Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Merenre

Závěr sice docela dost průhledný už kus předem, ale určité napětí i přesto přetrvává až do konce. Atmosféra budovaná vcelku lacinými prostředky a usmolené, zablité ulice amerického velkoměsta nejsou zrovna můj šálek čaje. Pittova postava je místy velmi iritující a nevím jestli je to mizerným hereckým výkonem, nebo tím jak je postava napsaná (nebo obojím), Spacemu jsem roli nevěřil, určitě by byl lepší nějaký míň ohleděný ksicht, i když v době vzniku možná zas tak ohleděný nebyl - ale co už s tím dnes dělat. (spoiler!) Celkově docela bezobsažne, hlavně závěr - chlapovi zabijou ženu, on je smutný a nasraný, tak vodpráskne vraha a zdarec, jde se dom. Na to, že nás celý film natahovali a lákali na kdovíjakou pointu a smysluplné vyznění, to byl fakt trapas. Celkově se dá říct, že první půlka hodně slibuje, aby druhá naděje zmařila. Připomíná mi to Cimrmanovu frustrační kompozici, tedy dokonalé střídání prvku očekávání a prvku zklamání. Ale na to už jsem si docela zvykl. Pěkné 3 hvězdy za slušné zpracování a že to celkem odsejpalo a ani moc nenudilo. ()

miksch

Filmu musím vytknout jedinou věc: sluncem zalitá ulice za okýnkem auta během lijáku. Jinak se jedná o thriller se skvělou psycho atmosférou, na který se vždy velmi rád podívám. ()

Desmond04

Upřímně se stydím, jak dlouho mě tento skvost utíkal. Skvělý Morgan Freeman, ještě lepší Brad Pitt a až strašidelně chladný Kevin Spacey dávájí filmu správný říz. David Fincher dokázal diváka upoutat od první vteřiny až do té poslední a závěrečná, dnes už legendární, scéna dává tomutu dílu punc, který Se7en řadí bez ostychu mezi nejlepší snímky all-time světové kinematografie. ()

LeePriest

Král krimi thrillerů. Pánové Pitte, Freemane, Spacey a pane režisére Finchere, to teda byl nářez. Každá jednotlivá složka, ať se jedná o režii, střih, scénář či cokoliv jiného je maximálně na 100% vypiplovaná. ()

Jayk19

Geniálně promyšlené dílo s hereckými špičkami.Od začátku do konce to má Spacey dobře promyšlené a to do opravdového konce.Freeman se snaží Pitta oprostit od zbrklého jednání a Pitt je naopak posedlý Spacyeho dostat za každou cenu.Konec mi opravdu dal zabrat.Od cesty autem jsem měl chuť Spacyeho ubít jakýmkoliv tupým předmětem a po předání krabice by mi byl zásobník málo.Od toho snímku,když přiberu Americkou krásu mám Spaceyho vážně rád.Geniálně napsaný film,herecké obsazení a ten Spacyeho fanatismus mě nutí do pěti hvězd.Must see thriller! ()

v.indruchova

Byla jsem varována před násilností Sedm, dlouho jsem odkládala shlédnutí, ale zvědavost byla silnější. Snímek má šokovat, od začátku do konce. Je to hodně temné. Násilí= Špína, krev...7 hříchů na každém rohu tak zkaženého města. Cítím z té husté atmosféry až nechuť a odpor, (smíšené pocity). Až na pár záchvěvů tady není nic pozitivního. SPoiler_Konec, tomu všemu nasadí korunu. Nějak mě zklal, ale věřit, že v takovém typu filmu, by to dopadlo "hepy endem"?_.Snímek šokoval, ale mě až příliš, zůstala ve mě jaká si pachuť toho všeho bahna zla. Sedm (hříchů) má také v sobě poslání, proto je to tak dobře hodnocený film, nebo, že by se lidem libilo všechno to násilí a hnus? Padouch je naprosto grandiozní, takhle vypadá opravdový seriový vrah. Inteligentní bez citu a s pěknou tváří. Má te až chuť ho obdivovat a poslouchat ho co říká!? Připomíná to Mlčení Jehňátek a Hannibal, ale ty mi přišli lepší, možná kdybych se dívala na Sedm, mladší přišel by mi taky tak dobrý?. Poznámka: nesouhlasím, že se jedná o šestý nejlepší film. Vystihla děj Farfalla s 5hvěz. ()

Aldanek

Od prvních chvil vyšetřování parťáků Freeman & Pitt budete napnutí jako kšandy až do ( šokujícího ) konce. Bravurní zpracování scénáře spolu s kriminalistickou atmosférou celého filmu dodá na kvalitě.Zkrátka a dobře jedná se o film, který je přesně takový jaký si lze v žánru Krimi+Thriller představit. ( Napětí,nečekané obraty, tajemno...) ()

Rust_Francis

"John Doe to vyhrál." Snímek, ve kterém jsem si uvědomil, že Brad Pitt není pouze americký kunďák, ale i skvělý herec. Ono díky tomuto snímku jsem si uvědomil více věcí. Fincher je skvělý režisér (dá se říct, že mě doposud ještě nezklamal), Pitt a Freeman jsou neskuteční herci, mám rád psychopaty a temné thrillery, je strašně fajn SPOILER !!!! když záporák ma poslední slovo a nedočkáme se klasického happy endu. David Fincher to vyhrál. ()

kolodej1

asi nejlepší krimi, jakou jsem kdy viděl. Skvělý příběh s dokonale budovanou atmosférou. To vše umocňuje prvotřídní herecké obsazení. Ani po dvaceti letech film nijak nezestárnul. Film, který nenechá nikoho chladným, zaujme od prvních minut a už člověka nepustí. Není zde nouze o překvapení ()

NikaIn

Päť hviezd keby že môžem dať desať,dám ich.Dokonalá réžia,scenár,herecké výkony.Celý film som bola v absolútnom napätí až som sa bála dýchať,nieže mi niečo ujde.Fascinujúci film,bez debaty najlepší thriller aký som kedy videla,zimomriavky som mala po celom tele počas celej doby,napätie,strach,hrôza to všetko som cítila.Sedem smrteľných hriechov a kam vás môžu dohnať ak si ich všimne psychopat,waw. ()

r007

Opravdu dokonalý scénář, vše do sebe zapadá, děj se odvíjí zpočátku pomalu, pak nabírá strhující tempo. Morgan i Brad předvádí to nejlepší a ten závěr, to je perla. Jeden z nejlepších krimi filmů vůbec.Dokonalá režie, nejlepší Fincherův film. ()

Nomik

Za ten konec dávám 5. hvězdu :) Jsem moc rád, že film neskončil uvědomělým a "správným" koncem, kdy bude zloduch spravedlivě potrestán soudem a hlavnímu hrdinovi bude stačit ten hřejivý pocit, že dostal vraha za mříže. Ne, tak to v životě nechodí a naprosto ten konec chápu. Jsem rád, že byl konec takový, jaký byl - přidal filmu na realističnosti. Výborný film a výborné herecké obsazení! ()

Jirkason

Geniální scénář a herecké výkony, Kevin Spacey se v tom normálně vyžíval. Dost ponurá atmosféra a nechutné smrti obětí. Konec pak podtrhl tento filmový skvost. ()

Emperor1

Excelentní krimi thriller, nejlepší ve svém žánru, velmi depresivní ve svém vyznění. Jeden z mála filmů, kde lze prožívat napětí i při opakovaném shlédnutí. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý