Strhujúca akčná jazda sa odohráva sa v blízkej budúcnosti, kde slovo box už neznamená krv a pot, ale high-tech robotický šport. Charlie Kenton (Hugh Jackman) býval úspešným boxerom, ktorý prišiel o poslednú šancu na titul, keď ring začali ovládať tonu vážiace a dva a pol metra vysoké oceľove roboty. Charlie teraz nič neznamená a je len bezvýznamným trénerom, privyrábajúcim si skladaním robotov zo šrotu, ktorý sotva naškriabe na to, aby sa dostal z jedného ilegálneho zápasu na druhý. Keď sa Charlie ocitne na samom dne, neochotne spojí sily so svojím malým odcudzeným synom Maxom (Dakota Goyo), aby spolu postavili a vytrénovali robot, schopného prebiť sa z periférnych zápasov do najvyššej ligy - Real Steel. Stávky sú vysoké, pravidlá neexistujú, ale pre Charlieho a Maxa je to posledná šanca na úspech a návrat na výslnie. Podarí sa Charliemu boxerský comeback? (TV JOJ)

Pugo

Hollywood stále dokazuje, že malí sopliaci z Ameriky sú inteligentnejší ako ktokoľvek na svete a majú toho toľko odžité, že radami do života nás môžu obdarovávať častejšie ako majster Yoda. Klasický predvídateľný dej o zblížení otca so synom na pozadí super robotích zápasov (občas nelogické) plný klišé so zlým ujom, ktorý nášho hrdinu škaredo zbije ale potom aj tak prehrá všetky svoje peniaze. Pre rodiny ok, pre ostatných priemer. A dúfam že Dakota Goyo už nebude nikdy tancovať (ani žiadny iný robot vo filme) a že ostane pri hraní polminútových rolí (Thor). Veľmi nesympatické decko. Jackman nech už natočí poriadnu akciu! ()

Nach

Až na skutečně pár věcí to mohl být výborný, pětihvězdičkový scifi film. Skvělé postavy, děj, scénář i zvládnutá režie. Jenže tu je jedno ALE! Dost otravné ALE!, které mi kazilo výsledný, velice pozitivní dojem. Tím ALE! je Dakota Goyo jako otravný syn Max. V této jediné osobě proklínám onoho (jinak dobrého dětského) herce, pak režiséra, scénáristu, producenty a vůbec všechny, kteří s ním mají něco společného. Nemám rád dětské hrdiny chovající se dospěleji, než jejich rodiče. Celá jejich dětskost jde pak totiž do pr... prakticky špatného místa. Díky této postavě jsem si tedy několik scén - jinak lahodných oku i uchu - nemohl vychutnat tak, jak to tvůrci zamýšleli. Celkový dojem z Ocelové pěsti bych tedy přirovnal trochu pod první Transformers. Byl jsem nadšen, uchvácen a celé si to nesmírně užil. Nebýt zmíněného dětského hrdiny, dojem by byl ještě silnější, prvním Transformerům vyrovnaný. Takhle ale musím strhnout své hodnocení o stupínek dolu. 75% ...a i přesto se jedná o skvělou práci! ()

bourec

Moc sem vod toho filmu nečekal,totiž robůtci v ringu ,to neznělo moc lákavě,ale docela sem se seknul.Film je to totiž dost zábavnej,navíc charisma z Jackmana doslova přetejká,a i když ten kluk mi zrovna dvakrát nesednul,tak mi to pramálo vadilo,abych filmem proletěl,aniž bych se byť jednou podíval na čas,kdy bude konec.Ani to,že film je mixem,jak už tady Korbitch22 napsal,Over the top a Rockyho,mi nevadilo,a při závěrečnym zápase sem zas byl příjemně napnutej.Jo,je to malinko kalkul,blockbuster jak prase pro celou rodinu,ale kvůli tomu se neposeru,a nedám jen proto nízký hodnocení.Machr na komentáře Verbal zase vyblil děsnou píčovinu o dvanáctiletejch harantech,fakt se na něj taky cejtim,a sem rád,že nejsem zapšklej prskající děd.Asi je v chacharsku moc kouře.Film v pohodě.60%. ()

cariada

Nevěděl jsem co od toho čekat, jen že je to akční sci-fi, byl jsem příjemně překvapen, že se jedná o souboje robotů v ringu místo masakrování lidí. Hodně mě to přípomínalo jiný film Do útoku. Který je dějově hodně podobný, otec co nezná či nevidí svého syna a je nucem s ním trávit čas a získat k sobě cestu, k tomu všemu otec zápasí. Určitě zajímavý nápad na souboj robotů, já se celkem dobře bavil, ale možná škoda doho patosu otec a syn. Mohlo to dostat větší grády. ()

joker.george

Těšil jsem se, že se podívám na film, který mě na chvíli zabaví a odpočinu si u něho. Jenže to zde dost skřípala. Ať už u scénáře, který si s ničím hlavu příliš nelámal a vypadl z něj pouze všední příběh, který byl obzvláštněn a inovován minimálně, čemuž nijak nepomohl režisér, tak i dokonce u Jackmama, který na mě příliš nepůsobil sympatickým dojmem podobně jako ten klučina. Boxerské zápasy byly ála Rocky, ale patřily k tomu lepšímu. ()

Streeper

Bála jsem se toho, jelikož se jedná o sportovní sci-fi a to samo o sobě nezní pro mě úplně lákavě, ale nakonec to bylo příjemné překvapení. Hugh Jackman je rozhodne hlavním tahounem filmu a díky za něj, nedokázala bych si představit v této roli jiného herce. A Dakota Goyo mu skvěle sekundoval jako jeho syn. Příběh už není tolik silný, ale je dostatečně zajímavý a akční na to, aby diváka upoutal. Na konci se dokonce může objevit i pár slziček. ()

enjoi

Ale jo, proč ne. Pokud přistoupíte na hru strašně moc předvídatelného, "slaďoučkého" filmu, tak se vám to bude líbit. A prostředí robotích zápasů? No, aspoň to bylo originální. 80 % ()

bukowski83

Divné a nefungující klišé co do světa filmu díru neudělá a brzy bude zapomenuto. Otec co hledá vztah k synovi, kterému zemřela matka a přitom spolu objíždějí soutěže v kamiónu, tak nějak povědomí, že? Když bych chtěl vidět tuto tisíckrát obehranou citovku, pustím si raději klasiku v podobě Stalonneho Do útoku! Chlapeček je inteligentnější a sečtělejší než jeho otec a celé je to vlastně o ničem. 55% ()

JohnRambo

Velmi pekný film s velmi príjemným výkonom Hackmana aj malého Dakotu. Často mi to pripomínalo OVER THE TOP čo je len k dobru lebo ten film milujem :) ()

C0r0ner

Těšil jsem se dost, přece jenom jsem vyrůstal na Robot Wars na RTL a tak mě námět filmu, kde si roboti navzájem rozbíjí držky, velmi potěšil. Bohužel ale ke skvělému nápadu autoři nepřidali jakýkoli scénář, takže jsem během pár minut přesně věděl, jak bude celý probíhat a jak skončí. Samozřejmě to bylo dost trapné, patetické a nereálné. 60% ()

tormento

Otrepaný a ľahko predvidateľný príbeh, ktorý fungoval (rocky, over the top) a funguje aj v dnešnej dobe...trošku viacej efektov a moderných hračičiek, solídny herci...a je z toho oddychovka, pri ktorej som sa rozhodne nenudil! ()

necisty

NE! Opravdu jsem si myslel, že tvůrci takových sr*ček po Avataru pochopili, že už nic takového nemají točit. K mojí smůle jsem se toho nedočkal a naopak jsem musel 2 hodiny trpět u dalšího vykradače neuvěřitelných klišé. Nechápu jak se k něčemu takovému mohl Hugh Jackman ponížit. Jeho dokonalé role nechal shodit 11-letým děckem, které sice umí tančit, ale nebude přece 50-letému, i když tupému boxerovi ve výslužbě vysvětlovat jak má bojovat. Mimo rusky a Lilly se mi na tom nelíbilo vůbec nic, ani soundtrack, který je stejný vykradač jako děj. ()

Pajky3

Tak tohle byla velká pecka. Možná ještě lepší než Warrior. Hugh Jackman je prostě borec, a Evangeline Lilly je zase pěkná a skvěle mu přizvukuje. A malej kluk Dakota si to musel strašně moc užít. Já bych si to přál zažít. Robot Atom je verze Rockyho a hlavně v poslednim boji to naplno ukáže, protože inkasuje takovejch ran, že by i Rocky padnul. Tohle je vážně jeden z nejlepších filmů roku. Mě totiž nechybí nic a nic tam nepřečnívá. Když někdo bude chtít hledat chyby, tak je určitě najde, ale radši přivřu oko a užiju si to. Protože tady to jde! ()

campix

Další nesmírná sympaťárna roku. Další zápasnický film, který mě opravdu zaujal a potěšil i když je trošičku z jiné kategorie než Warrior nebo Fighter, jenže mu rozhodně nechybí koule a také jak někteří z vás zmiňují, rozhodně mu nechybí srdce. Ocelovou pěst jsem si užil i navzdory klišoidnímu ději, naprosto očekávanému konci a také místy nesmírně otravnému Dakotovi Goyovi. Levy natočil hrozně free, cool a zábavný filmek, který doplnil zajímavým obsazením i těch nejmenších rolí. Žral jsem například menšího záporaka Kevina Duranda s kterým do role záporaka můžete na sto procent počítat do každého filmu. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky