Rozvedená Meg Altmanová (Jodie Foster) a jej dvanásťročná dcérka Sarah (Kristen Stewart) sa nasťahujú do luxusného newyorského domu, ktorého zvláštnosťou je tajná miestnosť. Tú si ako nedobytný úkryt nechal vybudovať predchádzajúci majiteľ. Meg síce podľa návodu zapne bezpečnostný systém, napriek tomu vnikne v noci do domu černoch Burnham (Forest Whitaker), vypne bezpečnostné kódy a vpustí do jeho priestorov svojho komplica Juniora (Jared Leto), ktorý si neplánovane priviedol posilu - maskovaného a ozbrojeného Raoula (Dwight Yoakam). Trojica príde do konfliktu, pretože dom mal byť podľa ich informácií prázdny. Keď sa Meg náhodou prebudí a zistí, že v dome sú lupiči, zobudí dcéru a podarí sa im schovať sa v úkryte - ale ani zďaleka nemajú vyhrané. Muži sa totiž nezastavia pred ničím, pretože obsah zakódovaného sejfu v úkryte je pre nich priveľmi cenný... Zakrátko, keď sa diabetička Sarah stane rukojemníčkou zločincov, Meg nezostáva nič iné, ako bojovať o dcérin život všetkými dostupnými zbraňami... (TV Doma)

Weirdman

8/10... Po druhom skuknutí prechovávam k Úkrytu podstatne väčšie sympatie než predtým... Nie je to síce nič iné než (typicky fincherovsky vizuálne vyčačkaná) lekcia z budovania filmového napätia, avšak jej slaboduchosť vôbec neprekáža, pretože ako zvyšovač divákovho tepu funguje úplne dokonale... ()

hasacisko

Film s dobrou atmosferou ale casto posobi lacno a obsahuje privela klise. Niektore sceny su nepochopitelne a typicky americky prihluple. Za vsetky uvediem priklad, ked sa Jodie natahuje za telefonom, pricom sialene bucha po podlahe naco sa telefon vzdaluje a ked su muzi uz celkom blizko bez problemov schmatne mobil a bezi spat. Niekedy taketo drobne chybicky prehliadam ale v tomto filme mi to vyslovene prekazalo a bolo ich privela. Na Finchera je to velmi slabe. ()

dražis

Naprosto výborný drama z každého pohledu. Herci, režie, scénař a v neposlední řadě kamera jsou opravdu excelentní. Film vás vcucne a najednou doslova nevíte kudy kam.85 procent ()

Vica

Už po pár minútach, kedy sa pohyb dvoch hlavných postáv obmedzí na dva metre štvorcové, vás može napadnúť, že čo do čerta také zaujímavé sa bude diať teraz?? No je toho viac než dosť a tento chrumkavý thriller bude napínavý až do konca. Ešte musím spomenúť vynikajúce hrátky s kamerou a magnetizujúcu atmosféru... 85% ()

(fjw)

Souhlasím že, je to na Finchera slabý, ale jinak v tomto žánru nadprůměrené. Úvodní titulky jsou geniální (v jednoduchosti je síla), jen ten konec mě zklamal. ()

Ygan

Přísahám bohu neuvěřitelné kamerové vizualismy, parádní herecké obsazení, hudba a několik velice promyšlených okamžiků - mimořádná zábavka. Vlastně ještě stále přemýšlím o 5*, ale je několik důvodů, proč jsem je nedal. Jde poznat, že tvůrci neměli vyšší ambice, než vytvořit zábavný film, několikrát jsem se pozastavil nad chováním postav a hlavně by to bylo trochu nefér vůči SEDM. I tak samozřejmě nejde nic jiného než doporučit všemi deseti. ()

akcul

Asi spoiler: nadprůměrný thriller, který rozhodně neurazí, ale nejedná se o nic nezapomenutelného. S klesající hladinou inzulínu stoupá divákův adrenalin. Je zde pár hodně dobrých scén, ale vy stejně víte jak to dopadne, neb jsou zde vzorce, šablonky, předobrazy: na pád z takovéhoto schodiště zkrátka čekáte, Jodie Foster nikdo dostat nemůže, dětem v hlavních rolích se neubližuje a ze tří darebáků: Hodný, Zlý a Ošklivý (Jared Leto je sice krásný jako obrázek, ale tupostí a ukecaností vyhovuje:-)) přežívá jen jediný. Každopádně tyto vzorce jsou funkční a efektní, takže je o zábavu postaráno. Skvělí Foster, Stewart, Whitaker. PS: proč se ty dvě nesnažily najít to, pro co si ti tři přišli? ()

