Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

fabregas1

Ocelová pěst je především boxerský film. Nostalgie starých časů zabalená do moderní technologie a odehraná soudobým castingem.Film jako by křičel "Spielberg" a "Disney", a pokud v sobě máte kus malého kluka, nebo nějakého berete na film s sebou, budete se královsky bavit.Film má ten spávný spád i vyvážené tempo.mezi Hughem Jackmanem a malým Dakotou Goyo to výborně jiskří. Ostatní postavy ve filmu fungují pouze jako křoví, ale to je úplně jedno. Ti dva vám to vynahradí. Ti dva a Atom.Atom je ústřední robot filmu, se kterým rodinné duo vybojuje většinu zápasů a je třeba říct, že s ním tvůrci udělali trefu do černého.Ocelová pěst si nehraje na žádné přelomové dílo. Je to nenáročná rodinná zábva. Napětí, smích, mráz v zádech i slzy dojetí - všechno je tady a je toho dost. ()

chaosteory

Páni, takových dramatackých životních osudů se jen tak nevidí. Jackman jako zamindrákovaný bývalý boxer toužící po slávě prostřednictvím plechéčů, ovšem nijak zvlášt úspěšně. Jeho syn poznamenaný nezájmem o něj si zkouší napravit sebevědomí a vztah syn/otec tím, že se celou noc hrabe ve sračkách, aby vydoloval pekáč značky "Bij mě do hlavy". Přidejte frigidní tetu s úlisným, ale bohatým mužem a máte tu biják jak od Shakespeara. A teď trochu vážně, přes počáteční odpor k námětu (nevěřím tomu, že roboti jednou vystřídají lidi v ringu) se mi Pěst začala líbit. Dá se říct, že Jackman nezklame asi nikdy, představitel jeho syna je dost ofrklý, aby si vás získal a i když dějová linka nemá nic, čím by vás překvapila, nemá taky nic, čím by vás naprdla. A kdo že je vítězem téhle oddychovky? Vizuální studio. Roboti jsou jedním slovem báječní a choreografie soubojú poutavá. ()

Sekacik123

Mne sa to náhodou celkom páčilo, dobre to je spracované, zaujímavé. Zápasy sú vždy pre ľudí lákadlom a je jedno kto v nich bobjuje, či zvieratá, ľudia, stroje. Palec hore. ()

Phoeniyx

Je to docela dobré, boj robotů je pěkné chvílemi kopírovaní rockyho a jeho vůle ale není to oslňující a napjaté jak jsem čekal. Chvílemi jsem se trochu i nudil ale musím uznat že je to zvláštní sportovní film takže tři hvězdy za nápaditost. ()

sha.piro

Podívaná hodna spíše dětstkého diváka, než dospělého. Musím ale přes všechno přiznat, že jisté kouzlo tento film má. Kouzlo Rockyho! Zápasy jsou totiž hódně inspirované právě filmem Rocky, hlavně jeho dvěma zápasy a to s Clubberem Langem a Ivanem Drago ()

zekon

Pohádka pro děti jenže pro děti zase plná agrese. Pokud to tedy násilí posune věkově víš stává se z toho pro takového diváka trapná sračka. Ve filmu nemuseli být defakto ani herci. Ty bodíky dávám jen za fantastické animace robotů, to se povedlo a za to že to nikdo kolem filmu nebral vážně. ()

Kucin

Roboti boxující v ringu...moje první reakce ´´Bože, to bude pí....na´´!!! Aaaaaaaale? musim říct hodně milé překvapení opravdu me to chytlo. Bavily mě hlavní postavy Hugh Jackman mě dokonale přesvědčil že prostě umí zahrát i jinak než nasraného Wolverina a debaty, hlavně ta první mezi ním a svým synem mě prostě bavily :-) vřele doporučuji ()

