Twilight sága: Úsvit - 1. časť

• Česko Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (viac)

V prvej časti záverečného dielu strhujúcej romance s názvom Twilight sága: Úsvit sa Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svadbe vydávajú na svadobnú cestu do Ria de Janeira, kde sa konečne, mimo všetkého a všetkých, môžu naplno oddať svojej láske. Ich šťastie ale netrvá dlho. Bella zmietaná prudkou vášňou k upírovi Edwardovi, ale zároveň úprimnou náklonnosťou k vlkolakovi Jacobovi Blackovi (Taylor Lautner), čoskoro zistí, že čaká dieťa. Tehotenstvo s upírom však pre ňu znamená fatálnu hrozbu. Čaká ju teda búrlivý rok plný lásky, pokušenia i strát. Musí sa definitívne rozhodnúť, či vstúpi do temného, ale lákavého sveta nesmrteľných, alebo či bude žiť plnohodnotným ľudským životom. Nevyhnutnosť tohto rozhodnutia sa vinie celým Belliným príbehom ako červená niť, na ktorej visia osudy oboch kmeňov - upírov i vlkolakov. A akonáhle sa Bella rozhodne, dôjde k celému radu nečakaných udalostí, ktoré môžu mať hrozné následky. (TV Markíza)

madline24

Prestoze jsem tichy fanda cele teto serie (tedy spis knizni predlohy vyplyvajici z me slabosti pro upiry a podobnou havet), davam dve hvezdy vicemene z milosti. Cely film je dejove neskutecne pritazeny za vlasy, coz je samozrejme „vina“ knizni predlohy, kdy jsem si behem cteni rikala, ze si snad autorka dela legraci a ze si vymysli nesmysly :) Film se tahne pomalicku, nudne kupredu, dalsi minus je, ze se postavy strasne berou vazne a porad se tvari tajuplne, trpitelsky a mysticky, ze jsem se nekdy musela nechtene smat. Podobny film je potreba podle me natocit odlehcenou formou, ale typum jako je Taylor Lautner proste neverim tu jeho lasku a vnitrni odvahu a odhodlanost a dospelost. Stejne tak jako je hrozne neduveryhodna (nekdy az smesna) mila upiri rodinka, ktera miluje lidi a novou „sestru“ Bellu. Ale jak jsem psala uz na zacatku, knizky byly presne takhle neduveryhodne, takze ty dve hvezdy jsou zaslouzene – za verne dodrzovani predlohy. A jako posledni – opravdu hodne mi vadil posledni zaber na Bellu – vykradacka Avataru :( ()

medulinka

Rozbřesk- napětí,akčnost, láska,jemnost, romantika i překvapení..... tento díl se prostě vyvedl a pokud bude stejně dobrý i závěr tak klobouk dolů. Zaslouží si plnej počet hvězdiček ()

cind.25

Že by to bylo režisérem? Nebo Kristen, která se konečně začala smát a hrát přirozeněji? Hudbou? Každopádně je to dle mého názoru zatím nejlepší díl Twilight ságy. Určitě ho chci vidět znovu, což jsem rozhodně o 2. a 3. dílu říct nemohla. ()

Bblondie

Musím se tady ohradit, proti "odpadům" a dalším slabým hodnocením...ten film je podle knihy, pokud jste ji nečetli, vaše mínus, pokud jste ji četli, nelíbila se vám a stejně jste šli na film, pak tady nemáte co kritizovat...Ten film byl krásný, Robert se tentokrát netvářil celou dobu jako raněná kobyla, ale pouze půlku filmu, prostor konečně dostali ostatní Cullenovi a vlkodlaci. O hvězdu méně dávám za to, že to bylo zbytečně moc roztahané, hlavně první půlka. A ohledně té nechutné naturalistické scény porodu, kde digitálně pozměněná Kristen neváží snad ani 40 kilo, anorexii zdar!, mám takové roporuplné pocity. Sice to hezky všechno vystihuje, nicméně do té scenerie se mi to vážně nehodilo. Trochu mě mrzí, že všechny podstatné a zajímavé události stihli vměstnat sem, netuším, co se bude dít v příštím díle v dalších 2 hodinách, nicméně pokud t, co tady tento díl zkritizovali a půjdou na ten druhý a opět ho zkritizují, nezbude mi už nic jiného, než se jim smát. ()

