Tridsať rokov po tom, čo Krotitelia duchov ovládli svet, sa obľúbená značka vracia. Režisér Paul Feig prichádza so sviežou, akciou nabitou komédiou plnou veľkolepých vizuálnych efektov. Tešiť sa môžete na jedny z najlepších amerických komičiek a tiež hercov zo „starej partie." (Itafilm)

Franki69

Mno… není to žádná megahitovka, ale taky to není film, který by mířil rovnou do kategorie odpad. Intro s prohlídkou strašidelného domu v New Yorku je dokonce velmi dobré…pak už to ale začíná být horší. Rozehrána je woman talk comedy podle scénáře, který psal sice fanda původního filmu, ale jinak to byla, dámy prominou, kráva. Na duchy si zkrátka po slibném rozjezdu chvilku počkáte. A je to místy až k nepřežití, není to vtipné (s titulky už vůbec ne) a ty dvě pěkný holky co se postupně zjeví v ději (Kristen Wiig, Kate McKinnon) jsou ve vleku Melissy McCarthy (podle spoluprací protégé pana režiséra Paula Feiga). A je to podle mne hlavně její pitvořivě haštěřivé „herectví“, které film málem pohřbilo. Naopak moc příjemným překvapením pro mne bylo obsazení hezouna Chrise Hemswortha (Thora z Avengers) do role Kena, alias „blboučké blondýny“ v mužské podobě, takto recepčního kanceláře krotitelů duchů (jako že Barbie, hahaha, čili jeden z vtipů, kterých je „stejně dobrých“, ve filmu až moc). Celý woman remake krotitelů je ale od objevení duchů a nástupu čtvrté do party, černošky Leslie Jones, takovým nasládle připitomělým způsobem zkouknutelný. Duchů je čím dál tím víc, ženy v ikonických overalech hláškují naprosto nesmyslné megasložité názvosloví svého zázračně vyráběného „protiduchařského“ arzenálu, objeví se ikonický zelený párkožrout ( i se svojí paní), sloup černého dýmu nad New Yorkem a pozitronická lasa lapající duchy do smyček. A taky novinky. Ikonický song Ghostbusters zazní několikrát v různých podobách a pěknou pidi roličku roznašeče asijských polívek si vystřihl Karan Soni, alias taxikář z Deadpoola. Ale není to nic platné. Jestli si realizační tým myslel, že Krotitele duchů vzkřísí premisou, že všechno to cool a dobré z původní kultovky Ivana Reitmana na plátně předvedou ženy a všichni muži v příběhu budou za trapáky, tak přesně na to dojeli. S Melissou to zkrátka nefunguje. Dávám 40%. P.S. On se někde jako cameo mihl Dan Aykroyd? Ten finální megaduch mi ho připmněl, to byl teda on? ()

Retrostalker

Ako fanúšik pôvodných Ghostbusters poviem, že zaslúžený prepadák! Hviezdička len za mini role pôvodných Ghostbusters, pôvodnú budovu a za scénu keď Bill Murray vyletel oknom jak šarkan :) Ináč strašná sračka v ktorej sa ani na sekundu nezavrie huba krotitelkám až som prestal vnímať o čom hovoria a začal som premýšľať čo bude zajtra na obed... Znesvätenie ghostbusters auta či main theme nebudem ani komentovať. Tento film je urážkou a nikdy sa nemal natočiť ! ()

john986 odpad!

3x sem zkusil na to koukat, 3x sem to musel vypnout. To proste nejde. Puvodni predloha je o 10 baraku nekde uplne jinde. Je neuveritelny, ze nejakyho de..la napadlo udelat to takhle blbe a jeste chlapy naheadit babama. ()

Astonko

Príbeh sám o sebe nebol vôbec zlý a všetky tie odkazy a cameá som si ozaj užíval, no ten fekálny humor sa sem ozaj nehodil a vôbec mi neprišiel vtipný napriek tomu, že herečky sú mi inak sympatické. Celkom si to pre seba kradne Chris Hemsworth v roli blbečka 3.5/10 ()

Pan.Antonin odpad!

