Režisér George Miller, zakladateľ postapokalyptického žánru a duchovný otec legendárnej série Mad Max, sa v ďalšom prokračovaní nazvanom Mad Max: Zbesilá cesta vracia do života cestného bojovníka Maxa Rockatanskyho. Mad Max, prenasledovaný svojou pohnutou minulosťou, je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť je vydať sa na osamelú púť. Narazí však na ozbrojenú skupinu v obrnenom voze, na ktorej čele stojí elitný Imperator Furiosa. Citadelu, odkiaľ utekajú, terorizuje Important Joe, ktorému niekto ukradol niečo nenahraditeľné. Rozzúrený vojenský vodca zvolá všetky svoje gangy a vo vysokooktánovej cestnej vojne nemilosrdne prenasleduje utekajúcich rebelov. (Continental film)

Popo

Važne? Tento bullshit bez scenáru, kde sú len samé ojazdené rozbité autá a žiaden dej hodnotíte na 80 percent? S vami už nie je niečo v poriadku. ()

Tom_17

Nejhorší je, když od filmu očekáváte "vážnost" a filmovou hodnotu, ale pak v průběhu ji film ztratí nelogikou a hloupostmi, které potom sráží film na úroveň produkce Bolywoodu. Tady jsem nic takového neočekával a proto jsem se velmi dobře bavil. Splnilo to vše co jsem chtěl. Pobavilo mě to a rád se na to někdy podívám znovu - 4 **** ()

KiJi

ŠÍLENÝ NENÍ MAX, ALE FILM Viděl jsem všechny Maxíky s Melem. A čekal jsem bezva biják – nejen pod vlivem reklamy, ale i proto, že to točí jejich režisér. Musím uznat, že to vzal od podlahy, není to kopírování původních. ALE: Příběh? Nuda. Děj? To snad ani nemá. Drama? Občas. Herci? Theron něco hraje, Hardy vůbec nic. Ono to ani není o Maxovi, ten je tam spíše jen tak mimochodem, že tam je, protože se to jmenuje Šílený Max. Hlavními hrdinkami jsou prchající otrokyně. Básní se tady o akčních scénách – tak na to se dá koukat, ale exhibice to nijak závratná není, protože to už vidíte v traileru. A některé scény jsou nepochopitelně zrychlené jak u béčkových filmů. Jedině vizuální stránka je originální a hudba má grády; třeba scéna, kdy kytaristovi na náklaďáku při hře srší plamen z kytary…ale podobné ňamky jsou jen pozlátkem na celé té blamáži. Takže pozor - na ČSDF to je až příliš nadhodnocené. (viděno 2D s titulky). ()

datel13

Super film, hotová přehlídka skvělých nápadů a perfektní akce, která musí bavit i zaryté odpůrce akčního žánru. To je asi i určitý problém: té akce je až příliš, vyprahlý skalnatý a pouštní svět je sice světem Mad Maxe, to k tomu patří, ale větší variabilita příběhu i prostředí by mohla diváky dovést to úplné Valhally, o níž šílení bojovníci ve filmu mluví. Max a Furiosa jsou drsni jako smirglpapir, cedi hlasky.. místy uz je to trochu moc, mozna nejakej ukecanej pomocnik by se do ty genderove nevyvazeny party hodil (takhle se nejvic lidsky chova Nux, i když jeho „obrat“ na tu spravnou stranu taky proběhne az moc rychle). Tyhle věci podle me chybi to Valhally.. do uplnyho raje, kde to páchne benzinem a prsatý bloncky se sprchuji vodou u zubatyho trucku.. spektakularni zážitek, kterymu do dokonalosti chybi docela malo. ()

Bull

Tenhle film je podle mně nejlepší ze série šílený max. Tom hardy hraje Maxe Rockatanskyho výborně Charlize Theron a Nicholas Hault taky. Jenom chci podotknout že je to jeden z nejlepších akčních filmů které znám. Podle mně má pět hvězdiček zasloužených. ()

