Děj pohádky tvoří několik svérázných a samostatných světů. V Boží lékárně na nebeských vahách odměřují Miol (J. Šťastný) s Týnou (S. Postlerová) a bábinkou (K. Fialová) lidem, co si zaslouží. Pak je tu Srdce Země, které opatruje krásná Viktorie (V. Křížová). A v malé chaloupce pod horami žije Justýnka (K. Trojanová) s bratrem Věnkem (M. Sobotka) a jeho přítelem Jasanem (F. Blažek). Cesty lidí a nezemských bytostí se protnou ve chvíli Miolova pochybení… (Česká televize)

bubun

Hehe, dobrá psycho "pohádka". No je to něco mezi pohádkou a operací střev - abych si dovolila citovat Rimmera, když už tady hraje ten Sobotka. Ale možná jsem to jenom nepochopila. Šílenej a rádoby démonickej Jan Šťastný je dominantou filmu, ale já jsem se zasekala na tom Sobotkovi a pořád místo něj viděla Davea Listera. Jak už tady někteří uživatelé zmínili, ústřední písnička je děsná. Proč to točili? ()

Jezinka.Jezinka

Pohádka o tom, že peníze kazí (nejen) lidi, o boji zla a dobra, kde zlo jsou buď degenerativní choroby, protože jinak si demenci postav skoro vysvětlit nejde, nebo drogy, protože to je druhé možné vysvětlení. Krásné kostýmy a dobré obsazení v naprosto zbytečném příběhu o .... o ničem, přiznejme si to. Odpuštění, úsměv, pohlazení, láska. Nezní to tak špatně, jak špatné to je. ()

triatlet

Střet dobra a zla nebo světla a tmy ve studiových kulisách vyznívá podprůměrně. A nepomůžou tomu ani řtyři ruce a dvě srdce… ()

rakovnik

Teď už víme, že na zemi je utrpení, protože Miolovi vonělo a vysypal ho hodně na váhu a pak se z něj stal za trest Xeol. Příšerná papundeklová pohádka jako z osmdesátých let o ničem. A scény natočené venku? Proč? A k čemu? Navíc často zcela náhodně nás otravuje hrozná ústřední píseň. ()

otík

Pohádka částečně zasazená do kulis, částečně do přírody. Je to jedna z těch temných pohádek, na kterých není nic úsměvného, trvají více než dlouho i při krátké minutáži a jsou neuvěřitelně otravné a uvalené. Postavy se objevují tam, kde by je člověk nehledal, příběh je zcela zbytečný a nezajímavý, ústřední píseň otravná a hudba patřičně psychedelická. Prostě naprostá ztráta času. Hudba: Ladislav Simon ()

Haide odpad!

Tohle prostě absolutně nepochopím. Co si z toho asi tak vybere třeba 6 let staré dítě...? Nic. Hlavní hudební motiv je tragický a na mozek lezoucí. Kdysi jsem to jako dítě viděla a měla jsem z toho velmi nepříjemné pocity, což je jediné, co jsem si pamatovala. Opakované vidění v dospělosti nepomohlo. Ne a ne a ne! ()

ostravak30

Mnohokrát jsem to říkal, že abstraktní pohádky moc nemusím. Tady je abstraktně vyjádřeno zlo. Taková složitá pohádka na pochopení kdo je kdo a kdo byl kým. Pro děti jistě úplně blbá. A to i když je studio míseno s exteriéry. Myslím, že si tvůrci vybrali dost složitý způsob, jak ukázat, že peníze nejsou všechno. ()

jakoby

Bohove jak z reckeho Olympu. Tmave, eroticke , nudne ..Vitaska jsem vubec nepoznala, snad jen Kveta Fialova s jejim naivne nevinnym vyrazem byla dobra. ()