Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

opiumka

Jedno z nejlepších krimi 90.let. Brad Pitt, Kevin Spacey a Morgan Freeman jakožto ústřední trojka, naprosto dokonalí. Mladý policista idealista, starší policista, který ví jak to chodí a úchylný, slizký a naprosto fantastický Kevin Spacey. Sedm je napínavý, svižný a výborně natočený film. ()

Bernie82

Temný, temnější, nejtemnější! Jeden z nejlepších filmů Davida Finchera (a že jsem jich viděla hodně) a jeden z nejlepších filmů tohoto druhu vůbec. Natolik poutavý, že je člověk připoután do křesla a dokonce v obzvlášť vypjatých situacích zapomene, že si chtěl zacpat uši a zakrýt oči. Z části je ale tohle napětí filmu i na škodu, zejména poté, když se divák konečně na prstech dopočítal šesti smrtelných hříchů a ten sedmý se ztratil ve velkém očekávání, jak to všechno vlastně dopadne. ()

Grid

No nic, 7. nejlepší film. Osobně říkám, že buď nemá vkus 4000 fanoušků tohoto filmu nebo já. Takže asi já. Jinak naprosto průměrná, 2/3 nudná detektivka. Trochu to spravil konec. No a mimo toho řekněme si, kdo by na místě Pitta nevystřelil? ()

AlohaAnty

Perfektní! na takovej film jsem čekal celý život :D a nakonec se mi dostal :) Zabíjení podle božích hříchů? Dobrej nápad :)) Na filmu se nedá ani nic vytknout :) Pitt a Freeman boží jako vždy :) Takže 92% :) ()

Grond_

Neskutočne pôsobivé dielo. Bezvýchodiskovosť, pochmúrnosť, intenzívnosť a napätie z toho srší na kiláky a celá ta temnota, dážď a negativita vytvára neuveriteľne dusnú atmosféru počas celého filmu. Výborná réžia a hlavne scénar, a skvelí herci na čele s úžasným, vo filme desivo nechutným Kevinom Spaceym. 90 %. ()

Otan

Je to dobrá kriminálka,která je natočena v temnu k vůli atmosféře,která funguje.Ale z konce příběhu jsem byl spíše zklamán.A co se týče originálních poprav ,kteří tady hodně lidí kvitují s nadšením?-Já ne,nejsem měkota,ale spíše jsem tomu neuvěřil,třeba tak jako jehňátkům.Do Top 10 tento snímek podle mne nepatří.70% ()

mentos.

"Ernest Hemingway jednou řekl: Svět je krásné místo a stojí za to o něj bojovat. Souhlasím s druhou částí." Jeden z nejlepších filmů, které kdy byly natočeny. David Fincher je bůh! Skvělé herecké obsazení, skvělý příběh, výborně natočeno. Tomuhle snímku prostě není co vytknout. Právem 6. nejlepší film na ČSFD. Navíc je to pro mě jeden z těch filmů, kterým bych dal i šestou hvězdu :) ()

davebono

Občas se zastavit, zpomalit a napočítat do sedmi. Popřípadě se podívat do zrcadla a zamyslet se. Obojí bude mít stejný význam. Komu to nestačí, je tady film 7. ()

Rudla333

Vybornynapad, skvely scenar a excelentni rezie. Takhle nejak by se tento kult dal popsat. Ma sice i sce chyby,ale takovy film sj je muze dovolit ()

mcclane412

„Wow, tak tohle bylo fakt přehnaný" sdělil mi můj kamarád po té co jsme dokoukali film Sedm. „Ale dyť je to úplná bomba!" odvětil jsem, načež se na mě podíval pohledem, za kterého jsem usoudil, že si o mě myslí, že mám v mrazáku naporcovanou šlapku... Asi tak nějak to bylo potom, co jsem tento film viděl s kámošem. A retrospektivně vzato se mu ani moc nedivím, proč si o mě myslel, že mám nějakou vážnou duševní nemoc, protože většina jedenáctiletých potřebuje více než jedno shlédnutí na to, aby vstřebalo tento thriller. Atmosféra tohoto snímku je tak hustá, že by ztupila nůž, který dokáže úplně v pohodě rozkrájet atmosféru jiných snímků (tuhle metaforu jsem vždycky nesnášel). Je to dáno opravdu nechutnými vraždami a tím že je Fincher skvělý režisér. Sám o sobě ten základní kámen - sedm hříchů, zpracovaných do sedmi vražd, za sedm dní, je prostě geniální, ale to nestačí, jěstě potřebujete nějakého Davida Finchra, který by to dokázal takto zrežírovat a takových Davidů Fincherů je opravdu veeeeeelice málo. Možná jen jeden. A tak vznikne ten nejnechutnější, nejgeniálnější thriller od dob, co jehňátka konečně mlčela. Brilantní. ()

ricky4

Úžasné herecké výkony Pitta a Freemana. Už jenom to, že hrají tito dva Herci s velkým H, dává záruku kvality. Tento film má ale mimořádnou kvalitu, protože kromě těchto velkých postav dnešního filmu nám nabízí strhující scénář, který je natočen tak mistrně, že vám nedovolí ani na chvilku přemýšlet nad ničím jiným. Stopáž není tak dlouhá, což je asi taky přínosem. Jenomže po shlédnutí filmu máte touhu dozvědět se něco dál, jak to bylo s těma posledníma dvěma vraždama nebo jak to dopadlo s Millsem... Ten nápad je tak věrohodně podán, že věřím tomu, že se něco podobného mohlo někdy stát. Na druhou stranu bych se bál, že se po uvedení filmu najdou podobní fanatici, kteří se o to třeba pokusí. Z filmu mám nekonečně zvláštní pocit, který nedokážu pořádně vyjádřit slovy. Jen sedím a zírám jako vyoraná myš. Jasný pětihvězdičkový film. 95% ()

Mark1983

Napoprvé je tento film velmi mysteriózní,ale pak se jedná jen o napínavou kriminálku s děsivými scénami,na kterou se nedá dívat příliš často. ()

valinka

Uplně mně to dostalo i když tento žánr zrovna nemusím. Pochopitelně nejvíc závěr ikdyž jsem to čekala tak mi asi stoupl tlak. ()

JohnnyN

„Vydatný PsychoThriller s pikantně kořeněným koncem a lá Fincher". I tak by se dal film shrnout. Tohle prostě člověk musí vidět, aby pochopil. ()

Entity

Naprosto dokonalý film. Neskutečná atmosféra, výborné herecké výkony. V dohledné době ho rozhodně musím znovu a hledat ty skryté odkazy a detaily, o kterých píší ostatní. Scénář je úžasně napsaný a v závěru filmu, těch posledních cca 15 minut, jsem snad ani nedýchala a čekala, jak to dopadne a nakonec si říkala, že bych se zachovala stejně jako detektiv Mills. Dala bych deset hvězdiček, kdyby to šlo :). ()

BlackVelvet

Tak z tohodle mne fakt mrazi, uplne nefalsovane mne to hraje na kazdou strunu much nervu a pokazde mne to zamrazi a ted uz na to asi nemam nervy koukat se znova. Tak je to dobry, bohuzel. ()

Teen.AGE.r

Nejlepší thriler co kdy byl a podle mě i bude natočen! Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow naprosto dokonalí - co víc si přát?? Snad jen to, abych si tento film mohl vymazat z mozku a znova si ho naplno užít při mé první projekci :) ...95% ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý