Obyčajné ráno úplne obyčajného dňa. Päť ľudí, ktorí sa navzájom nepoznajú, nastúpi do rovnakého výťahu. Ten sa rozbehne a nečakane zastaví medzi poschodiami. Spočiatku pokojná atmosféra začne s pribúdajúcimi minútami hustnúť. To, čo sa zdá byť len malý technický problém sa postupne mení na nevysvetliteľnú záhadu, s ktorou si nedokážu poradiť ani technici zo správy budovy, ani privolaní hasiči a policajti. Detektíva Bowdena (Chris Messina) sem pôvodne priviedla jedna zvláštna samovražda, lenže tento prípad je oveľa väčší a vážnejší. Ľudia vo výťahu totiž postupne začnú umierať. Tím sa síce zužuje zoznam podozrivých, lenže ukážte prstom na vraha, keď pred každou vraždou záhadne vypadne svetlo. Bowden navyše začína tušiť, že nejde o náhodu, ale o dobre premyslený plán, ktorého súčasťou je aj on sám. (TV Markíza)

Cechyno4

Mě se Ďábel líbil. I když je pravda, že se pomalu rozjíždí. A na diváka útočí pozvolna. Já jsem však nečekal celých 80 minut plných hrůzy. Deprimující a klaustrofobické prostředí výtahu dělá s divákem svoje. Kdybych trpěl klaustrofobíí asi bych tento film jen těžko rozdýchával.Film nutí diváka přemýšlet. A je klasický v tom, že když si myslíte, že jste všemu přišli na kloub - vše je jinak. Po pár chvílích sledujeme ve výtahu následky rychlé ponorkové nemoci, kterou způsobily i stísněné prostory. K tomu nedůvěra mezi hlavními hrdiny k sobě navzájem. To vše Ďáblovi pomáhá. Dobrá scéna byla v případě oběšení. Postupné odhalení a zapadání střípků do sebe se mi líbilo. Konečné rozuzlení se mi také líbilo, ovšem docela mi vadil happy end. I tak velice hezká podívaná a pro mě pěkné překvapení. ()

oliveros

Prekvapenie víťazí nad očakávaniami a vyvoláva vo mne príjemný pocit aký mávam po rozprávkových koncoch, kde dobro zráža zlo na kolená. Sympaticky podaný príbeh o diablovi a spravodlivosti videnej jeho očami, po ktorú si prichádza vo výťahu jednej výškovej budovy. Každá smrť má v nadnesenom význame svoj zmysel, každý hriech je hodný odpustenia...toť dve strany rotujúcej mince. Odchádzam, no Vy si počkajte, ktorá spadne. ()

FosaCZ

Nebýt vynucené pointy násilně spojující osud dvou postav, mohl to inteligentní horor. Plusové body za překvapivě střídmé užití násilí a lekavých scén. ()

Saphiroth

V podstate spokojnost, dostal som od tohto filmu co som cakal...este troska viac tajomna a lepsie vypointovany zaver a ta spokojnost by bola uplna :) ()

natalie15

Nechápem, prečo má Devil na ČSFD len 66%. Mňa tento film maximálône dostal a to aj napriek tomu, že som sa naň už dlho tešila a vždy keď sa na niečo tak teším, väčšinou to nestojí za povšimnutie. Lenže toto nie je prípad tohto filmu. Úžasný začiatok, ktorý ma totálne vtiahol do atmosféry a potom piati ľudia vo výťahu, z ktorých jeden je podľa všetkého diabol. Skvelá, úžasná a nápaditá kamera, zaujímavá práca s hercami, rozumná stopáž a zimomriavková hudba robia pre mňa z tohto filmu jedno veľké prekvapenie roku 2010. Pre mňa jednoznačne 80%. ()

ShotgunED

Krásná chuťovka u které lituji, že jsem nešel do kina. Atmosféra nádherně vygradová až do konce tvořená tmou, světly a osobním hádáním. Chuťovka pro noční večer osamotě. ()

CrazymanM

Opravdu slušný film,který byl napínavý,dobře natočený,jsem spokojen.Škoda jen ne úplně zvládnutého konce,jinak bych hodnotil ještě výše! ()

djbarrel

Upřímně čekal jsem trochu víc. Hororová atmosféra nic moc. Pár logických kiksů a ďábel byl fakt slabej. Dalo se na to koukat, ale spíš díky krátké stopáži než kvalitě. Jo a ten vypravěč mě rval vlasy z hlavy. 55 % ()

benny159

Parádne zvládnutý film, atmosféra zvládnutá na výbornú a napätie počas celého filmu. Príjemná krátka stopáž. Prijateľný záver. ()

Spielbergo

Příjemný horůrek s originálním nápadem, bohužel trochu zabitý laciným koncem. Osobně se velmi těším, až jednou někdo schopný začne natáčet remaky Shaymalanových filmů a konečně je dovede k dokonalosti. Zatím to má ale své nepopiratelné kouzlo. Doporučuji všem, kdo si pod pojmem horor pořád ještě představují spíše děsivé tajemno než laciné lekačky doprovázené hordami zombíků brodících se hektolitry tělních tekutin a skrz déšť poletujících vnitřních orgánů. ()

lobo87

Dowdle ukázal, že ešte nemá toľko skúseností, aby z takého výborného námetu (štyria ľudia v zaseknutom výťahu a jeden je DIABOL) vyťažil viac. A dalo sa. Páčil sa mi záver i niektoré herecké výkony (Marshall-Green). Atmosféra fungovala na výbornú, ale celkovo chýbalo Diablovi viac tajomna a záhadna... 60% ()

m.zales

Normálně se na filmy podobného typu nedívám, ale zkusila jsem to a upevnilo mě to v tom, že nikdy jejich fanouškem nebudu. Film mě za celou dobu nedokázal ani na vteřinu zaujmout, nicméně hudba dobrá... ()

Black_doll

Ukázku na film jsem si zamilovala. I námět. Celý film šlapal jako hodinky a já byla napjatá jako struna. Přece jenom mě duchařinky, okultismus a jiné spirituální věci vždy zajímaly. Pořád jsem se marně snažila odhadnout kdo je ďábel. Nepovedlo se mi :-). Výborný horor, kterému kvalitu kazí pouze konec, díky kterému mám neustálé pochybnosti mezi hodnocením 4* a 5*. Trochu klišé je promlouvání s ďáblem a následné odpuštění díky omluvě a přijetí svého trestu.. měl ho potrestat ! Skutečný ďábel by si totiž servítky ani jiné ohledy nebral ;-). ()

Moni33

Opravdu zajímavý horor, jen je škoda, že už jsem předem věděla, "kdo" zatím stojí. Protože kdybych to nevěděla jsem si jistá, že bych z toho byla delší dobu v šoku. Skvělý nápad natočit film, ve kterém se pár lidí zasekne ve výtahu a jeden po druhém začnou umírát. Od té doby mám vždy divný pocit jezdit výtahem :) ()

FojtikDesign

Po dlouhé šňůře hororů, co jsem teď shlédl, konečně něco koukatelného. Až na některé přehnané prvky, které spadají spíše do béčkových horů, poměrně vydařený film. Už samotný námět je celkem dobrý. Myslím že to stojí za zhlédnutí, ale asi se ktomuto filmu vracet nebudete. ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

20.10.2009

Jeho pověst posledními filmy značně utrpěla, nápadů však má pořád na rozdávání. Klidně vymyslí každý rok nový thriller. Režírovat je však nestíhá, a tak založil produkční společnost The Night… (viac)