Signore

Nezpochybnitelná špička specifického (sub)žánru. Audiovizuální orgie non plus ultra. "Šílená" režie podpořená ještě šílenější kamerou, to vše plné neotřelých (a samozřejmě šílených) nápadů (těžko věřit, že oba pánové jsou sedmdesátníci). K tomu skvělí herci (Ch. Theron nečekaným hlavním hrdinou filmu). Potud absolutorium. Na druhou stranu se nemohu tvářit, že jsem si to plně užíval, protože mě to až zas tak nebavilo (resp. jen místy; ale každopádně jsem si to užíval víc než např. obdobně vizuálně "vymazlených" 300), takže subjektivně pět hvězd dát nemohu, ale současně uznávám, že - při adekvátním naladění a osobnostním nastavení - to patrně je pětihvězdičkový film. ()

michael99

Konečně dobře natočený postapo film. Jsem velký fanoušek postapo akcí a vážně si cením toho, že to takhle krásně ztvárnili. Herci jsou velice přesvědčivý a správně zmagořelí. Auta jsou jak jen to říci, excelentní, grandiózní a super hustý !!! Kamera, střih i zvuk skvělé. Jenom lehce ubírán na příběh. Byl samozřejmě dobrý, ale čekal jsem od něj trochu více :) Nevadí. Za mě jednoznačně zasloužené 4* :) ()

smartynaf

Když jsem před léty poprvé viděl v kině SPEED, myslel jsem si že to je nejsvižnější top co se může na plátně dit s nějakým-a v nějakém-dopravním prostředku. Dlouho mi ten pocit tak nějak zůstal a nebylo třeba ho měnit. Pak jsem viděl toto. MM se mi začal líbit spíše až v druhé půlce. Resp od té části filmu, kdy se truck na chvíli zastaví, někdo snad dokonce řekne i souvislou větu, já mám dost času zjistit kdo tam vlastně hraje, co se vlastně děje, každý obraz mi nehyzdi postižený, či jinak defektní, ...člověk atd. Stejně jako Hardy není Gibson a Theron není ( našťěstí ) Turner, nedá se moc srovnat atmosféra starého a nového MM. Ale punková jízda je to pořádaná!! :-) ()

Dosty85

Dějově naprosto o ničem. Film je ale plný akce a skvělých záběrů. Takto si představuji pravý popcornový film! Škoda jen toho konce, který naprosto tvůrci nezvládli. Navíc je to tak trochu "dějově otevřené". 4,5* ()

pichta

WTF? To bolo k čomu dobre? Co to bol za svet? Akože body len za efekty a akciu. Inak obsah na hovno. Akože bolo to drsné, pritiahnuté za vlasy, akčné, rýchle a hlúpe. Fakt veľmi simplexny film. ()

defith

Kdysi dávno jsem četl recenzi na Blade 2, kde autor popisoval svůj zážitek z filmu tak, že měl nutkání kopat do sedačky před sebou a řvát na celý kino: Kurva to je film! Nebo tak nějak. Z Blada sem takovej pocit neměl. Ale tohle pánové, dámy, ještěrky, tohle je jiný kafíčko. Od první pikosekundy až doteď (3r po premošce) jízda přímo zběsilá. Vizuál, střih, hudba, Charlize, Tom a i ti další. Vše dokonalý. Okamžitě se tento masterpiece zařadil na poličku z filmy kdykoliv kdekoliv. Jirko, chci přídavek! ()

demovka

Jiné než původní film, který se mi také líbí, ale husté........Je to zběsilá jízda s pěknými drsnými ženami a mužskými netvory. Jeden či dva hrdinové jsou kladní, ale dlouho neví, kterou stranu si vybrat. ()

Kolárek

V druhém Maxovi byla závěrečná honička povedená kvůli tomu, co ji předcházelo. Tady ji nepředchází nic a tak to nemá to kouzlo. Film jede ve stylu akčních filmů (nejen akčních) posledních let. Tedy ženský nakopávají zadky chlapům navzdory testosteronový nevýhodě, ale co, to jsem párkrát viděl i v reálným životě. Ale jak se tam objevily ty babičky a rvaly se proti přesile mladých svalnatců jako rovný s rovným, tak jsem se zhluboka nadechl a vypnul mozek. A jen tak jsem, to byl schopen dojet až do cíle. ()

Mamlasojd

Witness me!, křičí z plných plic vnitřní dítě George Millera. Byl jsem toho svědkem a byla to ukrutně našlapaná jízda plná ironické epiky, ulítlé situační komiky a několika šibalských fakjů žánrovým klišé. Klobouček největší zejména týmu kaskadéru. Borci non plus ultra ()

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

Filmoví velikáni v Cannes budí rozpaky

21.05.2024

Vyjma hokejových komentátorů jsou v těchto dnech nejzaměstnanějšími pracovníky v celé Evropě nejspíš ti šťastlivci, kteří v Cannes drží stopky a měří, jak dlouho po skončení filmu trvají které ovace… (viac)

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (viac)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

21.12.2023

Nová inkarnace nejslavnějšího monstra japonské kinematografie od studia Toho Company je nečekaným (skromným) blockbusterovým hitem letošního roku. Snímek Godzilla Minus One s odhadovaným rozpočtem… (viac)

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)