Krikri77

Řeknu to takhle...já jsem si film hodně užila. Knížka je pro mně v sérii spíš na nižším stupni žebříčku oblíbenosti, ale film vůbec není špatný. Nezdál se mi ani patetický, ani utahaný a rozvláčný. Spíš naopak mě překvapil svižností a oproti dvěma předchozím mnohem větší realističností a humorem. Našlápnuto do finále je moc pěkně, snad to vydrží. A ještě jedna soukromá poznámka...je fascinující, kolik lidí, kteří sérii podle vlastních slov "děsně nesnáší", ji vydrželo v kině sledovat až do tohoto čtvrtého dílu. Hmm. ()

Airasza

Včera jsem shlédla tento film a musím uznat, i přes moji averzi k těmto filmům, že je to pravděpodobně nejlepší díl celé série. Byl to první díl, ve kterém měl děj rychlejší spád, než tomu bylo dříve, což mě příjemně překvapilo. Také se tu najde několik okamžiků, které jsou snad až příliš trapné, což mě nutí ke smíchu. Co se týká hudby, možná je to jen můj dojem, přijde mi stejná, jako v předchozích dílech, což je místy otravné. Nejvíce mne zaujali kostýmy, kostymérům skládám poklonu, protože Bella, jako zombie vypadala úchvatně. Sice pro mne je tento film stále slabším průměrem, stejně jako díly předešlé, ale celkový dojem z filmu, mě nutí ke 2 hvězdám. ()

Kstew4ever

Nechápu jak někteří zabedněnci můžou dát odpad jen z rozmaru a kvůli tomu že je to další díl Twilight. Rozhodně si tento film zaslouží minimálně 3*. Rozhodně v porovnání se třemi předchozíma díly. Podle mě naplnil očekávání statusu nejlepšího dílu ze série. Kristen...ehm k té nemám komentáře protože je to jedna z nejlepších hereček současnosti a myslím že o ní ještě hóódně uslyšíme. Jacob už nebyl tak neskutečně protivnej a Edward neházel tolik "zmučených" pohledů kvůli jeho zaječí dietě. Jsem překvapen vykreslením detailů jako je rozmlouvání vlčí smečky, nebo spousta frází přímo z knihy které pobaví. Otisknutí Jacoba do Renesmeé hodně dobře uděláný akorát mi příjde že starší já Renesmé má tak trošku kýčovitou paruku no neva. Bitka při které jsem skoro valil oči aby náhodou neurvali hlavu Alici byla opravdu dobrá. Minutu od minuty je vidět devastace Bellina těla což bylo hodně milé překvapení jelikož jsem čekal že akorát jen přelíčí Kristen nějakým trapným makeupem. Anorektička byla parádní. Porod? No dejme tomu že byl dost "hnusný". Parádní bonus byl i transformace Belly akorát mě zamrzelo že jí neukázali celou. Ale ty oči...ty oči xP.To vše sečteno a podtrženo výborným soundtrackem. Celkový dojem z filmu? WOW! Opravdu klobouk dolů za to že se jim tento díl tak povedl a dokázal to Condon vykreslit do neuvěřitelných detailů a udělat film atraktivní i pro pánské publikum. 3*:) ()

j.e.c.k.o

Vypadá to že z rozpoču konečně zbylo i na make-up a tak alespoň všichni upíři nevypadají pro smích. Nejspíš ale hlavně poděkujme Condonovi, že se snažil, když předešlé části za moc nestály. Smála jsem se hlavně upřímně a vůbec jsem se nestyděla, že jsem do toho kina vlezla. A kdyby nezruinoval část: "jsem potomek Ephraima Blacka a nemusím tě poslouchat" nejspíš bych šla s hodnocením výš, takhle z toho vyjde (krom titulu: nejlepší díl série) celkem solidně. ()

kirrana

Že by konečne jeden Twilight film nebol prúser z cukrovej vaty? Príjemne ma prekvapil. Srdceryvných scén tam bolo až-až, ale hudba skvelá, dej mal slušný priebeh, Lautner bol na plátne aj v tričku a niečo hral, Pattinson si konečne dupol a kričal. 4 hviezdy sú možno trochu nadsadené, ale v rámci celej série si ich Breaking Dawn zaslúži. ()

Traktorista

Stejně jako u HP 7 první části, i zde máme nataženej filmek, kterej se pak rozsekne na dva díly, aby bylo z čeho ještě trochu vydělat nějaký prachy. Na rozdíl od HP, TW není až zas taková sračka, ano, je to nudné, nezajímavé, nechtěně vtipné, ale pár světlých chvilek to má a v kině jsem skoro neusnul. Škoda jen toho prvého záměru na tom vydělat, bo celej tenhle dvouhodinovej díl by se dal krásně narvat do třiceti minut a byla by to pecka. Takhle je to jen zdlouhavá nuda ( což se možná drží knihy kterou jsem asi naštěstí nečetl ) se zajímavým koncem - trochu. Spoiler - nějak jsem nepochopil, proč tam Eda masíruje pět minut Bele srdce, když se má změnit v upírku - těm přece srdce netluče... ()

Mrs.Christie

Pro mě je to také nejlepší díl z celé série. Tahle část mě dokonce místy i rozesmála (v dobrém slova smyslu), což se u předchozích stalo dohromady asi dvakrát. Triky jsou tu na lepší úrovni než u předchozích, ale top kvalita to také není. Dvouměsíční mimino s rozmazanou umělou krví po těle, kromě pravidelného obdelníku kolem očiček působí úsměvně. Ale pochválit musím určitě umělé vyhubnutí Belly až na kost, působí reálně a děsivě zároveň. A i herecký výkon Kristen Stewart na mě nepůsobil tak tragicky a afektovaně jako v dřívějších částech. Má to děj, který má smysl a pro mě první část, za kterou mi nebylo líto vyhodit peníze v kině. ()

vadas

velke sklamanie... dve hviezdy davam len preto, lebo dvojke som dal len jednu hviezdu, a tento film bol o cosi lepsi. ale inak to bola tragedia. zacnime hercami. kristen sa to uz asi nechcelo hrat, prvu hodinu mala nahodeny ten isty vyraz, v kine vyliezlo z chlapika co sedel vedla mna, ze sa tvari jak p..., a ja som mu v duchu dal za pravdu a bol som rad ze to vyslovil za mna a nemusel som byt vulgarny. jacob bol uz totalne mimo, nemohol zaujat ani vypracovanym telom, lebo mal cely film koselu. chovanie sa vacsiny postav uplne nelogicke a nepochopitelne. film uplne zbytocne natahovany, pol filmu nezazivna svadba a o nic zazivnejsia svadobna cesta. jedina akcna scena bol neprehladna a trvala par okamihov. vsetci upiri bieli ako steny, ale bella po premene krasne nastylovana, nalicena, a ste aj s linkami okolo oci. bullshit! a hudba totalne vedla. ale aby som nebol len kriticky, porod bol super. len skoda ze to vsetci prezili. ()

bee.el

ou jejej, to zas bylo něco... Narozdíl od spousty lidí mám vážně ráda první díl, který se mi zdál poměrně fajn a koukatelný (dokonce dvakrát!)... dvojku jsem přetrpěla, trojka byla spíš směšná a tenhle díl... no dlouho jsem přemýšlela, jak hodnotit - na odpad to není, ale nad 50% bych rozhodně jít nemohla, protože mě to fakt nudilo... obzvlášť první půlka se svatbou a spoustou pláče je děsivě unylá a dala by se splácat tak do 5 minut... druhá část už je slibnější, ale taky zdlouhavá... a protože jsem se nebyla schopná prokousat přes druhý díl knižní předlohy, spousta věcí pro mě byla novinkou... takže k závěru mohu jen zabrblat, že nechápu, jestli je Jacob pedofil či co, a proč má ten nebohý kříženeček tak stupidní jméno?! ()

-krusty-

(z EHF.cz) Takže to shrňme: holka si bere za manžela upíra. Svatba je v lese a je jí věnována snad polovina filmu. Její bývalý je vlkodlak a nese to nelibě. Manželé jezdí ve Volvu. Dlouhé líbačky a hromada sladkých sraček - a to jsem romantik!!! Odjedou přes Rio na svatební cestu na opuštěný ostrov. Dlouhé záběry přeslazeného sexu ve vilce na pobřeží. Hrdinka používá tampony Tampax.....ovšem je v jináči s upírem. Vrací se do luxusní vilky uprostřed lesů k ostatním upírům. Tam mají Apple a hledají přes Google. Těhotenství fičí rychlým tempem a vlkodlaci ji chtějí zabít. Její vlčí nabíječ se odtrhne od smečky a dá se k upírům, které nemá rád. Při porodu hrdinka umře, ale díky upírovi-manželovi se stane ASI upírkou.... Vlkodlak se zamiluje do novorozence a jezdí na motorce... Nesympatický upír-manžel...a vlastně všichni upíři. Protože jediný pořádný upír je přece Gary Oldman :-) Toporná představitelka. Úděsní PC vlci (zvláště při pohybu), naopak dobrá maska vyzáblé představitelky před porodem...ještě než začala z kelímku pít krev. Děj o ničem, fráze a zase fráze, svatba v lese je nekonečná, všichni vypadají jako z Beverly Hills 90125 nebo kolik to číslo bylo :-) Tohle není film snad ani pro puberťačky....ale "sračka" nenapíšu, protože jsem slušňák :-) ()

lindouch

Rozbřesk jsem viděla na půlnoční premiéře a musím říct, že tolik lidí tam mě doopravdy překvapilo. Na tento film jsem šla víceméně z toho důvodu, že patřím do „upíří“ generace, nicméně jsem od filmu žádné zázraky nečekala. Film mě ale překvapil. Konečně jsem měla pocit, že film mám hlavu a patu, a že člověk nemusí mít přečtenou knížku, aby se neztratil. Jak už to tak bývá, tak všechno bylo krásné a dokonalé, jak mají upíři ve zvyku. Bellino těhotenství ale mělo spád a grády. Tato část Twilight ságy se mi zdála nejlepší. Jediné, co se dá vytknout, je to, že závěrečná část bude za rok.:) ()

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

Finále Rychle a zběsile jako dva filmy?

07.02.2020

Herec a producent Vin Diesel oznámil, že desátý film jeho rodinné akční ságy Rychle a zběsile bude nejspíš rozdělený na dvě části. Snímek se tak vydá cestou například posledního Harryho Pottera nebo… (viac)

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

Kolik loni vydělávali hollywoodští pracháči?

04.02.2011

Magazín Vanity Fair sestavil žebříček 40 nejlépe vydělávajících amerických filmových tvůrců a herců za rok 2010. Nikoho asi nepřekvapí, že absolutním šéfem je James Cameron, který si na účet připsal… (viac)

Emo upíři definitivně rozpůleni

Emo upíři definitivně rozpůleni

14.06.2010

Už se o tom spekulovalo předtím, ale pak oficiální zprávy studia Summit Entertainment tohle téma obcházely. Chvilku to vypadalo, že budeme ušetřeni, ale dohady se nakonec potvrdily: Rozbřesk bude… (viac)