Pavlo

Typický blockbuster, ktorý ponúkne plytký, jednoduchý dej so skoro žiadnym vykreslením postáv (preto je ťažké napr. mať sympatie ku niektorej z nich), ale veľmi dobrými akčnými scénami a efektmi. Na jedno posedenie vhodné. ()

zero_zelo

asi tomu budu muset dát eště jednu šanci, abych nebyla zbytečně krutá. po hodně dlouhý době sem vypnula film cca po 30ti minutách s tím, že se klidně podivám na jinou sračku. bez pardonu... až vychladnu, zkusím to znovu, teď si dám několik let oddech :) ()

mansonn

Takze prizmurim kriticke oko zamerane na dejove detaily ci niektore "menej domyslene" pasaze.By som povedal ze fajny rodinny film.Zapletka bola od zaciatku jasna, hazarder - zkrachovany boxer sa zivy zapasmi s robotmi a dozvie sa ze ma syna.Prerod Hugha je dobre znazorneny a film ma gradaciu ()

Lucy0011

Prostě klasický příběh, kde ze začátku hlavní hrdina nemá nic, v tomto případě robota ani přízeň syna. Jak čas plyne tak si postupně vše získává. Hugh Jackman se do role opravdu vžil naplno a díky němu byl film prostě super. ()

cendihno

To co jsem od toho filmu očekával, tak jsem také dostal. Akce, napětí a dobře provedené efekty. I když učit robota Eminema, to asi nebylo to pravé. ()

Mr.Hackels

Jasný, tisíckrát omletý příběh. Táta si nachází cestu zpátky k synovi. Ale to téma robotických boxerů se mi tolik líbilo, že nemůžu dát míň než čtyři hvězdy. Konec sice okopčenej trochu od Rockyho - outsider prohraje, ale je zbožňován a brán jako morální vítěz - ale to mi celkový dojem zas až tolik nezkazí. ()

Thundler

Bylo to něco jako lego nebo figurky bionicle .. ty mně sice trochu minuly, ale lego jsem miloval. A ač Hugha zrovna příliš nemusím, tady mi nevadil. Navíc byl jeho výkon doplněn chytlavým dějem a našlapanými vizuálními kousky. Dobrý .. ;)) ()

Tackleberry

Mám rád filmy s roboty a i tento se mi líbil, ale hvězdu jsem ubrat prostě musel už jen kvůli hrozně přehrávajícímu chlapci... A ta vykrádačka Rockyho nakonec... Mno... ()

Vořežprut

Směsice Stalloneho filmů (Do toho! Rocky) říznutá Transformers se všemi klišé, které k tomu patří ... ále kašlu na to, byl to nářez! :-) ()

montel

Charlie Kenton (Hugh Jackman) je bývalý boxer, který se nyní snaží živit boxerskými zápasy obrovských robotů. Zrovna se mu příliš nedaří a prachy dluží každému na koho se jen podívá. Naděje ožije ve chvíli, kdy se dozví, že jeho bývalá manželka zemřela a po ní zůstal syn Max (Dakota Goyo), kterého neviděl celý jeho život. Jeho teta jej však chce do opatrovnictví a Charlie za to od jejího manžela dostane hromadu peněz. Max je však blázen do robotických zápasů a rozhodne se strávit se svým tátou alespoň nějakou dobu. Když už se zdá, že si k sobě nenajdou cestu, objeví Max na šrotišti zastaralého robota, který nejen že začne oběma vydělávat velké peníze, ale díky němuž se otec a syn konečně sblíží...Tak to bylo mizerné. Jackman ani mladý Goyo mi ve filmu vůbec neseděli a to že tvůrci vymýšlí jednu stupidní sci-fi mlátičku za druhou mě taky pěkně vytáčí. Že budou roboti boxovat místo lidí už je i na mě moc. 45% ()

schindler

Nikdy bych nečekal, že dám rodinnýmu filmu plný počet. Jenže tady prostě všechno funguje tak jak má. Např. vztah otec a syn je sice předpovídatený, ale není otravný. Do toho několik humorných vsuvek, skvěle natočené souboje robotů a mám tu jedno z největších překvapeních roku. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky