Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

qantip

Porod byl super, lítající střeva apod. na chvíli jsem jsem myslel že sleduju nějakou zombie vyvražďovačku. Jinak nuda. Víc nemá cenu psát, ostatní to popisují dobře. ()

Honey007

Rozbřesk. Inu. Je nutné vyzdvihnout, že se tady objevuje děj, který se opravdu dá místy za děj označit. Jinak je to opětovná snůška laciného imlostného tokání, levnějších triků a věčného boje o lásku jedné úplně blbé teenageerky. Velká škoda je, že Bill Condonne nenavazuje na předchozí díly a nechává vlčí smečku pořád oblečenou. Pro fanoušky opálených vypracovaných těl vleké zklamání, fanynky vybledlého Brandona Walshe se ale také žádného většího odhalení nedočkají (ne že by bylo co odhalovat). Ale faktem je, že jsem se až na pár tradičně stupidních dialogů nenudila, takže tenokrát 30% ()

panter666 odpad!

Jeden pro: Svatební dort z těl. Zbytek proti! Např. Jacob tvrdí, že vlci jsou ti úplně nejlepší stratégové, jací existují, ale je dost zvláštní, že ve chvíli kdy Bella rodí, je dům prakticky bez ochrany, ale oni čekají až přijde nakrmený zbytek rodiny. Hmm. Jednička bože zab mě, nebyla až tak strašná, ale od tý doby. Trojku točil režisér, který natočil 30 dní dlouhou noc (mimochodem jeden z mých nejoblíbenějších hororů o upírech), ale prostě z tý knížky toho asi moc vycucat nejde. No nic, když už sem to rozkoukal, tak asi zkouknu i druhou část. Předpokládám však, že moje hodnocení nebude jiné....... ()

Lazy87

První půlka byla ztráta času, prostě nic o ničem, jako vystřihnuté z telenovely. Pak se to pomalu, ale hodně pomalu začalo rozjíždět, no a v nejlepším byl konec. Tak takový byl pro mne první rozbřesk. ()

AlicaFox odpad!

tento film je tak strasne trapny ze sa z neho neda urobit ani parodia :D od zaciatku do konca to bolo trapne, trapny dej, trapne efekty a este trapnejsie herecke vykony (tie boli najtrapnejsie zo vsetkeho). nevedela som ci sa mam smiat alebo plakat, ale rozhodla som sa teda smiat. ani sa necudujem ze to dostalo zlatu malinu :D ()

Marikko

Dojemné a opravud nepopsatejně DECHBEROUCÍ! Pouze mi stále nejde do hlavy..... proč slečna během toho co očehává menstruaci a ví, že ji má mít, plánuje líbánky. Plus ještě to, že 3 den byla bez sebe protože jí už dávno měla mít je pro mě jednoduše nepochopitelné :) ()

Barbucha303

V případě, že jste četli knihu, nemůžete být s výsledným filmovým zpracováním znepokojeni, neboť byl dodržen děj knihy podle S.Meyer. Stěžovat si na to, jaký byl film hrozný, ačkoliv byl dokonale natočen podle knižního podkladu, mi přijde pokrytecké. Pokud máme hodnotit děj, tak se celou dobu v podstatě nic neodehrává, rozjede se pár minut před koncem a pokračuje ve druhé části z roku 2012; ale to také není na škodu. Image upíra svědčí jinak "vyblitým" tvářím R.Pattinsona & K.Stewart, druhé zmíněné především, avšak měli ji vzít ještě k zubnímu specialistovi, aby jí opravil zaječí chrup, toť vše ke komentování prapodivného vzhledu dvou hlavních charakterů. ()

lisbon odpad!

Tohle jsou všechny předchozí díly twilight ságy na druhou... moje noční můra... pro tento díl je škoda slova odpad.... ()

Katy007 odpad!

Po celý film mi vstávaly vlasy hrůzou!!! (jak mohl někdo něco tak příšerně trapného natočit?) V některých částech filmu se mi dokonce zvedal žaludek. Opravdu v životě nepochopím, CO se na tomhle může někomu líbit. Ne že by předešlé díly byly nějak výrazně lepší, ale horší než toto už ani nejde. ()

ElSombrero odpad!

Viděli Harry Pottera 7 a tak to muselo být na 2 části.Pak tu máme krásný románek kvůli kterému musí být filmů jak n****** jen aby se došlo k závěru že je Bella miluje oba.Pk se nám tu čeká dítě.Tak jako jsem teda nikdy nidke neviděl že by se upír mohl narodit protože technicky vzato,upíři jsou mrtví.A jak se může narodit něco mrtvého?Pak tu máme Jacoba a Edwarda.To asi zase někdo viděl Van Helsinga.Když to tak vezmu ve filmu se dějou 2 věci:začátek a konec.Konec jesště k tomu otevřený.Pak vzhled:Edward vypadá jak nějaký manekýn z L.A s řasenkou.Opravdu nechápu jak mohou mít dívky věku 10-15 let vylepené jeho plakáty u postele.Takhle si pak představují svého prince a sní o něm.Pak je tu Jacob-no ten je asi takový vlkodlak jako já.Opravdu nechápu jak toto může být film za 110 milionů.Bill Condon by nad sebou měl zauvažovat. ()

jakubzeman78

The Twilight Saga: Breaking Dawn part 1 No to mě podrž. Oni si opravdu uvědomili, že s těmi penězi jde udělat něco lepšího, než v předchozích dílech? To bych od nich nečekal. Tento film mě nejvíce překvapil tím, že jsem se u jeho naprosté většiny nenudil. A opět vylepšil téměř vše z minulého dílu. Zápletku, dialogy, speciální efekty, dokonce i soundtrack, který se v minulém díle oproti dvojce zhoršil. Některé věci dokonce už téměř dosahují označení slušné. (I když většina stále ne.) Ale je zde více pozitivních věcí, svatba na začátku se mi relativně líbila, a jak už jsem zmínil, po většinu stopáže jsem se nenudil, což je vždy celkem velké plus. (Které jsem předchozím Twilight filmům dát nemohl) Dokonce jsem prožil i jeden dramatický moment, kdy se mi zvedl tep srdce (cca. o 3 za minutu) Můj největší problém s tímto filmem vězí ve třech základních věcech. První z nich je fakt, že je děj uměle prodlužován (rozdělením na dva díly, místy nezáživným dialogem, čtyřmi partiemi šachů, flashbacky na minulé díly, a mohl bych pokračovat ještě hoodně dlouho). Druhým z nich jsou naprosto blbé hlavní postavy. (Ten jakýkoli upgrade jaksi neprodělali a vám na nich pořád nezáleží. Nebo Jacob. Film se vždycky zhorší už jenom tím, že otevře pusu.) Mým třetím a posledním hlavním problémem s tímto snímkem je... co jiného než děj? Vlkodlaci bojující proti upírům kvůli nenarozenému upířímu děťátku (Seriously?) A když už jsme u toho, film se vám celou dobu snaží sdělit, že potrat NIKDY není možnost. Ani když je vám od začátku těhotenství jasné, že na jeho konci zemřete vy, a pravděpodobně i vaše dítě. Což je, když tak o tom přemýšlím, můj další velký problém s tímto filmem. Dále jsou tady menší věci jako naprostá nekonzistentnost upírů (neměli se náhodou na slunci třpytit..?), nebo nekonzistentnost vlkodlaků (teď už si po lese kromě kraťasů zakopali i trička..?) Nicméně je dobré vidět, že po navýšení rozpočtu na 2,2 miliardy si na ně konečně našli finanční prostředky. Abych to shrnul, u Twilightu se pomalu ale jistě stává z odpadu televizní slaďárna na nedělní dopoledne. K*rva drahá televizní slaďárna na nedělní dopoledne. 4,5/10 Slightly below average P.S.: Já dávám téměř 5/10 Twilight filmu? Zavolejte už někdo na tu psychiatrickou kliniku. P.P.S.: Budu žalovat společnost Summit Entertaiment za zneužití hudby Two Steps From Hell ()

kakttus

Promiňte všichni vícehvězdičkáři, ale tohle se fakt nedá. Nejenom, že je příšerný, že mohli něco takovýho vyrobit na základě docela slušné knižní předlohy, ale oni mají ještě snahu opisovat tenhle naprostý omyl o velikosti Grand Canyonu nabubřelými frázemi typu "strhující upíří romance" a Bella je "zmítaná prudkou vášní" ke svému upířímu miláčkovi a zároveň "upřímnou náklonností" k vlkodlakovi "nevimjakseoblíkátričko" Jacobovi. Kristen/Bellu mimochodem uznávám výhradně kvůli tomu, že má snahu se mu při všech jejich rozhovorech dívat do oblasti obličeje. Ano, máte pravdu, tohle JE kritika celé série, ale já jsem o ní ještě nenapsala slovo, tak mi to dopřejte. Edward se tváří jako by mu uletěly včely a jeho role objektu "prudké vášně" mu sedí přibližně stejně dobře jako košile na všech tvajlajtovských plakátech. Všichni ostatní tak nějak stojí a tak nějak vypadají, tak nějak možná zvládají neukousat se nudou a to je na "filmu" hodně vidět. Jediná scéna, která na mě nějak emočně zapůsobila, byly závěrečné titulky. ()

Jannine

Tak tohle ne. Nad hereckým uměním hlavních aktérů mi zůstává rozum stát. První díl ságy se mi ještě dokonce líbil, ale díl od dílu je to horší a horší. Tohle bylo naprosto o ničem a koukat dvě hodiny na to, jak se čeká, co vlastně z Belly vzejde, mi fakt neba.. ()

mpet

Tak toto už je vážně moc. Film, který byl natočen jen, aby v sérii byl o jeden film víc a tudíž, aby se získalo více peněz. Jinak nechápu důvod, proč byl poslední díl rozdělen na dva. Co se týče děje, tak tu prakticky žádný nebyl, což je dost brutální průser, neboť to má skoro dvě hodiny. Kromě poslední půlhodiny je to totální pitomost, která neměla vidět světlo světa. A panebože, jestli ještě jednou budu muset vidět ty strašné namachrovaný, nafintěný tvářičky, asi se mi udělá vážně zle. ()

smajki

Téměř dvě hodiny dlouhý film, který by se dal snadno sestříhat na polovinu a divák by v podstatě o nic nepřišel. První půlka filmu, které se točila jen kolem svatby asi nadchla všechna děvčata, ale mě totálně zabila. Přeslazené zdlouhavé klišé, které vyústí početím nadměrně rychle se vyvýjejícího potomka na svatební cestě. Po té trošku zvrat ve vývoji, kdy chtějí vlci Bellu sejmout, přestože je ještě člověk. To Jake přes všechny rozpory, které v sobě má, nemůže dopustit. Tento díl není příliš koukatelný pro muže (tím neříkam, že je obecně špatný). Svatba, narození potomka (byť dost krvavé a brutální) a vůbec žádná akce (s vyjímkou scény, kdy se Jacob vzepře Samovi, protože nesouhlasí s útokem na Bellu), a i tohle je jen pár minutová slovní přestřelka bez jedinného kontaktu. Pošťuchovačka na konci mezi vlky a Cullenovýma, na jejichž straně "bojuje" i Jake to nezachránila. A zápletka s vtisknutím byla tak předvídatelná, jakože zítra vyjde slunce. ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)