Obyčajné ráno úplne obyčajného dňa. Päť ľudí, ktorí sa navzájom nepoznajú, nastúpi do rovnakého výťahu. Ten sa rozbehne a nečakane zastaví medzi poschodiami. Spočiatku pokojná atmosféra začne s pribúdajúcimi minútami hustnúť. To, čo sa zdá byť len malý technický problém sa postupne mení na nevysvetliteľnú záhadu, s ktorou si nedokážu poradiť ani technici zo správy budovy, ani privolaní hasiči a policajti. Detektíva Bowdena (Chris Messina) sem pôvodne priviedla jedna zvláštna samovražda, lenže tento prípad je oveľa väčší a vážnejší. Ľudia vo výťahu totiž postupne začnú umierať. Tím sa síce zužuje zoznam podozrivých, lenže ukážte prstom na vraha, keď pred každou vraždou záhadne vypadne svetlo. Bowden navyše začína tušiť, že nejde o náhodu, ale o dobre premyslený plán, ktorého súčasťou je aj on sám. (TV Markíza)

DJ Kritik

Film, má dobrú atmosféru, ktorá nenechá ani na chvíľu diváka aby sa nudil. Sem tam je to mierne pritiahnuté za vlasy ale nápad dobrý a záver vynikajúci. Vtiahnutie do deja: **** Napätie: **** ()

Peter-1307

"Kde je satan, tam je i boh". V tomto filme sa však zúčastneným podarilo taktiež dokázať - "kde je zlý film tam je i dobrý". Skutočne po dlhšom čase temný thriller (ku hororu mu ešte niečo chýba), ktorému nechýba atmosféra, napätie a pointa. Keď si k tomu zoberiem výborné remeselné spracovanie, kvalitné herecké výkony, príjemnú stopáž výsledkom je pre mňa nadpriemer. Niečo, čo sa oplatí vidieť. I keď nič nie je dokonalé. Trocha mi vadili časté úlety z kabíny výťahu, ktoré nie vždy mali svoje opodstatnenie a zbytočne rozbíjali a ochudobňovali príbeh. ()

curfew77

Sympaticky přímočará a na nic si nehrající žánrovka, které bohužel chybí údernější pointa. Taky některé z postav jsou pro zápletku a děj filmu prapodivně málo vyyužité, jinak ovšem všechno příjemně svižně odsýpá a atmosféra ve výtahu nebo mrakodrapovém "newsroomu" místy celkem slušně houstne :) Co se týče herců, divím se zdejším výtkám, neboť mě se líbili prakticky všichni, v tom rozhodně problém DEVIL nevidím. Spíš jen ten podivně nejednoznačný a poněkud unylý konec... 65 %. ()

limbi

No, když u tohohle filmu neměla strach ani moje přítelkyně, která se bojí pustit si cokoli co má v komentáři titulek horor, bude asi něco v nepořádku. Celý film jsem hledal atmosféru strachu. Hledal, ale nenašel. Alespoň 35% aby mě ďábel neodnesl. ()

Swayne

Našlapaný jedinec vo svojom žánre - tak ako ma mi učaroval svojho času film Phone Booth (2002), tak sa to podarilo aj tomuto béčkovému horroru. 80min nenudenia sa, naozaj... ()

CRYPT

To tedy byla s prominutím sračka. A označit toto jako HORROR je snad výsměchem všech filmů, které se alespoň jako horrory tvářily. Tento shit se netvářil nijak. Herecké výkony strašně nepřesvědčivé, lekačky nulové, hudba ušla a celý film se snaží tvářit tajuplně, leč mu to vůbec nevychází... ()

Mr.nachos

/plný béčko to sice není, ale ani nic, co by si člověk dobrovolně pustil sám. Přiznám se, že pointu jsem nečekala, jtejně jako jsem chybně označila "ďábla". Takže suma sumárum: nuda to úplně nebyla, ale jedno skouknutí mi stačilo. ()

Heyyy

Tak nějak nevím, celou dobu dobrá atmosféra, hodně záporných postav, a ani jsem neměla ponětí kdo je "ten co to dělá". Ale konečné rozuzlení "pro koho si vlastně přišel", babka s černýma očima (vypadala tak spíš jak z grotesky) - SPOILER - a hlavně finální happy end (když se jednou ďábel rozhodne, tak přes to nemá přeci jet vlak), díky kterému je vlastně celý předchozí děj zbytečný, to jsou věci, které mě zklamaly. Jedním slovem: Amerika. ()

