Milovaní

(festivalový názov)
  • Austrália The Loved Ones

Příběh mapuje osud mladého středoškoláka Brenta (Xavier Samuel). Brent se díky rodinné katastrofě a neustálé konfrontaci z matčiny strany uzavírá do sebe. Nemůže se zbavit pocitu viny z tátovy smrti, zažívá emoční kolapsy a pomáhá si marihuanou a metalovou hudbou. Jeho dívka Holly se mu snaží co nejvíce pomáhat. Je to milá starostlivá slečna nohama pevně na zemi a právě ona je důvodem, proč je Brent surově unesen. Když se probudí z bezvědomí, čeká ho pohled na zrcadlovou disko kouli, injekční stříkačky, elektrickou vrtačku a jeho ctitelku, která neskousla, že jeho přítelkyně není ona. Brenta čeká noc hrůzy plná mučení a beznaděje. (Zeck)

ARI50

Nápad chválím opět protože tahle šáhnuta ctitelka se uměla dobře zabavit ale málo a to je největší kámen úrazu. ()

JASON_X

Australáci opět nezklamali! Tak kvalitně natočené béčko aby divák pohledal. Stejně jako u prvního Wolfs Creeku mě příjemně překvapilo, jak si tvůrci dali záležet na vykreslení hlavní postavy, než ji nechali podrobit nelítostné tortuře - na to nejsem u podobných amerických kousků zvyklý, jsou mnohem povrchnější. A herečka v malé roli mučedníkovy matky se svého partu zhostila málem ve stylu náročných severských psychologických dramat. A možná taky proto jsem jediný viditelnější "skřípot" filmu zaznamenal tehdy, když se podobné "bergmanovsky" vážné okamžiky střídaly s výjevy v mučícím pokoji, protože dédy se svou pošahanou dcerkou naopak šaškovali a přehrávali o sto šest, hlavně tedy taťka. Takže drobná "nevyváženost" je jediné mírně kritické slůvko, které ve svém komentu použiju, jinak maximální spokojenost. Třeba jen ta skvělá kamera, která - světe div se - je většinou na stativu a neskáče nějakému joudovi v ruce. Silné čtyři! Oblíbené scény: Bylo jich strašně moc. Velmi blízce příbuzný film: http://www.csfd.cz/film/243480-mamka-tatka/komentare/ / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

Morholt

Jó, odmítnout školní outsiderku, to se nevyplácí. Ono se pak může stát, že vás chtě nechtě přivede představit svým rodičům a připraví vám spoustu jinejch překvapení. Australani si tentokrát neberou servítky a za pomoci kladiva a aku-šroubováku připravili chutnou porci krvavý zábavy. No a casting, ač žádnýho z herců neznam, vyšel taky. Hlavně ať v tom nikdo nehledá žádnou hlubší myšlenku. Prostě je to o holce a jejím otci, kterejm kdysi totálně mrdlo. To je celý. 80% ()

mm13

Rozumejte ma - buď je to plné krajne debilných zhôd náhod alebo sa to odohráva v mestečku o ani nie stovke obyvateľov a debilná je tu polícia. Sean Byrne natočil slušné torture, ale tá story okolo veľký zmysel nedáva. ()

Genero

Všichni by chtěli Lolu Kamennou. Pokud je chlapec ještě ke všemu malinko emu, holka krev a krev se mu okamžitě zavrtá do hlavy. Ale proč ne. Rodinka je to milá a kultivovaná, domeček mají čistý a útulný, maminka přes šířku stolu poulí svá velikánská kukadla a tatínek je nedočkavostí jako na trní, když má rukou ověřit stupeň vlhkosti své dcerky. A navíc s čepelí nože v hrtanu tak legračně sípe. Jen ta banda intelektuálů pod podlahou je tu tak trošku navíc. Nikdy bych nečekal, že se pobavím u australského filmu, ve kterém není krokodýl ani Dundee, ale humor černý jako tvář aborodžinckého nádeníka mi vzal vítr z plachet. Krásný příklad toho, jak může být ejchuchů, když je autor sadista a srandista zároveň. ()

