu Vlkodlak. Studio Universal Pictures totiž nadále… (viac)