Umpa-loomp

Hoci o Úkryte možno hovoriť ako o veľmi dobrom thriller, zároveň ide o jeden z najslabších Fincherových výtvorov. Skvelá atmosféra je totiž pár krát pokazená prehnane nereálnymi scénami, ktoré mi dosť zásadne kazili filmový zážitok. 7/10 ()

Virusman666

Perfektně natočené, vše co se v tomto filmu odehrálo by se mohlo skutečně stát a to je na tom to nej. Napínavý, drsný, místy až hororově laděný thriller, moc lepších asi neexistuje. ()

BenchPress

Moc pěkný, místy nečekaný thriller s vynikající Jodie Foster v hlavní roli a "klaďákem" Forestem Whitakerem. Jednoduchý námět, kdy se celý děj odehrává v jednom domě v pár místnostech má ale své kouzlo. Závěr byl sice trochu klišovitý, vadilo mi, že se Forestovi Whitakerovi nepodařilo utéct. Jodie na konci během s obrovskou palicí (parodie na Osvícení?), ale pořád je pekelně sexy s každou zbraní (v tomto filmu opět i s pistolí) 4/5. ()

Crybaby

Fincher vie lepsie. Obsadenie priam hviezdne. Jodie Foster, Kristen Stewart, Jared Leto, Nicole Kidman v jednom filme, to malo mat plny pocet. Avsak namna tento thriller vobec nezaposobil dobre, cele mi to pripadalo tak staro a nudne. Vlieklo sa to a na par svetlych momentov z tohto filmu nemam skoro nic. Priemer ()

principessa

Tenhle film mám spojenej se zajímavym zážitkem :-D Byli jsme s celým naším gymplem v kině a pustili nám film "Nachové plachty".... Po asi 10 minutách se opravdu celé kino do jednoho člověka začalo bouřit, hučet a já nevím, co ještě (no jo my byli docela buřiči :-) a touto reakcí jsme si vydobili, že Nachové plachty najednou zmizely z plátna a pustili nám místo nich právě Úkryt...a ten na mě zapůsobil opravdu skvěle (nevím, jestli tomu pomohl ten pocit náhle skončeného utrpení, ale film se mi kažpopádně líbil moc), ráda bych si ho pustila znova a ráda bych zároveň dala druhou šanci Nachovým plachtám, protože by mě zajímalo, jestli jsou opravdu tak hrozné jak mi připadaly kdysi. ()

MIchael90

Určité pasáže filmu by zasloužily vytrínu v kinematografickém nebi (například fascinující kamera projíždějící celý dům při vloupání zločinců) nebo napětí při honičce do úkrytu a další. Bohužel se v takovém duchu nenese celá stopáž filmu, která místy poleví (ale opravdu jen jemně). Jinak se jedná po všech stránkách o fantastický thriller, ve kterém mistrovsky hrajou jak Jodie Foster, tak mladičká Kristen Stewart či záporák-dobrák Forest Whitaker. Velmi mi vadil jen Jared Leto, který za to snad nemohl, jen měl napsanou velmi otravnou roli, což později začne otravovat. Jinak thriller našlapaný, který si plně zaslouží skvělých 80%! ()

eMeMko

Skvělý thriller, i když na Finchera možná trochu "obyčejný", vzhledem k jeho předcházejícím i následujícím projektům. Rozhodně však stojí za zhlédnutí, už jenom pro bravurní herecký výkon Jodie Foster. Trojice zlodějíčků je perfektně vyvážená, zde bych vypíchnul roli Jareda Leta a samozřejmě Forresta Whitakera. Scénář je přinejmenším zajímavý, ale postupem času docela předvídatelný. Jako bonus však máte mladičkou Kirsten Steward, která zde hraje nejlépe ze všech jejích filmů, které jsem měl možnost vidět. ()

daniel.98

Pan Fincher opět nezklamal. Tak temné, napínavé thrillery neumí nikdo líp než on. A k tomu všemu Jodie Foster - to je jako třešnička na dortu. Thrillery pana Finchera zůstanou velmi dlouhou dobu vůbec tím nejlepším co můžeme v kinematografii najít. ()