BoPo

V jednoduchosti je krása. Priama a ničím nekontrolovaná bezcitnosť zasiahla austrálskych chlapcov. A kto že im spôsobuje bolesť? Podarená dcérenka a jej tatko. Film nemá zbytočné miesta a dokázal potešiť moju hororovú dušu. Vždy je príjemné naraziť na dobrý neamerický horor. ()

Litsarch

Po celodenním rozhodování ty 4 hvězdy, s odřenýma ušima, dám. Je to ale jen tak tak, jelikož element, které podle mě byl jen použit pro natažení stopáže, byl vcelku výrazný. Tím elementem je samozřejmě část filmu s Brentovým "kamarádem" a černovláskou, kterou vytáhl na ples. Ne že by se na slečnu dívalo špatně, ale jejich část jsem ve filmu vůbec nepochopil. Kdyby aspoň později byli nějak do Brentova příběhu zainteresovaní, ale to ne. Fakt nechápu jejich úlohu ve filmu kromě natažení stopáže. No nic. Naštěstí Brentův děj je od začátku zajímavý, i když... ale raději nic. Upřímně jsem dlouho nepobíral zdejší hodnocení a hodnocení na imdb. Za co sakra? Pochopil jsem ve 30 minutě a až do konce filmu. Vztah Loly a jejího otce je, jak to říci. Divný? Asi. Atmosféra začíná houstnout a postava Loly v podání Robin McLeavy se začíná krásně klubat na povrch. Lola se stává více a více šílenou a podle mě předvádí naprosto bezkonkurenční výkon, kdy ona začíná táhnout film a ostatní na ní nemají ani zdaleka. Opravdu skvělá postava bez které by snímek byl jen průměrné něco. Brutální nebo jakékoliv scény není víceméně problém dnes již ztvárnit, ale zahrát roli tak jako Robin McLeavy, to klobouk dolů a hlavně za ní ty 4 hvězdy a pokud se ke snímku někdy rád vrátím, tak jen a jen kvůli ní. Jinak mě upřímně, i přes kvality, ke snímku nějak nic znovu neláká. ()

Terva

CITÁT - Na dobré melodii není nic špatného................... V úvodní části filmu má Brent na sobě tričko skupiny Metallica s alba Master of Puppets. Bret si prožije peklo s jednou šílenou rodinou, která ho unese. CITÁT - Otevři pusinku, letí letadlo................. Scéna s jídlem a čůráním je jen malý odvárek. Film má perfektní rockově metalový hudební doprovod. Tvrdá hudba hraje skoro nepřetržitě. A násilí se stupňuje. CITÁT - Ty budeš moje první vrtání................. Trnuly mě z toho zuby a mučeníčko bolelo. Ale jo nějak jsem to vydržel, protože mě to vtáhlo do děje a já byl zvědav na konec. Nebylo to tak brutální jako třeba Saw a ani ne tak úchylné jako Lidská stonožka, tak se to prostě dalo sledovat. Za pozornost stojí osoba Mii, kterou hrála krásná Jessica McNamee. Brentův pes Kahn se ve skutečnosti jmenuje Jedda. ()

moviesfan odpad!

Nevím jestli jsem film dobře pochopil, ale vlastně ani nechci. Vše bylo k smíchu a o hororu se moc mluvit nedá. Nebýt jedné drsnější scény, tak by to byla naprostá ztráta času. I tak za mě si film nezaslouží ani tu jednu hvězdu. ()

ambron

Toto sa trafilo do mojich chúťok. Diabolská mrcha s vŕtačkou v ružovom outfite ma úplne odrovnala. Skvelý, napínavý, strhujúci, brutálni, šokujúci film. Odporúčam. ()

corpsy

Ďalší torture porn ( odľahčený vsuvkami sústrediacimi sa na dvojicu na plese a okolo ), ktorý so slabšími povahami dokonalo zametie a milovníkov poteší. ()

Ten Druhy

Príbeh tohto austrálskeho hororu sa odohráva paralelne v dvoch rovinách: školský ples a gorefest. Obe tieto roviny sú prepojené viac-menej asociatívne. Prvá rovina druhú odľahčuje a dodáva filmu potrebnú dávku čierneho humoru. Loved Ones čerpá inšpiráciu z filmov o psychopatických rodinách, z hororov ako Texas Chainsaw Massacre. V postave Loly sa navyše spája sadizmus s dievčenskou naivitou a v krvavých obrazoch brutálneho mučenia je aj potrebná dávka filmárskej fajnovosti. Na tomto filme som sa striedavo bavil aj bál, len mi je ľúto, že tie monštrá z podzemia domu nedostali viac priestoru. ()

Astaroth12

Akože nesmelá holka pozvala jedného chalana zo školy na ples, ale on to odmietol s tým, že ide už z iným dievčaťom. Ale ona sa s tým nezmierila a jej otec tiež nie. A že sa dostal do šialenej rodinky, to už tiež veľmi rýchlo pochopil. Neviem kto je väčší šialenec otec alebo jeho dcéra, no ale ja si myslím, že dcéra. Príde na psychické či fyzické mučeníčko a je prevedené trocha zvráteným i krutým spôsobom. Ani netušil na akom rodinnom plese skončí a bude aj kráľom plesu, aj keď doráňaný ,ale kráľ. Takýchto podobných filmov je veľa a tu kopírka úradovala. Ale svoju úroveň si ustrážilo a povedal by som, že to je nadpriemer čo sa týka takýchto podobných filmov. Ma to atmosféru, ultra drsné napätie. Keď sa to zvrtlo a mučeník bol rázom nadpozemský, lebo vytiahol si nože z nohy, nemal problém aj keď mal dieru v hlave od vŕtačky, no to bolo troška nedomyslené, ale hlavné je to, že som sa bavil. Hudba v tomto filme mala grády. Kamere tiež nemôžem nič vyčítať a ten koniec dopadol, ako dopadol čo už. ()

Andersis

Dal bych 4, ale nemůžu jinak. Dneska už si matně vybavuju scény. Herecky je to dobře uhrané, nové talenty se oběvujou. Jedna pěkná metalistka, druhá celkem dobrá barbie, a nesympatická kladná herečka (její povaha postavy je mi ovšem velmi sympatická) která miluje emouše. ()

hous.enka

The loved ones je film o tom, že v každém z nás je kus magora. V někom menší (Brentovo černé svědomí za způsobenou autonehodu), v někom větší (Lola a její...ehm... svět). Australský černohumorný horor se zvrácenou (!!) atmosférou středoškolského plesu s pořádnou dávkou mučení - víc vědět nepotřebujete, tohle musíte vidět. ()

Krt.Ek

Připomíná Misery nechce zemřít, zhrzená, celým světem přehlížená a v mučení si libující tatínkova princeznička maximálně krutě trýzní ty, které miluje, respektive ty, o kterých si myslela, že je miluje, dokud nezjistila, že jejím vysněným princem není nikdo menší než... a víte vy co? Zjistěte si to sami! A schválně, co řeknete. Že by stejně jako já: holko v růžovém, holko v růžovém, ty jsi vážně ukázkový případ pro psychiatra, tobě už nepomůže nic než lobotomie? 80% Horror Season Tour 2016 ()

kaylin

Tohle je hodně silná a hodně drsná jízda, která ukazuje, že stačí hodně dobrý nápad, k tomu skvělé gore a divák bude sledovat něco, z čeho se mu budou kroutit vnitřnosti. Takhle to dopadne, když na maturák odmítnete šílenou holku. Radši si s tou holkou vyjděte, protože jinak by to mohlo skončit opravdu zle. ()