Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Luukec

Hmm.. tak sem čekal pořádnou řežbu a akci a ono to je rodinej film.. no nevadi.. co mi ale vadilo víc byl asi 40ti letej otec a 11ti letej syn, kde syn se hoval jako 40ti letej chlap a otec jako 11ti letek kluk, což v některých situacích vypadalo směšně.. Lehce předvídatelný film, jako oddychovka celkem dobrý, ale hlavně už netočte dvojku! ()

martalini

Překvapivě ne až tak vlezlá a vtíravá mainstreamovka ze škatulky "rodinný filmy" se sympaťákem Jackmanem. Nic víc, nic míň, ale rozhodně nic víc, prostě klišovitá a prázdná dvouhodinovka s dobrejma trikama, která ale hned vyšumí a maximálně dá vzpomenout na Rockyho...(robotickýho? třeba je to předzvěst Rockyho VII?) ()

PhillM.

Huge Jackass v blockbusteru s nechutně tuctovým scénářem. Příběhu napraveného otce kouká sláma z bot, je tak nesnesitelně primitivní, že všechny škatulky (akční, drama!, sci-fi, sportovní) jdou stranou a zůstává jen výraz "dětský", s přimhouřeným okem snad "rodinný". Vše končí veskrze dobře. Dokonce i ten malý kluk se nakonec polepší a začne pít Colu, když už se teda nenechá ukecat do těch hamburgerů. A nad tím vším se spokojeně točí větrníky ve větrných parcích. Oj, jak je na světě krásně! ()

Illy

Rocky/OverTheTop v moderním provedení. Rodinná podívaná, která ničím nepřekvapí, vizuelně ale nablýskaná jako kláda zoofila na ovčí farmě. Roboti jsou cool, rozhodně mě to bavilo víc než poslední transky. ()

M1k9

Tak ten malý kluk mi připomněl dětství. Za poslední dobu jedna z nejlepších junior rolí. Jinak to byla fajn videohra přenesená do reality s přídavkem. Pro pobavení publika dobré. A hlavně ta jedna písnička... >< 6/10 ()

Simgal

Myslel jsem, že Real Steel bude jen Rocky s robotama místo lidí... a ono to tak v mnohém je. Dají se tu najít odkazy i na další filmy, jak například Stalloneho Do útoku, ale Rocky je opravdu nepřehlédnutelný. Přijde mi, že si tvůrci vzali to nejlepší ze všech Rockyho zápasů a dali to do tohoto filmu a především závěrečné bitky. Přísahám že ve chvíli, kdy Atom zasadí první ránu svému protivníkovy, jsem málem slyšel komentář "A rus je zasažen přátelé". Nejsou to ale jen bitky robotů, ale i postavy, které se mi v Real Steel velice líbili. Kdo mě vůbec nejvíc překvapil byl Dakota Goyo jako Max Kenton. Tento klučina mi byl prostě sympatický od začátku do konce. Když ho srovnám s takovým Jaidenem Smithem ve Dnu, kdy se zastavila Země, tak je to do nebe volající rozdíl, protože mladý Smith mi byl strašně proti srsti. Real Steel pro mě bylo velice příjemné překvapení. Film už jsem viděl několikrát a rád si ho pustím, kdykoliv mám chuť. ()

JK-Stinger

Pravda, je to vykrádačka spousty jiných filmů od Over the Top až po Rockyho, ale co, když to pěkně šlape, nemám nic proti. Na můj vkus se Jackman ze začátku choval až moc hulvátsky, že by člověk nevěřil, že s ním má sympatizovat. Pak se to ale srovnalo a zbytek filmu už byl super. Vizuelně parádní zpracování asi už dnes nikoho nepřekvapí, ale rozhodně tu nechybí. Pro boxerské filmy mám trochu slabost a když se to zkombinuje mlátícími roboty, rozhodně dám palec nahoru. ()

bambusacek

Že 74%?? jak je tohle možné? Tenhle film postrádá opravdu mnoho věcí, které by ho udělali zajímavějším - krev, pot, svaly, odvahu a děj!!! Nápad je sice nevšední, ale dalo se z něj vytřískat mnohem víc než jen rachocení plechů, řvaní do vysokofrekvenčních vysílaček a plnění snu jednoho narcistického chlapečka. Díky bohu, že plechovka ovládaná wolwerinem, pardon Jackmanem nakonec alespoň na body rupla. Kdyby se tak nestalo, byl by to kýč ze všech kýčů nejkýčovatější. 60% ()

Domec

Jasne napravenej jackass Jackman jde nakonec se svym synackem vybojovat posledni a nejvetsi zapas s mrnavym robotem proti sampiovi, kterej ma za sebou celou celou crew s levelem assian. Kdo by to cekal? A i pres tuhle desne pruhlednou dejovou linku me film bavil. Nevim jestli to je skvelejma vizualnima efektama nebo znamejma tvarema, ale neco na nem je a rozhodne stoji za shlednuti. ()

Greg25

A víte co? Mně se to líbilo, bavilo mě to od začátku až do konce. Skoro mi nepřišlo, že to trvalo lehce přes dvě hodiny. Klišé je v každém takovém blockbusteru, ale je-li zábavný není co řešit. A Ocelová pěst je zábavná, navíc má Hugha Jackmana, který hrát prostě umí. Rodinné emoce se konají v přiměřené nenucené míře. A že to nemá nejmodernější efekty na to kašlu, ty já k dobrému filmu nepotřebuji. Dobrý scénář, nadprůměrný nápad i atmosféra. Bez zaváhání 80%. ()

majo_svk

Oceľová päsť nie je ani drsným akčným sci-fi filmom a nie je ani psychologickou rodinnou drámou. Stojí niekde medzi, čo značí, že sa bude páčiť asi každému. Vo filme sa striedajú pomalé citovo-emotívne scény plné rodinných hodnôt, vzostupov a pádov a dynamické akčné súboje plné železných úderov a fatalít. Všetko je to krásne skombinované s trefnou hudbou. Bonusom sú sympatickí hlavní predstavitelia v čele so skvelým Jackmanom, ktorých si rýchlo obľúbite. A Robot Atom ten je úžasný nielen kovovou stavbou tela, ale aj celkovým prejavom a svojím „správaním“. Dnešní filmári majú naozaj neskutočné možnosti realizovať svoje predstavy na filmové plátno, čo dokazuje aj tento snímok. Neživí roboti prekypujú emóciami a ľudskými vlastnosťami viac než niektorí ľudia. Už od čias filmu Ja, robot sa nedokážem vynadívať tých robotických a kybernetických bytostí. Po obsahovej stránke neprináša film nič originálneho, ale to nemení nič na tom, že ide o veľmi podarený film. Takéto filmy by som dokázal pozerať každý deň a vždy s otvorenými ústami. Otázne je, či ho nepostihne osud zvaný „zostarnutie“ a filmové triky sa časom stanú smiešnymi a neaktuálnymi. PS: Najväčší filmoví boxeri všetkých čias sú Rocky a Atom:) ()

Hepy13

Když jsem zjistil že film je o robotích zápasech, nesmírně jsem se na něj těšil. Ale zklamaly mě především dvě věci. 1) Roboti - Ti mohli být mnohem více vymakaný, srovnávat je s robotami Baye prostě nelze. 2) Naivita celého filmu která přímo bije do očí. Korunovaná proslovem kluka po vyhraném zápase k jedné zbohatlé ženské. Vyzdvihnu vhodně zvolenou muziku k jednotlivým scénám, a nápad bojovat v ringu místo lidí s roboty. Po přepojení mozku na funkci automat s popcornem v ruce, jako oddychovka nakonec proč ne. ()

hell_boy

Velice příjemné překvapení a skvělý filmový zážitek a to i přesto, že už po deseti minutách víte o čem to bude a jak to skončí. Skvěle se na to kouká, snad ještě lépe se to poslouchá a dokonce to se mnou hýbalo i emočně, 90%. ()

MatyM

Rodinná podívaná jak od Disneyho. Plná klišé, naivity, rodinných hodnot a předvídatelných zvratů a dojáků, přičemž tomu všemu kralují zhovadělé dialogy nejen z úst roztomilé Evangeline Lily. Hugh Jackman jako vždy výborný. Průměrné tři hvězdičky. ()

Flopik

Tak do tohto filmu sa mi veľmi nechcelo ani neviem prečo.No nakoniec to bolo vynikajúce.Prekvapujúco príjemný malý chlapec , nevadil mi tam. Boli tam aj silné emócie. Súboje boli výborné fakt sa mi páčili.Atoma som mal fakt rád. Posledný súboj , strhujúci a celkom napínavý.u mňa za 5* a 100%. ()

Tunri

Hudba Danny Elfman, paráda. Jinak docela zvláštní role Hugh Jackmana, idiota, ale film celkově dobrej, poměrně originální. Než akční film bych to označila za rodinný, takový pohodička, která úplně neznudí, ale ani nebudete napětím bez sebe. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky