Úkryt

• Česko Úkryt (viac)

Rozvedená Meg Altmanová (Jodie Foster) a jej dvanásťročná dcérka Sarah (Kristen Stewart) sa nasťahujú do luxusného newyorského domu, ktorého zvláštnosťou je tajná miestnosť. Tú si ako nedobytný úkryt nechal vybudovať predchádzajúci majiteľ. Meg síce podľa návodu zapne bezpečnostný systém, napriek tomu vnikne v noci do domu černoch Burnham (Forest Whitaker), vypne bezpečnostné kódy a vpustí do jeho priestorov svojho komplica Juniora (Jared Leto), ktorý si neplánovane priviedol posilu - maskovaného a ozbrojeného Raoula (Dwight Yoakam). Trojica príde do konfliktu, pretože dom mal byť podľa ich informácií prázdny. Keď sa Meg náhodou prebudí a zistí, že v dome sú lupiči, zobudí dcéru a podarí sa im schovať sa v úkryte - ale ani zďaleka nemajú vyhrané. Muži sa totiž nezastavia pred ničím, pretože obsah zakódovaného sejfu v úkryte je pre nich priveľmi cenný... Zakrátko, keď sa diabetička Sarah stane rukojemníčkou zločincov, Meg nezostáva nič iné, ako bojovať o dcérin život všetkými dostupnými zbraňami... (TV Doma)

Gamine

Jedinečný příběh, zobrazený jedinečným způsobem. Moc mě bavila vynalézavost a nasazení Jodie Foster. Postava Raula se pro mě iritujícím způsobem vyvíjela od problémové na začátku, po hororovou karikaturu na konci, která přežije snad všechno... přišlo mi, že díky němu se film zbytečně moc natahuje. Celková napínavá atmosféra ale byla příjemná, stejně jako přítomnost talentované Kristen. ()

kodwin

Relativně neoriginální nápad, ovšem mistrovsky zpracovaný. Fincher nelení a jde přímo na věc, takže po desetiminutové prohlídce bytu dostanete ihned akci, která trvá s pár zvraty až do konce. Dobrý film s nadprůměrnými hereckými výkony, hlavně Whitaker byl působivý. ()

remotrumpet

Sama a sami doma 3000ka. Judie MC Gyverka ťahá káble zo steny  a ani ja, "Zatiaľ neviem" načo... " Žltý na žltý." Absenciu soundtrack-ou navrhujem nahradiť pesničkami od Riška alles Müller oder wasera, a to v poradí : Výťah opäť rozchodí, Po schodkoch, Do známky repasuje viac môj kľúč a Nebude to také drahé lacná... ()

Peky

Jeden z mých nejoblíbenějších thrillerů, u kterého se bavím od začátku do konce vždy, když na něj narazím. Celý příběh se odehrává v jednom domě, jeho velká část dokonce pouze v jedné místnosti, a přesto si tento snímek po celou dobu díky parádní režii Finchera drží napětí a skvělou tíživou atmosféru. Kameru často nedokážu u filmů příliš ocenit, ale tady si té skvělé práce s kamerou nejde nevšimnout, některé akční záběry (a že jich není málo), jsou hodně unikátní a nápadité. Filmová lahůdka. ()

Metuje

Zcela udržitelná stopáž, nebýt toho dementního konce a legračně vypadajícího CGI ve vybuchující scéně, bylo by to i za 4 hvězdy. Nelíbilo se mi, jak film dělá s diváka nevšímavého idiota a na všechno důležité pro příběh musel být zoom. ()

Rebel24

Výborný komorný thriller odohrávajúci sa v 1 dome a veľmi špecifickou tajnou miestnosťou. Fincher pracuje s detailami parádne a taktiež ma veľmi potešila nájazdova kamera, ktorá doslova lietala po celom dome. Par hercov, kvalitny scenár a hlavne brilantna réžia vo filme Úkryt ukazuje, ako málo stačí ku diváckej spokojnosti. Keby sa ešte o čosi viac vyšperkovalo finále, bol by to full house. 88% ()

flyer.nick

Filmařsky dokonalé, příběhově taky super, i když občas některé záběry byly spíš jen exhibicí než účelové. A hlavně od určitého momentu už to začne být docela předvídatelné. Herci mne vysloveně potěšili a jsou perfektní. ()

motyka52

Je jasné, že když máte trojlístek Fincher + Foster + Whitaker, tak se žádný thriller nedá výrazně pokazit. To nevzládne ani matlák Leto. Úkryt je dostatečně rafinovaný a chytře vystavěný tak, že člověka vtáhne a udrží v napětí takřka celou dobu. Nebýt některých logických otazníků (rozhovor s policistou, kamery v domě ...), bylo by to klidně za plnou. Jo a má to pěkný úvodní titulky. ()

Rehaki

Mistrne provedeny thriller se spoustou pocitacovych vychytavek, ktery srazi pouze prumerny a tutiz slabsi zaver, nez na jake jsme si od Finchera zvykli. ()

Zabriskie

Napínavý thriller se strhující atmosférou opět dokazuje, že jen málokdo dokáže točit tak temné (čti úžasné) filmy jako Fincher. Snímek pojednávající o matce s dcerou, které se svojí první noc v novém domě musí z opancéřované bezpečnostní místnosti bránit zlodějům, kteří se do této místnosti chtějí dostat, je plný působivých momentů, které mě dokázaly natolik vtáhout do děje, až jsem se v jedné scéně přistihl, že nahlas fandím Jodie Fosterové, aby si pospíšila. Pocit napětí navíc tvůrci dosáhli s minimem herců a na minimálním prostoru. Jediná vada filmu je, že poctivě a pozvolna budovaná, nervy drásající atmosféra, která za polovinou Úkrytu dosáhne vrcholu, ke konci trochu ubere na intenzitě. ()

ado7

Výborné úvodné titulky, výborná kamera, výborná Jodie Foster, výborný scenár.... Ale aj tak tomu niečo chýbalo... ()

destl

Výborný film...výborná režie...výborná kamera...výborná Jodie Foster...výborný Whitaker...to je jednoduchá rovnice...výborný film ()

Kikoo

Klasický mrazivý thriller, který by asi nikdo nechtěl prožít. Film chytí a nepustí, přestože se najdou i trošku podivné situace, které by asi měly být jinak, např. policie, která nenápadně odejde, aby pak s největším houkáním přijela nebo hluční zloději, kteří by byli určitě už v prvních fázích filmu slyšet. Stejně ale výborný film, který ještě vyzdvihuje vynikající, velikým domem různě projíždějící kamera. ()

Vinczent

Napínavá hra na kočku a myš, ale souhlasím s ostatními že se toho měl chopit někdo jiný než Fincher. Škoda mrhání jeho talentu na "komorní" thriller. btw. ALIEN 3 byl výbornej takže jinak si trhněte. ()

Iron_Man

Bohužel pouze 3, protože jsem se svým způsobem nudil, chyběla atmosféra, Whitaker mi nevadí, ale nenadchne, malá holka si hraje na drsňačku... tohle mě nejak nevzalo a konec bez konce? ()