Úkryt

• Česko Úkryt (viac)

Rozvedená Meg Altmanová (Jodie Foster) a jej dvanásťročná dcérka Sarah (Kristen Stewart) sa nasťahujú do luxusného newyorského domu, ktorého zvláštnosťou je tajná miestnosť. Tú si ako nedobytný úkryt nechal vybudovať predchádzajúci majiteľ. Meg síce podľa návodu zapne bezpečnostný systém, napriek tomu vnikne v noci do domu černoch Burnham (Forest Whitaker), vypne bezpečnostné kódy a vpustí do jeho priestorov svojho komplica Juniora (Jared Leto), ktorý si neplánovane priviedol posilu - maskovaného a ozbrojeného Raoula (Dwight Yoakam). Trojica príde do konfliktu, pretože dom mal byť podľa ich informácií prázdny. Keď sa Meg náhodou prebudí a zistí, že v dome sú lupiči, zobudí dcéru a podarí sa im schovať sa v úkryte - ale ani zďaleka nemajú vyhrané. Muži sa totiž nezastavia pred ničím, pretože obsah zakódovaného sejfu v úkryte je pre nich priveľmi cenný... Zakrátko, keď sa diabetička Sarah stane rukojemníčkou zločincov, Meg nezostáva nič iné, ako bojovať o dcérin život všetkými dostupnými zbraňami... (TV Doma)

Soubi

Výborný napínavý thriller, pohrávající si se spoustou drobných důvtipných nápadů. Všechny detaily se skládají v dynamickou mozaiku podepřenou skvělými hereckými výkony J. Foster a F. Whitakera. Podívám se na to při nejbližší příležitosti znovu. ()

hackstolle

Az na par kosmetickych nedostatku, a nedostatkem myslim spis svuj chtic po dokonalosti, je to impozantni dilo. Moc rad bych dal za pet. Presto, a proto se pripojim k ostatnim se svym hodnocenim. **** Jakkoliv Jodie mam velice v oblibe uz od "Taxi driver" a Kristen? Tu jsem si zamiloval od "Speak". A k Davidu Fincherovi? To bych hazel jen hrach na zed, jelikoz ten nas jiz mnohokrat presvedcil, ze toci excelntni kousky. Otazkou zustava, zda by si ten hrach na zdi kvuli svym kvalitam preci jen nezaslouzil. Nuze vlk se naji a koza zustane cela se **** nebo chcete-li 80%. Moc me tech pet hvezd v tomto pripade mrzi. ()

Fearoth

Pro mě průměrný film, kde mě zaujala jen "miniscéna" průletu kamery kuchyní a efekt výbuchu plynu. Jodie nebyla špatná, ale mám pocit, že to mohla zahrát více jako drama, než jako thriller, ve kterém už je celkem okoukaná. I když jsem se na ni těšil, nevšimnul jsem si Nicole Kidman, ale nehodlám se na to koukat znova :-/ ()

han.ci

Nemohla jsem se dočkat konce, tak nervy drásající to bylo. Proč si sakra matka s dcerou pořizujou třípatrový barák? Blázni. Jinak výborná atmosféra, kamera a herci. Aspoň že jeden ten lupič byl hodný. ()

Jerris008

Pěkně natočený thriller s excelující Foster, který mě nenechal ani na chvíli klidnou. Děj si krásně pohrává s nervy diváka (výběr zpomaleného záběru ve vypjatých situací atd) a tak krásně plní svůj účel. Za logické chybky a konec filmu dávám o hvězdu méně. ()

Virtue

Tak takhle to snad může natočit jen Fincher! Další výborný kousek, který je však úplně jiný, než ostatní. Skoro celý film v jednom domě a stále se něco děje, stále je to napínavé. Ta úžasná kamera. Konečně něco neokoukaného....Jen tomu něco chybí, asi dokonalejší závěr. Proto 80%. P.S. Pro klaustrofobiky nedoporučuji:-) ()

Martix

Velmi povedený thriller, který zaujme především svojí napínavou atmosférou. A také svými nepředvídatelnými scénami, které jsem jako divák nemohl dopředu tušit. Potěšil mě i solidní herecký výkon mích oblíbenkyň, Jodie Foster a Krister Stewart, které zase ukázali svůj nekonečný herecký potenciál. ()

Dinsberg

Úkrytu totálně chyběla ona Fincherovská tíživost. Jodie Foster mi přišla jako příšerně přehrávající. V rámci její role to mělo být normální, ale bohužel totálně to přepískla. Jediný, kdo byl ve své roli platný byl Dwight Yoakam, který si Raula evidentně střuhnul s velkou chutí, i když polovinu filmu strávil v kukle. Zbytek byl neslaný a nemastný. ()

Maw

Nenápadný film s neotřelým dějem a opravdu zajímavých průběhem. Jodie mi sice ze začátku přijde trochu natvrdlá, ale pak se dá dohromady...Za to ti zloději...kromě známého Foresta Whitakera, který je sice v roli záporáka, ale opět velice slušný a hodný, jsou totálně vypatlaní. Velice dobrý thriller s více než zajímavou zápletkou. ()

Rajczatko

Perfektně natočená podívaná, kde se pořád něco děje (což mě celkem překvapilo, když se v úkrytu uzavřeli celkem brzy ze začátku a já nechápal, co se celý zbytek filmu bude dít :-) Ale pořád a pořád se děj svižně hýbal a já už na to neměl čas myslet. Poměrně chaoticky na mě občas působilo jednání postav a konec mi taky nepřišel stoprocentně logický, ale prostě mě film dostal jako celek. 90% ()

Boudyy

Velmi napínavý, místy vtipný thriller odehrávající se chronologicky, což je skvělé pozitivum. Jodie Foster hraje skvěle a i záporáci ujdou. Film je dalším ze skvělých zářezů Davida Finchera, jehož jsem si oblíbil hlavně díky tomuto filmu a Klubu rváčů. Finále sice mohlo být lepší, ale ono to nemrzí, protože jinak film po celou dobu baví a není klišovitý, ba naopak, je napsaný velmi neotřele. Pro zajímavost jsem si všímal taky mladé Kristen Stewart a Jareda Leto, frontmana populární skupiny 30 Second To Mars. ()

anyonecek

Jodie Foster zase nezklamala v hlavní roli. Moc pěkný film s hódně hustou atmosférou. Od začátku až do konce jsem byl napjatý jak tohle asi dopadne a jestli z toho nevyleze v závěru nějaká kravina, no nevylezla a jsem velice rád. Plný počet! ()

Bazinga2563

Pěkný thriller, určitě stojí za to vidět. Jodie Foster nezklamala a malá Kristen Steward překvapila. Celý film je v tmavším prostředí a vypadá to moc hezky, děj moc zajímavý. ()

kubilov

Úkryt je opravdu kvalitní thriller, který vystihuje jediné slovo - napětí, kterým je film opravdu prošpikovaný. Je vidět, že si Fincher vyhrál nejen s psychologickou stránkou diváka, ale i s jeho okem. Komu by se taky nelíbily skvělé kamerové průlety napříč celým domem? Obrovský Fincherův režijní talent se zde koncentruje do jednoho - byť skutečně nadrozměrného - bytu, z nějž jsou ale ve většině využívány hlavně dvě místnosti. Po náročné, rozsáhlé a komplexní devadesátkové trilogii fajn oddych a velmi nadprůměrné 4* ()

B_Dup

Slušný thriller, který nepostrádá napjatou atmosféru, kamerové triky a interesantní scénář. Snad jen delší stopáž a hlubší rozvětvení psychologizace postav by dodaly filmu stoprocentní úspěšnost. ()

helrohir

Snáď po prvý krát ma Fincherov film vo finále sklamal, presnejšie povedané dopadol presne ako som očakával, a to je vzhľadom k režisérovým typickým WTF vypointovaniam mierne zaváhanie. Ani celková atmosféra filmu nie je až tak depresívne vygradovaná ako bývalo zvykom, hoci pocity napätia a stiesnenosti sa počas trvania filmu budú pravidelne dostavovať. Pochvalu si zaslúži v prvom rade kamera zachytávajúca niekedy veľmi nezvyčajné zábery a Shoreova hudba, ktorá významne dokresľuje atmosféru. Herci sú veľmi dobrí, len škoda, že záporáci majú čitateľne vyprofilované charaktery, čo je aj jeden z dôvodov predvídateľnosti záveru. Ale v rámci možností ide o kvalitne spracovaný thriller s viacerými silnými scénami. 70%. ()

lusa

Asi jediný film, kde nemám chuť uviazať Kristen Stewart telefónnu šnúru okolo krku. Jodie s Forestom výborní, skvelá atmosféra po celú stopáž. 4* ()

adamix

Vynikajúci Fincherov triler, pri ktorom zistíme, že ani v tom najbezpečnejšom úkryte nemusíme byť v maximálnom bezpečí. Temná hudba Howarda Shorea skvelo exceluje a o kamere ani nehovorím ;). Jodie Foster ma presvedčila, že nielen v psychologických trileroch (Mlčanie jahniat) vie hrať dobre. Forest Whitaker je moc sympatický herec a malá Kristen tiež poteší. Jediná škoda je tá, že keď sem dali tak skvelý herecký výber (Foster, Stewart, Leto, Whitaker), prečo nedali do role zlého (Raoula) známejšieho herca. Čakal som pod kuklou psychopatického chlapíka s veľkou jazvou na tvári a umelým okom (ako nejaký záporák z bondovky), namiesto toho sme dostali len psychopatického outsidera. Nebyť tohto nedostatku, film má u mňa plný zásah. Ale inak ide o úžasný kúsok Fincherovej tvorby. ()