Po vysokém očekávání dost často přichází zklamání, ale až takové? To bych teda nečekal. Že jsou hlavní hrdinky něžného pohlaví sice slabina není, že tam hraje Mellisa se dá taky s přimhouřeným okem snést. Ale scénář a tragicky napsané postavy v kombinaci s příšerným projevem Leslie Jones, kvalita humoru a neskutečně zprzněná hudební znělka mi nedávají jinou možnost. Takhle zhnusen jsem dlouho nebyl a nezachrání to ani šaškující sekretář Hemsworth ani zajímavý design některých duchů. ()

Emperor1

Nemá to nic společného s původní předlohou, ale vůbec nic. Dokonce to chvílemi lezlo na nervy. Bodík za Chrise Hemswortha, který byl občas vtipný. Druhý bod bych dal, kdyby to aspoň na konci sežralo tu černou, uřvanou paní. Leč, nestalo se. ()

PeteBuck

Tak ja neviem. Nechápem, prečo je tu ten trend nahradzovať mužských hrdinov (napr. Star Wars - rytierom Jedi je ženská) ženskými. Fakt sa nedajú natočiť filmy s novou tematikou, kde budú ženské hrdinky? Votrelec dopadol skvele, Sarah Connor v Terminátorovi bola tak isto úžasná. Napriek tomu nikto nenahradi ženskú hrdinku vo Votrelcovi mužskou, ale opačne to ide. Fakt sa snažia všetci vyzerať, že sú extrémne emancipovaní a nasilu to všetko feminizovať? Prečo zrazu musí mať Sherlock Holmes mladšiu sestru, ktorá je šikovnejšia než Sherlock a Mycroft dohromady? Tak aspoň upečte slušný scenár. Ale ani to nie. A toto je v kocke problém týchto Krotitelov duchov. Humor nasilu, príbeh vcelku nuda, zopár dobrých hlášok tam bolo (Ozzy bol fajn - Sharon, som zasa sfetovaný). A prečo neurobiť mužské garde k blbej blondýne v podaní Chrisa Hemswortha? Tak nič. Mám ten dojem, že toto proste nevyšlo, nesadlo mi to. Venovali to Haroldovi Ramisovi, ale ten sa buď v hrobe obracal, alebo smial. Nechápem, čo tam stálo také prachy, možno tie camea Billa Murraya, Dan Aykroyda, Sigourney Weaver alebo Ernieho Hudsona. Ani prví Krotitelia duchov neboli tou najlepšou komédiou, ale herci boli vo svojich postavách prirodzení, pekne to odsýpalo a nemáte pocit, že boli mimo. Tuto boli herečky trápne, ich postavy trápne, väčšina ich vtipov nič moc (aj keď pár sa našlo - Môj pes nie je ani z polovice tak blbý ako ten Váš asistent a makal by tu za frankfurtské párky). Snaha bola, zopár dobrých vtipov tiež, inak nič moc. ()

Amalberga

Melissu McCarthy fakt nemusím a opravdu nechápu, proč ji všichni považují za tak vtipnou. Co mě ale ještě víc zaráží, tak je fakt, že esa komediálních skečů SNL Kate, Leslie a Kristen jsou tady tak nevtipné a neslané nemastné. Netuším, čím to je, ale stejně jako ve filmu Holky na tahu, je tenhle film děsně nudný a trapný. Ani originální Ghostbusters moc nemusím, tam ale aspoň děj funguje a postavy jsou relativně vtipné (myslím, že v době svého vzniku i velmi vtipné). ()

Radek273 odpad!

Jak by vypadali Krotitelé duchů, kdyby se z krotitelů staly krotitelky? Tak přesně tahle! A nutno říct, že je to dost velká bída. ()

kolly13

Do poloviny filmu příjemný remake s dobrým obsazením, který se ale zlomí v hroznou kravinu. Nebýt strašidelných okamžiků pro děti, je to v druhé půlce neobhajitelné. ()

Stoctyrec124

Tenhle film se docela vysmívá původním ghostbusters a i vizuální stránka nebyla nijak dobrá. Bylo tam podle mě až moc CGI bordelu. Celkově je to prostě nepovedená napodobenina. ()

bodion

Ghostbusters 2016 alebo sonda do duse radikalneho sovinistickeho fanusika, ktoremu zoberiete jeho auticko a date ho do ruk bytosti nizssieho charakteru a inteligencie -zene. Co na tom ze film Vam posvati aj sam velky Bill Murray, a z pozicie vykonneho producenta pozehna otec povodnej serie. Nic, to neplati, urcite ich niekto zmanipuloval peniazmi. Vsetci ostatni open-minded ludia, chodte do kina a uzite si tuto zabavnu a sympaticku Feigovu jazdu. Ci uz Rkovy Spion, alebo PG Ghostbusters, jeho zobrazenie humoru patri z absolutnej spicke ()

Pajas92 odpad!

Tento styl humoru mi zrovna k tomu filmu vůbec nesedí. Čekal jsem to trochu lepší, ale už jsem si napravil chuť prvním dílem. Tyto remake filmy jsou zcela zbytečné... ()

lindanovak odpad!

Je třeba nazývat věci pravými jmény, snímek Ghostbusters 2016 je odpad! Je to film, který ani nerespektuje původní filmy. Nový reboot nabídl místo zajímavých a charakterních postav (filmy předchozí), jen směsici karikatur jako ze špatného animáku. Namísto komedie se dostavila jen záplava trapnosti a přihlouplých gagů, kterým se zasměje jen každodenní konzument Troškových filmů. Postavy jsou napsány jako klišé stereotyp. Taková Leslie Jones by zajisté zvládla o mnoho víc, nežli jen postavu otravné (uřvané) Afroameričanky. Naopak Melissa McCarthy mi opět dokázala, že je stále špatná komička a ještě horší herečka. Samotný film se ani nedrží vlastních stanovených pravidel, a tak např. protonové parpsky už neslouží jen k znehybnění a pozdějšímu lapení do pasti, ale také k usmrcení duchů (aneb, jak zabít ducha...) na všechny možné způsoby. Proton brokovnice - check, proton granáty - check. Je až paradox, že tomuto filmu se nedostává respektu k mužským postavám. Kdejaký muž je tu znázorněn jako naprostý ňouma (Hemsworth), nebo jako pitomec. I hlavní záporák to schytá rovnou do slabin (Girl Power, nakopeme chlapy do koulí). Triková část je dnešní standard, většina duchů si snaží udržet ten "pohádkově-strašidelný" vizuál z předchozích filmů, i když takový Slimmer se mi více zamlouval jako pouhá loutka. Díky bohu, že se tohoto prznění kultovní klasiky nedožil Harold Ramis, nakonec by dopadl jako debilní cameo. Nové Ghostbusters tímto ráda pošlu tam kam patří, do odpadní šachty. ()

Tom_17

Podle hodnocení na čsfd jsem se dlouho řídil, a tak jsem se celkem bál tohoto filmu, na který jsme, díky lístkům zdarma, šli. Nakonec se musím dost divit, že to má tak nízké hodnocení. Užil jsem si to víc než jsem čekal. Bavil jsem se po celou dobu. Kate McKinnon a Leslie Jones táhnuli film stejně jako "ťulpas" Chris Hemsworth, kterému ta role, podle mě, dost sedla. Dokonce jsem se přistihnul, že jsem měl i husí kůži, když chytali duchy. Nechápu místní "chlapské" komentáře o tom, že je to kravina jen proto, že jsou v hlavní roli ženský. Taky je nějak nemusím, třeba v akčních filmech, ale tady si sedly dobře. Za mě **** ()

bigmatko

pôvodne som si podľa recenzií myslel že to bude hrozná blbosť a že to v kine iba odtrpím v úcte k pôvodným fimov, ktoré mám veľmi rád. Nový krotitelia, resp. krotitelky duchov ma však milo prekvapili. Ano na starú partiu nemôžu dosiahnuť ani príbehom ani filmovým zážitkom ale napriek tomu to dopadlo podľa mna dobre. Je to zábavný film a netradične musím povedať že mi nevadilo ani 3D. Vo filme sa objavia aj známe tváre z pôvodných filmov čo tiež poteší. Krotitelky duchov mali nelahkú úlohu aby sa aspoň pokúsili vyrovnať pôvodnému príbehu. Novým spracovaním a otočením ženských a mužských rolí sa mi to podarilo. Mne sa to páčilo. Vôbec to nie je odpad ani žiadna katastrofa. tvorcovia sa so silnou a úspešnou predlohou popasovali určite lepšie ako tomu bolo pri iných pokusoch o remake iných filmov. ()

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

Sigourney Weaver zpátky v Krotitelích

08.06.2019

Režisér Jason Reitman (Lítám v tom), syn Ivana Reitmana (Krotitelé duchů I, II), už nějakou dobu kutí pokračování ke kultovní sérii svého táty. To má ignorovat ženský reboot z roku 2016 a místo toho… (viac)

Hrdina Uncharted shání parťáka

Hrdina Uncharted shání parťáka

30.03.2019

Herec Tom Holland (Spider-Man: Daleko od domova) má momentálně plné ruce práce s tím, aby neprozradil žádný důležitý spoiler ohledně blížících se Avengers: Endgame, už brzy ho ale čeká natáčení… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)