AlexUnited

Logika síce dostáva jeden krutý úder za druhým, avšak pri takomto type filmov sa nad logickým konaním postáv divák akosi ani nemá potrebu zamýšlať. Samozrejme tu máme dočinenie s typickým béčkom, plynule ubiehajúcim dejom a solídnou porciou zábavy. ()

whysoserious

Docela slušný atmosférický psychothriller. K hororu si myslím, že to má ještě daleko, nicméně ač se nejedná o žádnou brutalitu a je zde hleděno především na atmosféru, tak je to místy trochu nervy cuchající záležitost. Mě osobně teda trochu mrzí ty laciný a stokrát omletý kecy o odpuštění v závěru (kdo viděl, ví co myslím- nechci spoilerovat), ale jinak v pohodě. ()

TomasJ1990

Žádná složitá zápletka, jen jednoduchý příběh. Přitom napětí po celou dobu. Přemýšlel jsem, kdo za tím stojí a nakonec jsem byl překvapený. ()

zuzzuli

Nebyl to špatný horor, ale zase zázrak to taky nebyl. Několik lidí v zaseknutém výtahu, kteří se bojí sami sebe. Každý z nich totiž může být ďábel.Vždy když zhasne světlo, někdo zemře. Tnto film měl však překvapivý závěr, který jsem opravdu nečekala. ()

Boudyy

Velmi fajn horor. Už úvodní titulky jsou něco spešl, kamera je po celý film skvělá (dlouhé střihy nebo takzvaný POV), herci také nejsou špatní (Marshall-Green je takový typický sympaťák, co má pro strach uděláno, Woodbine posera-velká huba), scénář nekolísá (SPOILER !!! akorát nechápu, proč kvůli jednoho hříšníka, proč si ďábel přišel pouze pro jednoho dotyčného hříšníka, když v onom výtahu byl každý něčím vinen KONEC SPOILERU !!!) a pointa je taky docela fajn. Až na závěr o odpuštění to byl docela dobrý žánrový film, který i přes přímočarost děje udržuje divákovy oči na plátně. Atmosféra docela funguje. ()

XXXXXXXX

Klaustrofobické prostředí výtahu a v něm 5 uvězněných lidí. Noi vlastně čtyři a jeden ďábel. A protože nemá nic na práci, různě haraší s pojistkama, povoluje skoby a sem tam do někoho pustí 220V. No a mezitím, prohlubuje paranoiu né zrovna nevinných pasažérů ve výtahu. Každý z nich má totiž u Ďábla nějaký ten vroubek a přišel čas zúčtování. A když už chtěl jít Ďábel dom, tak se chytře zamaskuje a......puf.... Pochválit můžu tak maximálně horizontálně otočený obraz typického amerického velkoměsta. Film doporučuji pouze obdivovatelům béčkového hororu, ti ostatní si určitě najdou kvalitnější snímek... ()

vipeerr

Příjemné překvapení! Opět jeden z filmů odehrávajících se z 90% v jednom malém stísněném prostoru, kde je čistě v rukou herců to, zda přenesou emoce a atmosféru na diváka. Zde se kupodivu k obsazení, které je nikterak známé podařilo. Člověk se při sledování vyloženě nebojí, ani neleká, ale děsivě to určitě působí. Čekal jsem možná nějakou tu lekačku, nebo alespoň méně předvídatelné sledy událostí. Ale což, horrorem je těžké diváka dnes uspokojit. Za mě 55% ()

Hemlock

Jojo, ve výtahu opravdu může být těsno... Nebýt těch zbytečných teploušsko - duchovních keců, byla by z toho slušná petelice, ale i tak se jedná o nadprůměrný horor - 60%. ()

Mamlas

Dobrý minimalistický film a partě výlupků, které v zaseknutém výtahu likviduje jakési zlo. Celkem dobře natočeno, i napínavé to bylo, ale spíš díky hudbě, jinak to bylo hodně statické. A taky všelijaké ty satany a neviditelná strašítka, to moc nemusím. (35%) ()

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

Shyamalanovy filmy bez Shyamalana

20.10.2009

Jeho pověst posledními filmy značně utrpěla, nápadů však má pořád na rozdávání. Klidně vymyslí každý rok nový thriller. Režírovat je však nestíhá, a tak založil produkční společnost The Night… (viac)